Asterakia
Για να μπορέσετε να διαβάσετε και να απαντήσετε στα θέματα του forum Αστεράκια θα πρέπει να συνδεθείτε.

Αν δεν διαθέτετε λογαριασμό σας παρακαλώ να πατήσετε στο κουμπί της εγγραφής.

Η εγγραφή είναι δωρεάν και μέσα σε λίγα δευτερόλεπτα θα είστε μέλος στην πιο τρελή παρέα μαμάδων.

Σας περιμένουμε!

Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Asterakia
Για να μπορέσετε να διαβάσετε και να απαντήσετε στα θέματα του forum Αστεράκια θα πρέπει να συνδεθείτε.

Αν δεν διαθέτετε λογαριασμό σας παρακαλώ να πατήσετε στο κουμπί της εγγραφής.

Η εγγραφή είναι δωρεάν και μέσα σε λίγα δευτερόλεπτα θα είστε μέλος στην πιο τρελή παρέα μαμάδων.

Σας περιμένουμε!
Asterakia
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Για τους γονείς και τα Αστεράκια τους


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Τα καθημερινά νέα μας

+15
PARIS37
Τζοτζομαμά
PINIW
Xara
Αλεξάνδρα
eugenia
biskotaki
Ina
ANTZY
μαρια
xristinaki
tinkerbell
ΚΑΤΙΑ
bebinos
Mamma El
19 απαντήσεις

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 13 ... 22, 23, 24 ... 30 ... 37  Επόμενο

Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 23 από 37]

551Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 23 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Κυρ Μάης 02, 2010 7:52 am

μαρια


Star Members
Star Members

Μπράβο σου Kalli , Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 23 314842 είναι ωραία και αν έχεις λίγο κύκλο ξεκινάς αμέσως μετά τις περιποιήσεις! Και μια ξαδέλφη μου έβγαλε την ίδια σχολή μαζί με μακιγιάζ σε ταχύρυθμα.

Και επίσης τι καλά να βγαίνεις και λίγο έξω......μου έλειψε και εμένα πολύ.....να ντυθείς λιγάκι, να περιποιηθείς τον ευατό σου......και από ότι φαίνετε θα αργήσω ακόμα..... Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 23 728297


Κατά τα άλλα ο πόνος στην μέση έχει γίνει συνεχώμενος και πιο δυνατός. Δεν βολεύομαι με κανένα τρόπο και νιώθω συνεχώς κουρασμένη. Ούτε να κοιμηθώ καλά δεν μπορώ.......παλεύω όλη την νύχτα με σκεπάσματα και μαξιλάρια!!!

552Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 23 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Κυρ Μάης 02, 2010 10:45 am

Kalli


Admin
Admin

Ευχαριστώ για την κατανόηση Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 23 656855 Ελίζα εάν δεν ταιριάζαμε δεν θα συμπεθεριάζαμε!! Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 23 Icon_biggrin Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 23 62140
Την Παρασκευή έκανα τα νυχάκια του άντρα μου και το Σάββατο της μαμάς μου Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 23 618344 καλά, πολύ μου αρέσει ε; Αλλά σε εμένα βαριέμαι να τα κάνω... προτιμώ να με περιποιούνται φαίνεται Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 23 618344
Μαράκι όταν είχα πόνους στην μέση... και σκέψου ότι στην πρώτη εγκυμοσύνη είχα μείνει για 3 ημέρες στο κρεβάτι... έβαζα ένα μικρό μαξιλαράκι από πίσω όταν καθόμουν στον καναπέ, και ποτέ σε όρθια τελειώ στάση... λίγο πιό πίσω το κορμί ίσα ίσα. Ήταν πολύ πιό ξεκούραστα Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 23 314842 επίσης να αποφεύγεις το πολύ ζεστό μπάνιο γιατί επιδυνώνει την κατάσταση Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 23 314842 το είχα ψάξει το θέμα Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 23 302820 αλλά εγώ είχα και ιστορικό με την μέση, και από τότε πάω σε οστεοπρακτικό... τώρα έχω κοντά 3 χρόνια να πάω και όταν με δει θα μου βάλει τις φωνές Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 23 Icon_redface

http://myownkallisblog.blogspot.com

553Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 23 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Κυρ Μάης 02, 2010 8:51 pm

μαρια


Star Members
Star Members

Αχ έχω δοκιμάσει όλες τις στάσεις.....με μαξιλάρια και χωρίς, πιο καθιστή, πιο όρθια, στο πλάι.....Με πονάει χαμηλά στην ουρίτσα, τι άλλο να κάνω για εκεί? Στον τσακ είμαι να πάρω τηλ. τον γιατρό μήπως υπάρχει κάτι που επιτρέπετε να πάρω Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 23 Icon_rolleyes αλλά όλο συγκρατιέμαι και κάνω υπομονή ότι θα περάσει Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 23 824938

Αυτός ο οστεοπρακτικός τι σου κάνει?

554Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 23 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Δευ Μάης 03, 2010 12:04 pm

Mamma El


Admin
Admin

Εμάς το Σαββατοκύριακο μας ήταν γεμάτο κορίτσια!
Λόγω Πρωτομαγιάς η Νεφέλη μας δεν είχε δραστηριότητες στο σχολείο οπότε ντυθήκαμε και πήγαμε μια βόλτα από το καινούργιο σπίτι να δούμε πως προχωράνε οι εργασίες. Οι συνάδελφοι του άντρα μου από το ΕΚΑΒ ήταν ήδη μέσα και έτριβαν και στοκάριζαν τους τοίχους! Τις επόμενες μέρες θα πέσουν και τα πρώτα χέρια μπογιάς στους τοίχους για να μπορέσει να μπει και ο πατωματζής μέσα! Καθίσαμε λίγο να δούμε πως πάει και μετά εγώ πήρα τις μικρές και κατεβήκαμε στην πλατεία που είναι ακριβώς απέναντι να παίξουν γιατί μέσα στο διαμέρισμα είχε πολύ σκόνη! Πίσω έμειναν ο άντρας μου ο πεθερός μου και ο κουνιάδος μου να κατεβάσουν μερικά μπάζα!
Το μεσημέρι κλασικά πήγαμε στην πεθερά μου για φαγητό, μετά σπίτι για ύπνο και το απόγευμα με μια καλή φίλη και τα μικρά της πήγαμε στο πανηγύρι της Αγίας Φωτεινής όπου και ψωνίσαμε αρκετά μικροπράγματα οφείλω να ομολογήσω. Κάναμε καλή κατάθεση!! laughing laughing laughing

Την Κυριακή με έφαγε το μέσα μέχρι το απόγευμα τουλάχιστον, γιατί έπρεπε να κάνω οπωσδήποτε δουλειές για να ξεβρωμίσουμε innocent
Το απόγευμα όμως ήρθε η καλή μας η Kalli με την κορούλα της και πήγαμε μέχρι το Λύκειο της Λεοντίου, που είναι σχεδόν δίπλα μας, να παρακολουθήσουμε μια υπέροχη παράσταση με τραγούδια, χορό και διάφορα σκετσάκια από ταινίες του Disney. Στο μουσικό σύνολο έπαιρνε μέρος και η κουμπαρούλα της Kalli μας που έπαιζε υπέροχα πιάνο!!! Οι μικρές οφείλω να ομολογήσω, και η αφεντομουτσουνάρα μου, μαγευτήκαμε από την οργάνωση και την καταπληκτική παρουσίαση και τον υπέροχο συγχρονισμό όλης της ομάδας που αποτελούνταν από παιδάκια στην ηλικία της κόρης της Kalli μέχρι μεγάλους κοντά στην ηλικία μας!!!
Το πιο ωραίο για εμένα ήταν ένα χορευτικό εμπνευσμένο από τη μουσική που ακούγεται στη ταινία "Ο Τελευταίος των Μοϊκανών" αλλά και "Οι Σκιές στο δάσος" όπου όλη η ομάδα φορούσε μαύρα ρούχα με άσπρα γάντια και με ειδικό φωτισμό φαινόντουσαν μόνο τα άσπρα γάντια που παρίσταναν τα ζώα του δάσους αλλά και τα κλαδιά των δέντρων. Ειλικρινά κορίτσια είχα μείνει με το στόμα ανοιχτό!!!! Cool

Ευχαριστώ την Kalli μας για την όμορφη πρόσκληση. Πραγματικά το απολαύσαμε!!! kisses

Η δε κορούλα της έδωσε τη δική της παράσταση. Κάθε φορά που έβγαινε καινούργια ομάδα στη σκηνή εκείνη ρωτούσε αρκετά δυνατά μπορώ να πω "Τι είναι ατό;" goofy
Όταν δε βγήκε έξω η Kalli μας να φέρει τον αντρούλη της εκείνη δεν κρατιόταν με τίποτα. Βρε τι να της λέω ότι η μαμά της πήγε στην τουαλέτα, τίποτα αυτή. Μέχρι που είδε ότι δεν υπήρχε περίπτωση να περάσει από εμένα και τι έκανε το θηρίο; Έσκυψε και πέρασε κάτω από την καρέκλα της για να ξεφύγει από εμένα την αυστηρή που δεν την άφηνα να πάει στη μαμά της innocent Γυρνώντας πίσω την έπιασα από το μπράτσο για να μη τη χάσω μέσα στο σκοτάδι και μου έριξε ένα βλέμμα εντελώς δολοφονικό laughing laughing laughing Ευτυχώς όμως κατάφερα να πάρω την Kalli τηλέφωνο και με αυτό ηρέμησε μέχρι να έρθουν μέσα οι γονείς της. Όταν είδε τον πατέρας της φυσικά κόντευε να ξεσηκώσει όλο το θέατρο με τις φωνές της!!! Η δε Kalli κρυβόταν με το πρόγραμμα. Εγώ από την άλλη μεριά την απόλαυσα wide smile wide smile hearts hearts

https://www.facebook.com/group.php?gid=56916183326&ref=mf

555Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 23 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Δευ Μάης 03, 2010 2:22 pm

Kalli


Admin
Admin

Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 23 Rofl_3g Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 23 Rofl_3g Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 23 Rofl_3g έτσι όπως τα λέει η Ελίζα είναι!! Η παράσταση καταπληκτική!! Εάν δεν μου το έλεγε η κουμπάρα μου δεν θα το ήξερα!! Πραγματικά καλή δουλειά και προσεγμένη!! Αυτό με τις σκιές στο δάσος όντως ήταν όλα τα λεφτά!! Στην αρχή του προγράμματος ήταν τα πολύ μικρά παιδάκια ηλικίας 3 χρόνων και ήταν το ένα καλύτερο από το άλλο!! Ειδικά ένα κοριτσάκι με κοτσιδάκια τσαχπίνα και ναζιάρα!! Προσπαθούσε να κάνει τις κινήσεις και τα βήματα με σκέρτσο!! Ένα άλλο παιδάκι τραγούδαγε και έβγαζε την γλώσσα του από έξω!! Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 23 Rofl_3g Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 23 Rofl_3g Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 23 Rofl_3g
Για την κόρη μου τί να πω;; Ακουστήκαμε σε όλο το θέατρο!! "Μαμά τί είναι αυτό" "Μπράβο" να χτυπάει παλαμάκια ενώ στην αίθουσα είχε ησυχία και όλα αυτά σε ένταση για να μας ακούσουν όλοι Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 23 Icon_eek Η αδυναμία στον πατέρα της φάνηκε νομίζω Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 23 Adiaforos Να θέλει να κάνει τα ακροβατικά της και τα χάδια της τστστστσ μα τί σου είναι οι κόρες τέλος πάντων!! Πάντως κάνανε καλή παρεούλα οι κόρες μας, και περισσότερο η Νεφέλη με την Μαρία, τί να κυνηγιούνται σε όλο το θέατρο μετά το τέλος της παράστασης, τί να παίζουν εν ώρα παράστασης, χαχανιτά και γέλια!! Το ευχαριστήθηκαν πάρα πολύ!! Με το που ήρθαμε σπίτι, άλλαγμα, γάλα και νάνι!!
Η δε Ναντίνα να έχει μείνει με το στόμα ανοιχτό και να σιγοτραγουδάει τα τραγουδάκια που ήξερε, Χιονάτη, Σταχτοπούτα, Πεντάμορφη και το Τέρας... φαίνεται ταλέντο η μικρή Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 23 365532

Μαράκι ο οστεοπρακτικός είναι σαν φυσιοθεραπευτής... αλλά καμία σχέση!! Δουλεύει με τα χέρια του. Φέρνει όλους τους σπονδύλους στο σωστό σημείο. Εάν δηλαδή έχεις κύλη πχ με τις ασκήσεις σε φέρνει στα ίσια σου! Εφ' όσον αυτό το πρόβλημα είναι από ατύχημα, κούραση, ορθοστασία, όχι εκ γεννετής! Εάν θες μπορώ να σου δώσω το τηλέφωνό του για να σου δώσει κατευθύνσεις... σίγουρα θα σε βοηθήσει εάν μπορεί!

http://myownkallisblog.blogspot.com

556Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 23 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Δευ Μάης 03, 2010 2:31 pm

Mamma El


Admin
Admin

Καλέ τι λες; Εδώ βλέπει τις συγκεκριμένες ταινίες πάνω από 10 φορές μέσα στην εβδομάδα. Φυσικό είναι να ξέρει απ' έξω όλα τα τραγούδια!!!! goofy

Ξεχάσαμε να αναφέρουμε το χαμό που έγινε μετά μέσα στο αυτοκίνητο! Να γαργαλιούνται εναλλάξ η Μαρία με τη Νεφέλη, να τρώμε κάτι αδέσποτες εμείς από τα ποδαράκια της Μαρίας, να τσιρίζουν και τα τρία μέσα στο αυτοκίνητο και εγώ να προσπαθώ να δώσω οδηγίες στον άντρα της Kalli για το πως θα βγούμε στο σπίτι μας!!! Μια οπτασία ήμασταν laughing laughing laughing

https://www.facebook.com/group.php?gid=56916183326&ref=mf

557Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 23 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Δευ Μάης 03, 2010 2:36 pm

Kalli


Admin
Admin

ΑΑΑΑΑ ναι!!! Αυτό που το πας;;; Αφού βγήκες εσύ και η Ναντίνα ζωντανές από το αμάξι μη μιλάς καθόλου!! Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 23 Rofl_3g Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 23 Rofl_3g Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 23 Rofl_3g

http://myownkallisblog.blogspot.com

558Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 23 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Δευ Μάης 03, 2010 2:38 pm

Mamma El


Admin
Admin

Kalli έγραψε:ΑΑΑΑΑ ναι!!! Αυτό που το πας;;; Αφού βγήκες εσύ και η Ναντίνα ζωντανές από το αμάξι μη μιλάς καθόλου!! Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 23 Rofl_3g Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 23 Rofl_3g Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 23 Rofl_3g

Άγιο είχαμε laughing laughing laughing

https://www.facebook.com/group.php?gid=56916183326&ref=mf

559Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 23 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Δευ Μάης 03, 2010 7:52 pm

tinkerbell


Admin
Admin

Κορίτσια, περιμένουμε τον παιδίατρο να μας πει αύριο αν παχύναμε, πως τα πηγαίνουμε αν τα καταφέρνω με τον αποκλειστικό θηλασμό!!!
Στην ημερήσια διάταξη γλιτώσαμε απο την πολυ ζήλια και γκρίνια της Ευγενίας, ο μικρός έχει πολύ γκρίνια και τρώει όλη μέρα και τη νυχτα δεν τον ξυπνάς με τίποτα στην ώρα του, κάθε τρεις τέλος πάντων ώρες και δεν έχω κουράγιο γιατί δεν ακούω και το ξυπνητήρι. Αλλά το πιο περίεργο απ΄όλα είναι ότι έχει ένα αυτί τρελά ευαίσθητο, ξυπνάει με το παραμικρό!!! Και μετα θέλει να φάει και όλη μέρα πρέπει να ασχολούμαι μ΄αυτόν... ευτυχώς έχω και πάλι τη μανούλα μου, είχα την προηγούμενη εβδομάδα την πεθερά μου, δεν έχω παράπονο αλλά η μαμά μου με βοηθάει πολύ πιο πολύ, τα καταφέρνει καλύτερα με την Ευγενία και δεν της δίνει να τρώει βλακείες. Κατά τα άλλα, η Ευγενία το προηγούμενο Σάββατο κατούρησε για μια μοναδική κάι τελευταία φορά στο γιογιό της και την ίδια μέρα έπεσε κι ο αφαλούλης του μπέμπη!!!
Νομίζω ότι ο μικρός χρειάζεται πιπίλα γιατί με χρησιμοποιεί όπώς τον βολεύει αλλά η υπεύθυνη θηλασμού, μου είπε ότι θα του δημιουργήσει σύγχυση στην αρχή αν θηλάζει... αλλά το μεγαλύτερο μας πρόβλημα είναι ότι τσακ να ακούσει, ανοίγει τα μάτια και γκρινιάζει και στο ριλάξ κάθεται μόνο κοιμισμένος.
Μαράκι περαστικουλια σου με τη μέση, η αλήθεια είναι ότι κι εμένα με τρελαίνει η ουρίτσα μου μόνο ενώ δεν έχω κανένα πρόβλημα με τη μέση αν κάτσω στο αυτοκίνητο και ειδικά όσο ήμουν έγκυος, ευτυχως δεν έχω πρόβλημα τώρα, γιατί αν με πείραζε με το θηλασμό τώρα, θα με είχε στείλει...
Τσούπρες, χαίρομαι πολύ που εσείς και οι κοριτσάρες περάσατε τόσο υπέροχα στην παράσταση που πήγατε!!!

https://asterakia.forumotion.net

560Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 23 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Δευ Μάης 03, 2010 9:58 pm

Kalli

Kalli
Admin
Admin

Οι τσούπρες για εμάς είναι;; Πολύ μου άρεσε!! Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 23 826700 Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 23 826700 Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 23 826700 Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 23 826700

Για την πιπίλα δεν ξέρω τί να σου πω, μιας κανένα από τα παιδιά μου δεν την έμαθε. Αλλά ίσως να έχει δίκιο η υπεύθυνη θηλασμού που σου είπε ότι μπορεί να μπερδευτεί με την πιπίλα. Εγώ είχα βρει και τους έβαζα ένα σεντονάκι διπλωμένο μακρόστενο, και ασυναίσθητα το βάζανε μπροστά στο στόμα τους, άλλωτε το σαλιώνανε και άλλωτε απλά το ακουμπάγανε στο μουτράκι τους. Δεν ξέρω πώς τους είχε κάτσει έτσι... πάντως μας είχε βολέψει.
Όσο για το αυτάκι το ευαίσθητο, μπορεί να αλλάξει αργότερα... εγώ είχα φτάσει σε σημείο να βάζω σκούπα και να τον πέρνει ο ύπνος Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 23 826700 Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 23 826700 Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 23 826700 Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 23 826700
Αυτή η μέση τί κακό πράγμα βρε παιδί μου σε όλες μας!!

http://myownkallisblog.blogspot.com

561Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 23 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Δευ Μάης 03, 2010 10:05 pm

Mamma El

Mamma El
Admin
Admin

Βρε καλώς τη μωρομάνα μας!!
Βλέπω ο μικρούλης σας ταλαιπωρεί γλυκά πάντα!!
Μου θυμίζει τη Ναντίνα ρε συ Μαράκι. Τα ίδια έκανε. Άσε που κοιμόταν και εξακολουθεί εδώ που τα λέμε να κοιμάται λίγο 102 Να δω πότε θα χορτάσω ύπνο η δόλια μάνα!! 502
Είναι μικρούλα μωρέ ακόμα η Ευγενία, μωράκι και η ίδια και μπορεί να της φαίνεται περίεργο που η μαμά της ασχολείται περισσότερο με το μωράκι (κούκλα βασικά της φαίνεται εδώ που τα λέμε 55 ) αλλά να τη βάλεις κι εκείνη στο παιχνίδι.
Τι θέλω να πω; Όταν θηλάζεις πές της να φέρει μια κούκλα της και να κάνει το ίδιο, όταν τον αλλάζεις μπορείς να της ζητάς να σου δίνει πχ μωρομάντηλα, μια πάνα κλπ, να του φέρνει παιχνίδια στο μπάνιο. Θα νιώσει η μεγάλη αδερφούλα που βοηθάει τη μανούλα της και φροντίζει τον αδερφούλη της αλλά εξίσου θα αισθάνεται ότι ασχολείσαι και μαζί της. Μην την αφήνεις συνέχεια με τις γιαγιάδες μωρέ. Θέλει και εκείνη τη μαμάκα της!!!
Να μου τα φιλήσεις και τα δύο, περιμένουμε φωτογραφίες σύσσωμης της οικογένειας, και φυσικά τα νέα σας!! I love you

https://www.facebook.com/group.php?gid=56916183326&ref=mf

562Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 23 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Τρι Μάης 04, 2010 10:33 am

Kalli

Kalli
Admin
Admin

Α θα συμφωνήσω με την Ελίζα!! Να την βάλεις στο παιχνίδι!! Θα της αρέσει, να μου το θυμηθείς!! Η Μαρία, η κόρη μου, όταν είδε τον νεοφερμένο της οικογένειας ήταν για κάποιο χρονικό διάστημα αρκετά παράξενη. Ζήλεια, περιέργια.... όλα τα καλά. Αλλά δεν με ταλαιπώρησε ιδιαίτερα γιατί ήταν και εκείνη μέσα σε όλα. Όταν τον θήλαζα της έλεγα, φέρε ένα παιχνιδάκι να βλέπει πχ ο μικρούλης. Όταν τον έκανα μπάνιο ήταν και εκείνη εκεί να παρακολουθεί. Δεν της είπα ποτέ μην έρθεις. Μάλιστα μέχρι τώρα θέλει εκείνη να του δείνει το μπιμπερό το βράδυ που τον πάω για ύπνο. Δεν γίνονται από την μια μέρα στην άλλη... αλλά σιγά σιγά. Πρέπει και εκείνη να συνηθίσει στα καινούρια δεδομένα.

http://myownkallisblog.blogspot.com

563Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 23 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Τρι Μάης 04, 2010 10:52 am

Mamma El

Mamma El
Admin
Admin

Kalli έγραψε:Α θα συμφωνήσω με την Ελίζα!! Να την βάλεις στο παιχνίδι!! Θα της αρέσει, να μου το θυμηθείς!! Η Μαρία, η κόρη μου, όταν είδε τον νεοφερμένο της οικογένειας ήταν για κάποιο χρονικό διάστημα αρκετά παράξενη. Ζήλεια, περιέργια.... όλα τα καλά. Αλλά δεν με ταλαιπώρησε ιδιαίτερα γιατί ήταν και εκείνη μέσα σε όλα. Όταν τον θήλαζα της έλεγα, φέρε ένα παιχνιδάκι να βλέπει πχ ο μικρούλης. Όταν τον έκανα μπάνιο ήταν και εκείνη εκεί να παρακολουθεί. Δεν της είπα ποτέ μην έρθεις. Μάλιστα μέχρι τώρα θέλει εκείνη να του δείνει το μπιμπερό το βράδυ που τον πάω για ύπνο. Δεν γίνονται από την μια μέρα στην άλλη... αλλά σιγά σιγά. Πρέπει και εκείνη να συνηθίσει στα καινούρια δεδομένα.

Ακριβώς έτσι. Καλέ τι τα έχουμε τα γαλόνια τόσα χρόνια; laughing laughing laughing laughing

https://www.facebook.com/group.php?gid=56916183326&ref=mf

564Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 23 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Τρι Μάης 04, 2010 11:11 am

tinkerbell

tinkerbell
Admin
Admin

Koρίτσια, ένα θα σας πω, έχω καταντήσει μαμά μαϊμου με το μαϊμουδάκι στον ώμο, έχω πιαστεί όλη μέρα!!! Μολις τον αφήνω στο ριλάξ κλαίει, αφήστε που όταν τον έχω στον ώμο δεν θέλει και να πολυκλάθομαι, θέλει να τον γυρίζω στο σπίτι, οποτε αν και υπολόγιζα να τον βάλουμε στην κούνια της fisher price όταν θα γινόταν κανενός μηνός, σαν την Ευγενία, τη ζήτησε κιόλας ο άντρας μου απο την αποθήκη στο χωριό γιατί δεν παλεύεται ο κύριος βιονικό αυτί, αφού σας λέω κρύβομαι στον άλλο όροφο, στο μπαλκόνι για να να μιλήσω στο τηλέφωνο,με ακούσει ξυπνάει και κλαίει... Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 23 Affraid
Όσο για την Ευγενία, χθες ήμασταν στον κήπο παρέα και ψάχναμε το αναθεματισμένο το χελονάκι, κάναμε ηλιοθεραπία με αντηλιακό και φάγαμε και δύο μπουτάκια κοτόπουλο, η Ευγενία δηλαδή, μετά ποτίσαμε κάτι λουλουδάκια και πλύναμε τα χεράκια αλλά όλη μέρα βγάζει τη μπλούζα της, βγάζει τα χέρια της απο το κορμάκι και το κατεβάζει ως τη μέση, έχει τα μεμε έξω και λέει γάλα, παίρνει κι ένα νινί και θηλάζει, παίρνει τις κρέμες μου και τα βαμβάκια με το χαμομήλι και κάνει ότι φαντάζεστε... μετά την πιάνει αγάπη, θέλει να φιλήσει το μπέμπη και έρχεται και τον κουτουλάει και τον φιλάει γιατί έρχεται και με φόρα, τέτοιο πάθος!!! Μετά, αποφασίζει να αλλάξει πάνα όταν αλλάζει κι αυτός, του δίνει μια κωλιά και στον στέλνει στη μέσα πλευρά του καναπέ, καβαλάει το σελτεδάκι με τα παπούτσια, βαρέθηκα να το πλένω, και θέλει να την αλλάξω αλλά θελει να κλέψει από τα μωρο μάντηλα του μπέμπη, παίρνει τη sudocrem και την αδειάζει και πασαλίβεται, παίρνει τις κρέμες τις και λούζει το χαλί, ρίχνει όλα τα παιχνίδια της στο πάτωμα και πετάει όλα τα μικρά κομματάκια και γενικά θέλει προσοχή, οπότε εγώ η κακομοίρα ποπυ θηλάζω πως να τη σταματήσω, γι΄αυτό χωρίς γιαγιά δε γίνεται. Στην αλλαγή πάνας του μικρού συμμετέχει, θέλει να δίνει πάντα αυτή το πάμπερς και να του βάζει και κρέμα αλλά όταν τον κάνουμε μπανιο θέλει να βοηθήσει και ανεβαίνει στον κουβά να φτάσει το νιπτήρα, γιατί δε μπαίνει ακόμη σε μπανιέρα μέχρι να στεγνώσει τελείως ο ααφαλούλης, οπότε γλιστράει ο μπέμπης τον τραβολογάει η Ευγενία, θέλει να της βάλω αφρόλουτρο στα χέρια, θα το χτυπησουμε το μωρό στο τέλος, άκυρο. Εδώ τις προάλες βγήκε απο το μπάνιο και δεν ήθελε να τη ντύσει η πεθερά μου, εγώ θήλαζακια έτσι αποφάσισε να κλωτσάει το μπέμπη για να σταματήσω να το θηλάζω και να ασχοληθώ μαζι της, αφήστε που είναι περίεργη και θέλει να του τραβάει τα πόδια και τα χέρια καμιά φορά. Σε γενικές γραμμές είναι καλή και με κατανόηση αλλά όταν της μπάινουν οι ιδέες και πιστεύει ότι έχει παραγίνει με το μικρό, ξεφαντώνει... για να μη πω τι ατάκες ακούω... είναι τόσες πολλές που τις ξεχνάω, το μικρό παρεπιπτόντως, τον φωνάζει Ρούλη απο το χεσταρούλη, γιατί όλη μέρα λέει κάνει κακά και θέλει γάλα και κάνει ουά ουά και μετά ξαπλώνεται κι αυτή κι αρχίζει τα ουά ουά και λέει της μαμάς μου, γιαγιά ΓΑΛΑ Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 23 Affraid λέει κι η μαμά μου, δεν έχω εγώ μωρό μου, είμαι λίγο σιτεμέντζα για τέτοια και εγώ έχω πεθάνει στα γέλια Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 23 826700 και κάθεται στην αγκαλιά της σαν το μπεμπη και κάνει ότι πίνει γάλα στα ψεύτικα!!! Οπότε φιλενάδες, ναι, είμαστε τρελοκομείο... και δεν σας τα έγραψα και όλα, ούτε να φάω δεν προλαβαίνω, ούτε να κατουρήσω η γυναίκα και όλα αυτά με τη μαμά μου εδώ απο τις 8 το πρωί ως τη νύχτα που κοιμάται η Ευγενία και κάποιες λίγες ωρίτσες βοηθάει κι ο μπαμπάς μας, χθες η Ευγενία έβαλε τη μαμά μου μες στο μπάνιο μαζί της αλλιώς δεν θα έκανε μπανιο δεύτερη μέρα, τουλάχιστον όμως τώρα αλλάζει πάνα γιατί μόλις φέραμε το μπέμπη δε μπορούσε κανέις να την αλλάξει πάνα ούτε ρούχα για ώρες και κοντευε να συγκαεί και πιστέψτε επειδή εμείς την έχουμε μάθει να της μιλάμε και τίποτα δε γίνεται με τη βία, αν πει ότι δεν αλλάζει δεν αλλάζει και είχε κολλήσει η πλάκα, περάσαμε μέρες μαρτυρίου αλλά η καημένη εκεί που αχολιόμουν μαζί της 24 ώρες το 24ωρο, ξαφνικά την πετούσαμε από γιαγιά σε γιαγιά και νονά και θεία και η μαμά κι ο μπαμπάς όταν μπορούσαν, τα πήρε κι αυτή και μας εκδικήθηκε!!! Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 23 Icon_twisted Άδικο είχε; Αλλά μόνη μοπυ δεν την παλευα με τίποτα, με το μικρό να θηλάζει όλη μέρα... ούτε μπάνιο δε θα μπορούσα να κάνω!!! Δεν το συζητάω να κοιμηθώ... Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 23 826700

https://asterakia.forumotion.net

565Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 23 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Τρι Μάης 04, 2010 11:16 am

tinkerbell

tinkerbell
Admin
Admin

Τσούπρες; Θα σας φέρω την Ευγενία, να τα σκίσετε τα γαλόνια σας!!! Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 23 826700
Γκρεμίζει και σπίτια αμαλάχι Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 23 676986
Αν πει όχι, δεν πας να της τάξεις κούνιες, Τζάμπο, δώρα, κοκό, τα πάντα... μένει μέσα και κάνει αυτό που θέλει, γκρινιάζει και δε τη νοιάζει τίποτε απο τα παραπάνω, είναι τόσο πεισματάρα και ισχυρογνώμων, ο τσαμπουκάς της δε σπάει με τίποτε, δε γίνεται κουμάντο... Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 23 Icon_eek

https://asterakia.forumotion.net

566Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 23 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Τρι Μάης 04, 2010 11:44 am

Kalli

Kalli
Admin
Admin

Αχ και μόνο που τα διάβασα ζαλίστηκα η γυναίκα... Ο πρώτος καιρός είναι δύσκολος, δεν το αρνείτε κανείς... Για μπάνιο έμπαινα όταν είχαν κοιμηθεί και τα δύο και τις περισσότερες φορές το βράδυ που ήταν ο άντρας μου εδώ ή τα ξημερώματα πριν φύγει...
Κοίτα, κι εμείς της μιλάγαμε της κόρης μου, αλλά εάν δεν έπεφτε και καμιά φωνή δεν γινόταν τίποτα. Δοκίμαζε τα όριά της... λίγο λίγο, λίγο λίγο, ε στο τέλος από τα πολλά μπλα μπλα και τις εξηγήσεις, επειδή είναι και εκείνη πεισματάρα, έβαζα φωνή και τέλος. Ε όποτε με έβλεπε να σοβαρεύω μετά δεν το συνέχιζε. Έκανε τα καμόματά της βέβαια έτσι;; Κλάμα, ιστορίες, κακό!! Αλλά εγώ εκεί, στο ύψος μου, δεν την άφηνα να κάτι ό,τι θέλει γιατί τύθεται και θέμα ασφάλειας του μωρού. Οι κρέμες σε σημείο να μην μπορεί να της πάρει η μεγάλη. Στο μπάνιο μόνο η μαμά κάνει πλίτσι πλίτσι το νινί γιατί η Μαρία πρέπει να μεγαλώσει κι άλλο. Μόνο η μαμά το αλλάζει το νινί γιατί η Μαρία δεν φτάνει και πρέπει να μεγαλώσει κι άλλο. Αλλά για να μην νοιώθει και εντελώς άχρηστη σε ήρεμες στιγμές, της βάζαμε το μωρό δίπλα της πάνω σε μαξιλάρια στο πάτωμα (στρωμένο με χαλί έτσι και κουβέρτα!) την βοηθούσαμε να τον κρατήσει αγκαλιά στα πόδια της ενώ καθόταν. Ε κάπως έτσι. Βέβαια κάθε παιδί είναι και διαφορετικό... η δικιά σου μπορεί να είναι μεγαλύτερο ζουζούνι και να εκφράζει περισσότερο την ζήλια! Αλλά ποτέ μα ποτέ δεν θα της πεις "ΜΗ-ΚΑΚΟ" σε ό,τι αφορά το μωρό. Να την απομακρύνεις με αρνητικότητα. Με πλάγιους τρόπους. Διαπραγματεύσεις και διπλωματικότητα.
Άμα δεις τα σκούρα... φέρε την κατά δω μεριά να την αναλάβουμε εγώ και η Ελίζα Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 23 826700 Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 23 826700 Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 23 826700 Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 23 826700

http://myownkallisblog.blogspot.com

567Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 23 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Τρι Μάης 04, 2010 11:51 am

Mamma El

Mamma El
Admin
Admin

Και μετά θέλεις να μας πείσεις ότι δεν ζηλεύει ε; goofy goofy goofy

https://www.facebook.com/group.php?gid=56916183326&ref=mf

568Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 23 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Τετ Μάης 05, 2010 3:11 pm

μαρια

μαρια
Star Members
Star Members

Καλησπέρα κορίτσια! Τι κάνετε σήμερα?

Σήμερα που ήταν λίγο καλύτερα η μέση μου έκανα παραπάνω δουλιές και ξανά από την αρχή ο πόνος! Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 23 824938

Μαράκι χαμός στο σπίτι!!!! Αχ έτσι σαν τον μπέμπη σου ήταν η Έλλη μου........κολλημένη συνέχεια πάνω μου και δεν τολμούσα να την ακουμπήσω πουθενά!!! Κουράγιο σου εύχομαι και ελπίζω να βρείτε σύντομα τον ρυθμό σας.

Και εγώ πολύ το σκέφτομαι πως θα είναι τα πράγματα όταν γεννήσω Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 23 217199

569Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 23 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Τετ Μάης 05, 2010 3:12 pm

μαρια

μαρια
Star Members
Star Members

ααααα και η παράσταση από τις περιγραφές σας φαίνεται ότι ήταν σούπερ! μπράβο σε τέτοιες προσπάθειες! και εσείς μια χαρά περάσατε και τα ζουζούνια σας.....άντε στην επόμενη εξόρμηση τώρα Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 23 365532

570Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 23 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Παρ Μάης 07, 2010 10:30 am

tinkerbell

tinkerbell
Admin
Admin

Σήμερα είναι η πρώτη μέρα που άδειασαν κάπως τα χέρια μου μιας και ο μικρός μπήκε στην κούνια και κοιμάται ύπνο ελαφρύ!!! Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 23 2839
Κατά τα άλλα, σήμερα πονάω λιγότερο στο ύψος του αφαλού και αριστερά που με πέθανε ο πόνος από την 20η περίπου ημέρα, και ο γυναικολόγος μου μου είπε ότι φταίει η χαλαρότητα των κοιλιακών τοιχωμάτων και είναι απο τα υγρά που συσωρεύτηκαν εκεί και μέχρι να μπει η μήτρα στη θέση της, εγώ είχα φοβηθεί για κάποια κύλη γιατί μια εβδομάδα μετά την κ.τ. σήκωσα την Ευγενία των 14 κιλών και γενικά κουράστηκα, αλλά τώρα φοράω λαστέξ και τα πράγματα βελτιώθηκαν μαζί και με ξεκούραση θα ήταν όλα μια χαρά αλλά αυτό το τελευταίο σπανίζει, αν σκεφτείτε ότι η Ευγενία ξύπνησε χθες μες στη νύχτα και έκανα αμάν να την ξανακοιμήσω... Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 23 125222
Αααα, Ελιζάκι, πως το είπες αυτό; Α, να μην το ξανακούσω... ζήλια λέει... άπα πα!!! Υπερβολική αγάπη καλέ!!! Χθες για παράδειγμα η Ευγενία πήρε αγκαλιά το μπέμπη για λίγο και μετά δεν ξέρω πως της ήρθε, θεώρησε φυσιολογικό ότι θα πρέπει να την πάρει κι αυτός αγκαλιά και πηγε να κάτσει πάνω του στο ριλάξ, θα τον έλιωνε με το κωλαράκι της, που για τα κυβικά του όμως είναι γιγάντιων διαστάσεων!!! Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 23 826700
Μαράκι σου εύχομαι να γεννήσεις ένα ήσυχο μωρό που να μην ακούγεται και να σε αφήνει ήσυχη με την Έλλη γιατί αλλιώς κάηκες, χρειάζεσαι το μωρό του ριλάξ... αλλιώς μόνο οι γιαγιάδες θα σε σώσουν... Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 23 Icon_wink

https://asterakia.forumotion.net

571Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 23 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Παρ Μάης 07, 2010 10:47 am

Mamma El

Mamma El
Admin
Admin

Έλα που παραπονιέσαι κιόλας!!! Ορίστε το παιδί είπε να σε αφήσει και λίγο μόνη σου!!
Έτσι να κοιμάται πάντα το πουλάκι μου!!! trilly

Αλλά η κοράκλα σου δεν παίζεται. Βιντεάκια πότε θα μας βάλεις να τη χαρούμε και εμείς; wide smile

https://www.facebook.com/group.php?gid=56916183326&ref=mf

572Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 23 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Δευ Μάης 10, 2010 10:46 am

Mamma El

Mamma El
Admin
Admin

Το Σάββατο το πρωί πήγαμε για τις καθιερωμένες δραστηριότητες στο σχολείο της μεγάλης. Κάτσαμε λίγο, να πιούμε και μερικές γουλιές καφέ, και μετά ανηφορίσαμε με τη μικρή προς το καινούργιο σπίτι να βρούμε το μπαμπά μας που ήταν ήδη εκεί από νωρίς το πρωί με τους μαστόρους!!!
Πήγαμε με το λεωφορείο και έτσι κατάφερα να δω και την απόσταση και πόση ώρα χρειάζομαι και στο ανέβασμα προς το σπίτι αλλά και στο κατέβασμα προς το σχολείο! Αν μάθουμε τα δρομολόγια των λεωφορείων παραπάνω από 5 λεπτά δεν θα χρειαζόμαστε!!! trilly

Οι εργασίες προχωράνε με εντατικούς ρυθμούς. Θα σας ενημερώσω στο σχετικό θέμα! Cool

Το απόγευμα είχαμε ένα πάρτι. Έβαλα τη μικρή να κοιμηθεί για να είναι φρέσκια και εγώ με τη Νεφέλη κάναμε τα μπάνια μας, διαβάσαμε τα αγγλικά μας (γιατί δίνει διαγώνισμα την Πέμπτη) και ετοιμαστήκαμε σιγά σιγά! Ο μπαμπάς μας ήρθε λίγο πριν φύγουμε για το πάρτι και μας κατέβασε με το αυτοκίνητο αλλά δεν κάθισε καθώς ήταν κουρασμένος και γύρισε να κοιμηθεί λιγάκι. Στο δρόμο βρήκαμε και άλλες μαμάδες με τα μικρά τους και πήγαμε σχεδόν παρέα. Λέω σχεδόν παρέα γιατί εκείνες κατέβαιναν με το τραμ. Μου έκαναν και χάζι κιόλας λέγοντας ότι οι προνομιούχες πάνε με το αυτοκίνητο laughing laughing laughing

Το πάρτι γινόταν σε έναν υπέροχο χώρο δίπλα στις εγκαταστάσεις του Αθλητικού Ομίλου του Παλαιού Φαλήρου με γκαζόν κάτω και τραπέζια με όμορφα λευκά τραπεζομάντηλα, ροζ μπορντούρες και μεγάλες γυάλες με κεριά. Στην αρχή όταν μπήκα νόμιζα ότι κάναμε λάθος και ο χώρος ήταν κλεισμένος για γάμο goofy ετά είδα τη μαμά της συμμαθήτριας της Νεφέλης και είπα εντάξει ήρθαμε στο σωστό μέρος!! wide smile

Οφείλω να ομολογήσω ότι είχαμε καιρό να βρεθούμε με σχεδόν όλες τις μαμάδες (και τους γονείς) μαζί και το ευχαριστηθήκαμε και εμείς και τα παιδιά τα οποία ξεσάλωσαν στην κυριολεξία. Τώρα αναμένουμε την εκδρομή μας για να τα ξαναπούμε όλοι μαζί στις 29 Μαϊου που θα πάμε στις Μυκήνες!!!! happy

Από αυτή την Κυριακή μάλιστα ξεκινήσαμε και εντατικές πρόβες στους χορούς για την καλοκαιρινή γιορτή!!! Κορίτσια έχουν πολύ πλάκα. Στο δεύτερο μέρος η δασκάλα έχει επιλέξει κομμάτια από παλιές ελληνικές ταινίες και τα δικά μας χορεύουν το "Τράβα μπρος" από την Αλίκη στο ναυτικό. Μας είπε να φοράνε άσπρα κάπρι (πρέπει να πάω να πάρω-όταν πήγα στο Zara μόνο της μικρής πήρα το ζώον!!! innocent ) και μπλούζα θα δούμε καθώς υπάρχει περίπτωση να είναι άσπρη και μπλε ριγέ. Αλλιώς θα κανονίσουμε με το σχολείο να μας δώσει λευκές μπλούζες ή μπλε με τυπωμένο το σήμα του σχολείου όπως πέρσι!!! Να θυμηθώ να πάρω μαζί μου το καλώδιο να σας περάσω βιντεάκια από τις πρόβες!! kisses

https://www.facebook.com/group.php?gid=56916183326&ref=mf

573Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 23 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Δευ Μάης 10, 2010 2:55 pm

Kalli

Kalli
Admin
Admin

Τέλεια Ελίζα οι προετοιμασίες στο σχολείο της Νεφέλης! Καλέ χορευταρού ε;

Άντε να μας βάλεις και λεπτομέριες για το σπίτι!!

Εμείς το Σάββατο ήταν να βγούμε έξω το βράδυ με παρέα, αλλά τελικά γκαντεμιάστηκε η έξοδος... παραγγείλαμε πίτσες στο σπίτι. Την Κυριακή ήρθε η Γιωτούλα με την μπουμπού και τον αντάρτη της και παίξανε μαζί με τα δικά μου, έκανε και τα πρώτα της βηματάκια η μπουμπού της στο σπίτι μου και το καταχαρήκαμε!! Η δε Γιώτα δεν το πίστευε!! Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 23 826700 Αλήθεια στο σπίτι το επανέλαβε;
Το απόγευμα της Κυριακής χαλαράαααα... θέλω όμως να βγάλω τα χαλιά γιατί πολύ ζέστη σήκωσε και δεν μπορώ άλλο, ζεσταίνομαι!!

http://myownkallisblog.blogspot.com

574Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 23 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Πεμ Μάης 13, 2010 9:07 am

tinkerbell

tinkerbell
Admin
Admin

Θα πω την απόλυτη αλήθεια, έχω μια dvd κάμερα και δεν έχω τραβήξει ούτε ένα βιντεάκι η άχρηστη!!! Και την πήραμε και πανάκρβη...
Αλλά όλα όσας θες σε βιντεάκι Ελίζα, για να τα έχω θα πρέπει να να μην κάνω άλλη δουλειά και να γυρίζω όλη μέρα με την κάμερα στο χέρι γιατί η αυθόρμητη Ευγενία, όλη μέρα κάνει τα τρελά της και γράφω μόνο όσα θυμάμαι, είναι απίστευτη. Προχθές ας πούμε έβγαλα τα γυαλιά ηλίου μου απο την τσάντα μου γιατί είχε συννεφιά και ετοιμαστήκαμε να φύγουμε και η Ευγενία λέει "γυαλιά" λέω αγάπη μου έχει σύννεφα έξω, δεν έχει ήλιο αλλά αυτή επιμένει, της λέω θα τα βάλουμε στο αυτοκίνητο, εκεί είναι. Και αρχίζει τότε να βλέπει το ταβάνι και να κάνει την τυφλή, κι εγώ έχω μείνει μ@κ@κ@ς όπως λέει κι η αδερφή μου, την κοιτάζω καιλέω δεν είναι δυνατόν το θέατρο. Και να φωνάζει, "α βλέπω, α βλέπω" δηλαδή δεν βλέπω, δεν βλέπω... "γυαλιά" και λέω δεν είναι δυνατόν... Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 23 Affraid Τη φωνάζει κι ο μπαμπάς της να τη χαιρετίσει και του λέει "α βλέπω... α βλέπω" και της λέει έλα να σου δώσω ένα φιλάκι που φεύγεις, που πάντα πάει με προθυμία, και του λέει " α μπολώ, α μπολώ... γυαλιά, γυαλιά... α βλέπω, α βλέπω... ντι ντιτ" δηλαδή δε μπορώ, δε μπορω... δε βλέπω, δε βλέπω... τα γυαλιά είναι στο αυτοκίνητο!!! Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 23 Icon_eek Και της λέει κάνε μου γεια και δώσμου φιλάκι με το χεράκι σου και κάνει ότι δίνει φιλάκι στο ταβάνι και στους τείχους και ότι τους λέει γεια γιατί δε βλέπει το σούργελο!!! Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 23 997244 Κορίτσια δεν υπάρχει τέτοιο θέατρο, τέτοιος απατεώνας, δεν την παλεύω... εγώ μετά απο όλα αυτά... αφού έκλεισα το στώμα, μη μπει και καμιά μύγα... έχω σκάσει στα γέλια η δικιά σου και κρατάω την κοιλιά μου!!!
Κατά τα άλλα έχω πληγωμένες θηλές και πονάω... ο μικρός είναι δαγκανιάρης, έχω γίνει κολλητή της purelan και προσπαθούμε να την παλέψουμε έχοντας της μαμά μου ολημερίς εδώ γιατί η Ευγενία όταν κουνιόταν ο μικρός πήγε και του τράβηξε το κεφάλι και έκανε εμετό, την άλλη πάνω απο τραπέζι της τραπεζαρίας που τον είχζα με το ριλάξ τον τράβηξε και παραλίγο να τον γκρεμίσει, μόνο στο ταβάνι δεν τον έχω βάλει... του τράβηξε χέρια πόδια και το τελευταίο όταν ήταν πάλι στην κούνια, πήγε να του βγάλει τα μάτια και τον γέμισε γρατζουνιές και μετά τη γλίτωσαν απο τα χέρια μου γιατί την έπιασα απο τη μπλούζα και ήμουν έτοιμη... με έβγαλε απο τα ρούχα μου. Ήμουν δίπλα του και ήρθε να με αγκαλιάσει δήθεν και φεύγει ύπουλα και τον γραπώνει... σφεντόνα!!! Και απο τότε τον φυλάμε σαν κόρη οφθαλμού και είμαστε σαν bodyguard για να μην τον φάει ζωντανό. Τώρα θα μου πείτε αδειάζουν τα χέρια μου έτσι; Όχι, αλλά δεν μαθαίνει στις αγκαλιές ο μικρός, που έμαθε δηλαδή, αλλά τι να κάνουμε. Προχθές που με άφησαν μόνη για μια ώρα με τους δυο τους, τον φύλαγα απο τη μικρή που δεν ξεκολλούσε απο δίπλα του και δε μπορούσα ουτε να πιω νερό, ούτε να κατουρήσω, ούτε να φάω... ούτε τίποτα!!! Και να φανταστείτε είναι η κούνια του που ζηλεύει, θέλει να ανέβει κι αυτή, να τη σπάσει, της πετάεί κέρματα, πήρε την πένσα και ήθελε να τη σπάσει και της πήραμε και καινούρια για να μη ζηλεύει, τώρα έχει δύο... τι άλλο να κάνουμε!!! Χθες θήλαζα και με τους δύο αγκαλιά και με τον πόνο μου η άλλη τον πείραζε και αυτός δάγκωνε, αχ δεν αντέχω άλλο... και όταν έφυγα έκλαιγε αλλά μετά τα βρήκε με το μπαμπά της και κοιμήθηκε!!! Να δω πότε θα ηρεμήσουμε Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 23 526182 ... τρελάδικο είμαστε και δεν την παλεύω!!! Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 23 736622

https://asterakia.forumotion.net

575Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 23 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Πεμ Μάης 13, 2010 9:16 am

Mamma El

Mamma El
Admin
Admin

Για αυτό σου λέω παιδί μου. Την κάμερα ανα χείρας και τράβα ότι προλαβαίνεις. Ή απλώς άστην πάνω στο τραπέζι να καταγράφει συνέχεια και ότι πιάσει!! Γιατί η κόρη σου δεν παίζεται!! laughing laughing laughing

Με το θέμα του μικρού όντως έχετε πρόβλημα και βγάζει έντονη ζήλια η άτιμη!!! Αλλά να μου πεις είναι μέσα στα φυσιολογικά όρια. Τελικά μόνο εγώ είχα ανώμαλο παιδί; Rolling Eyes Η Νεφέλη ναι μεν ζήλευε αλλά στα εκτός αφύσικα όρια!!! Ήταν πολύ ήρεμη η ζήλια της, δεν εκδηλωνόταν έτσι. Όχι ότι δεν έχει φάει και τις ψιλές της η μικρή, αλίμονο!! Laughing Αλλά οφείλω να ομολογήσω ότι η μικρή ζηλεύει περισσότερο τα προνόμια που έχει η μεγάλη!!!

Για κάτσε να βρω κανένα θέμα για τη ζήλεια να το δημοσιεύσω να διαβάσεις μήπως βοηθήσει!! kisses

https://www.facebook.com/group.php?gid=56916183326&ref=mf

576Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 23 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Πεμ Μάης 13, 2010 2:35 pm

Kalli

Kalli
Admin
Admin

Η μικρή σου θα γίνει μια θεατρίνα άλλο πράγμα! Καλέ φαίνεται από τώρα!!
Αυτή η ζήλια της όμως είναι άλλο πράγμα!! Πολύ σε ταλαιπωρεί Tink!! Και εσένα και τον μικρούλι που δεν τον βλέπω καλά!!
Και εμένα η μεγάλη δεν πολυζήλευε... σε λογικά πλαίσια, πολύ λίγα πράγματα. Καμία σχέση με αυτά που διαβάζουν τα ματάκια μου!!

Να κάθεσαι στον καναπέ και να την παρακολουθείς όλη μέρα!! Τίποτις άλλο!! Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 23 826700 Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 23 826700 Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 23 826700 Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 23 826700

http://myownkallisblog.blogspot.com

577Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 23 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Πεμ Μάης 13, 2010 2:37 pm

μαρια

μαρια
Star Members
Star Members

πω πω εμπόλεμη ζώνη........τέτοια λέγε μου να παίρνω θάρρος Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 23 Affraid Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 23 Affraid Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 23 Affraid φρίκαρα τώρα.....ελπίζω η Έλλη να μην τα εκφράσει όλα αυτά τόσο έντονα γιατί καήκαμε Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 23 302820 Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 23 302820

578Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 23 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Πεμ Μάης 13, 2010 2:40 pm

Kalli

Kalli
Admin
Admin

πέρνε θάρρος από τις εξαιρέσεις... μια της Ελίζας και μια η δικιά μου... Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 23 83481
καλέ μην αγχώνεστε, μεγαλώνοντας στρώνουν, τώρα θα μου πεις τί γίνεται... Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 23 302820

http://myownkallisblog.blogspot.com

579Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 23 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Πεμ Μάης 13, 2010 2:44 pm

μαρια

μαρια
Star Members
Star Members

Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 23 526182 Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 23 526182 Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 23 526182 Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 23 526182 Αχ καλέ μακάρι να είμαστε στις εξαιρέσεις με την Έλλη και η νέα μπουμπού να είναι εύκολη και βολική. Γιατί μέχρι τώρα καλά τα πάμε, λέει νινί με πλατύ χαμόγελο σκέτη γλύκα, χαιδεύει και κάνει αγκαλιά την κοιλιά μου, την φιλάει και φαίνεται ξετρελαμένη.......μετά δεν ξέρω τι με περιμένει Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 23 465992

580Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 23 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Πεμ Μάης 13, 2010 5:50 pm

giotanik33

giotanik33
Star Members
Star Members

Να'μαι και εγώωωω. Χάθηκα λίγο. Γύρισα όμως. Έχω αρκετό τρέξιμο με τη βάφτηση, έγιναν και κάποια σκηνικά στο σπίτι και ήμουν χάλια. Τώρα όλα πάνε καλύτερα. Η μικρή μου όπως σας είπε η Κάλλη έκανε τα πρώτα της βηματάκια στο σπίτι της...γουρλίδικο... Τώρα θέλει να είναι συνέχεια όρθια και να χορεύει...Έχει πολύ πλάκα...

581Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 23 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Παρ Μάης 14, 2010 12:31 pm

tinkerbell

tinkerbell
Admin
Admin

Μαράκι, είναι λες και περιγράφεις την Ευγενία τώρα, μόνο που η μετέπειτα εξέλιξη δεν είναι και τόσο αγγελικά πλασμένη!!! Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 23 Icon_lol
Ελιζάκι αν βρεις κάποιο δημοσίευμα, θα χαρώ να το παρεθέσεις!!! Αν και νομίζω πως η κατάσταση καλυτερεύει... λέμε τώρα!!!
Χθες πάντως που τον είχα στην αγκαλιά μου, παίρνει η Ευγενία το σίδερο της, πατάει το κουμπί του ατμού (ψεύτικα όλα αυτά, ε) και έρχεται κατά πάνω μας και αρχίζει να σιδερώνει το μπέμπη και φώναζε "ρουχα, ρουχα"!!! Και όταν της είπα πως δεν σιδερώνουμε τα ρούχα πάνω μας αλλά στη σιδερώστρα της, όπως πάντα, άρχισε να σιδερώνεται η ίδια, είναι και διπλωμάτης η άτιμη!!! Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 23 676986
Αχ, θα μου τον κάψει σαν τη Σπυριδούλα!!! Και να πω ότι με έχει δει ποτέ να σιδερώνει, μόνο το αληθινό σίδερο στην κρεββατοκάμαρα έχει δει και της εξήγησα τι κάνει... Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 23 465992
Συγχαρητήρια Γιωτάκι και καλές ετοιμασίες για τη βάφτιση!!! Δεν θέλω να θυμάμαι το θέμα της βάφτισης, γιατί βλέπω να έχουμε κι εμείς θεματάκια... αφού το επικρατέστερο μέχρι στιγμής είναι το μπέμπης!!! Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 23 125222

https://asterakia.forumotion.net

582Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 23 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Παρ Μάης 14, 2010 12:45 pm

Mamma El

Mamma El
Admin
Admin

Βρε την άτιμη!!! Ακούς εκεί να τον σιδερώσει!!

Μαράκι μου ήδη έχω ανοίξει. Για κοίτα εδώ:

https://asterakia.forumotion.net/forum-f20/topic-t4024.htm

Αλήθεια ακόμα δεν έχετε καταλήξει σε όνομα για τον μπέμπη ή υπάρχουν παππουδογιαγιάδες στη μέση που απαιτούν να βγει συγκεκριμένο όνομα επειδή είναι αγόρι;

https://www.facebook.com/group.php?gid=56916183326&ref=mf

583Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 23 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Παρ Μάης 14, 2010 2:49 pm

μαρια

μαρια
Star Members
Star Members

Αν θυμάμαι καλά το θέμα της Μαρίας μας με την βάπτιση είναι το ποιος θα το βαπτίσει? Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 23 Icon_rolleyes

Μαράκι κράτα γερά, προβλέπω πολλά επεισόδια με την Ευγενεία, απ' όλα τα βασαντηστήρια θα περάσει ο μπέμπης Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 23 826700 Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 23 826700 αύριο θα του βρει κάτι άλλο ........ούτε το σημερινό έπιασε Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 23 826700

584Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 23 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Παρ Μάης 14, 2010 2:51 pm

Mamma El

Mamma El
Admin
Admin

Ααα ναι, έχουμε και αυτό το θέμα. Ποιοι θα είναι οι νονοί!!!

https://www.facebook.com/group.php?gid=56916183326&ref=mf

Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 23 από 37]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 13 ... 22, 23, 24 ... 30 ... 37  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης