Asterakia
Για να μπορέσετε να διαβάσετε και να απαντήσετε στα θέματα του forum Αστεράκια θα πρέπει να συνδεθείτε.

Αν δεν διαθέτετε λογαριασμό σας παρακαλώ να πατήσετε στο κουμπί της εγγραφής.

Η εγγραφή είναι δωρεάν και μέσα σε λίγα δευτερόλεπτα θα είστε μέλος στην πιο τρελή παρέα μαμάδων.

Σας περιμένουμε!

Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Asterakia
Για να μπορέσετε να διαβάσετε και να απαντήσετε στα θέματα του forum Αστεράκια θα πρέπει να συνδεθείτε.

Αν δεν διαθέτετε λογαριασμό σας παρακαλώ να πατήσετε στο κουμπί της εγγραφής.

Η εγγραφή είναι δωρεάν και μέσα σε λίγα δευτερόλεπτα θα είστε μέλος στην πιο τρελή παρέα μαμάδων.

Σας περιμένουμε!
Asterakia
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Για τους γονείς και τα Αστεράκια τους


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Τα καθημερινά νέα μας

+15
PARIS37
Τζοτζομαμά
PINIW
Xara
Αλεξάνδρα
eugenia
biskotaki
Ina
ANTZY
μαρια
xristinaki
tinkerbell
ΚΑΤΙΑ
bebinos
Mamma El
19 απαντήσεις

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 25 ... 37  Επόμενο

Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 13 από 37]

301Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 13 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Τετ Ιαν 27, 2010 3:52 pm

Mamma El


Admin
Admin

Μαράκι μου τώρα είδα ότι εισαι αρρωστούλα. Περαστικούλια σου.
Ζεστά ροφήματα με μέλι και όσο μπορείς ξεκούραση. kisses

Μου φαίνεται τινκυ μου ο μπέμπης θα βγει θρεφταράκι goofy

https://www.facebook.com/group.php?gid=56916183326&ref=mf

302Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 13 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Τετ Ιαν 27, 2010 6:39 pm

Xara


Star Members
Star Members

Μαράκι περαστικούλια, Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 13 309291 Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 13 519942 Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 13 309291 να πίνεις ζεστά ροφήματα και να προσέχεις.

Σχετικά με το μωρό τώρα που θα εργάζομαι θα το κρατάει μια βδομάδα η μαμά μου και μια βδομάδα η πεθερά μου και οι δύο μένουν κοντά , πολύ κοντά και είναι νεότατες γιαγιάδες.
Αν δεν υπήρχαν δεν νομίζω ότι θα εμπαινα στην διαδικασία να βρω δουλειά δεν ξέρω, τι θα έκανα.


Οταν ήμουν έγκυος είχα πάρει 27 κιλά, εσύ τίνκυ πόσα κιλά έχεις πάρει και προβληματίζεσαι, εγώ είχα ξεπεράσει κάθε όριο, έκανα και τρομερούς συνδυασμούς. Το ραντεβού με τον γυναικολόγο ήταν ένας εφιάλτης με κυνηγούσε δικαιολογημένα, το μωρό βγήκε όμως σε βάρος 3100 καλό βάρος και 51 πόντους.

303Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 13 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Πεμ Ιαν 28, 2010 12:31 am

tinkerbell


Admin
Admin

Να σας πω... 8 με 10 κιλακια πιστεύω πως έχω πάρει, ζυγίστηκα βέβαια φαγωμένη και ντυμενη, νυχτερινη ώρα. Η γραμματέας του γυναικολόγου μου που με ζυγίζει κάθε φορά, δεν προβληματίζεται καθόλου, εγώ ομως αναρωτιεμαι... που θα πάει αυτό το κορμί πατριώτη, πόση θα γίνω τελικά; Ο προβληματισμός μου συνίσταται στο ότι μετα τα χάνω απότομα τα κιλά και τότε αποκτώ ραγάδες, κάτι ασύλληπτο και απίστευτο για μένα αλλά το σώμα μου φάινεται ότι τα πάει καλλά με το stretching (τέντωμα) αλλά όταν ξαναμπαίνει στο πλύσιμο το φοβάμαι, στο μάζεμα... στο τέλος θα καταντήσω φούστα πλισέ η κακομίτσα!!!
Η Ευγενία, στην οποια δεν θυμάμαι πια, πόσα κιλά είχα πάρει, γιατί δε μου φτάνουν όλα τα άλλα, έχω πάθει και Αλσχάιμερ εγκυμοσύνης, το οποίο μάλιστα κορόιδευα!!! Και τώρα δε θυμάμαι τίποτα και καλά λένε, ότι κοροϊδεύεις, το λούζεσαι!!! Η Ευγενία λοιπόν γεννήθηκε 54 εκ. και 3,440 κιλά. Αλλά την ένιωθα πολύ ψηλά βέβαια. Ο μπέμπης τώρα βρίσκεται πολύ χαμηλά μου λενε όλοι και αναρωτιέμαι αν φταίει που σηκώνω την Ευγενία, που είναι και 13 κιλά και... το είπα στο γυναικολόγο μου και είπε να την σηκώνω και η κοιλιά μου είναι φυσιολογική αλλά ακομη και η κλωτσιά που έφαγα μόλις τωρα ηταν διπλα στον αφαλο, όλες εκει τις τρώω. Μήπως επειδη είναι νωρίς; Έχω ακόμη 3 μήνες μέχρι την Π.Η.Τ. (25/04). Και όλοι μου λένε ότιέχω κοιλιά ετοιμόγεννης... τρώω πολύ ή είναι αυτό που λέει ο άντρας μου "ο γιος μου είναι πολύ σοβαρός, παραφούσκωσες..." Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 13 Icon_eek
Χαρά χαίρομαι που έχετε τις γιαγιές σας νεοτατες και έτοιμες για δράση!!! Μακάρι να μπορούσα να τις στρώσω κι εγω έτσι... Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 13 826700

https://asterakia.forumotion.net

304Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 13 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Πεμ Ιαν 28, 2010 4:55 am

μαρια


Star Members
Star Members

Κοριτσάκια μου ευχαριστώ Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 13 512881 Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 13 14333 Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 13 14333 Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 13 14333 Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 13 14333 Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 13 14333

Όλο αυτό το μπούκωμα που ήταν πονοκέφαλος τώρα έγινε βήχας και με έχει τρελάνει. Πότε θα φύγει να ησυχάσω......γκουχου γκουχου όλη την ώρα Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 13 781711 ούτε να κοιμηθώ δεν μπορώ!

Και από τσάγια την πρώτη μέρα δεν το άντεξε το στομάχι μου και την άλλη μέρα που είμουν κάπως καλύτερα είπια μισό φλυτζάνι με μπόλικο μέλι μπας και μαλακώσει ο λαιμουδάκος μου. Μαράκι μου τα αιθαίρια έλαια δεν ξέρω αν θα βοηθήσουν, πάντως δεν αντέχω να σταθώ πάνω από την κατσαρόλα να ανακατεύσω ούτε το φαγητό που βράζει, με ενοχλεί ο ατμόςΤα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 13 824938

Πάντως από κιλά καλά μου φαίνεσαι μέχρι τώρα......αφού συνήθως λένε 12 με 13 είναι τα φυσιολογικά άντε τώρα να βάλεις και καναδυό παραπάνω!

Πως σας φαίνετε το avatar μου?? Είμαι στην εγκυμοσύνη της Έλλης, δύο μέρες πριν γεννήσω Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 13 618344

305Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 13 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Πεμ Ιαν 28, 2010 9:57 am

Mamma El


Admin
Admin

Και είσαι μια κομψότατη εγκυμονούσα Μαράκι μου! oregonian

Σιγά μη χωρούσα εγώ σε μπικίνι! laughing

Θυμάμαι η γυναικολόγος μου όταν ήμουν στην αρχή της πρώτης εγκυμοσύνης μου έλεγε να μη βήχω γιατί τραντάζεται το μωρό. Ε, μα γινόταν κάτι τέτοιο; fighting Πως γίνεται να κρατήσεις το βήχα όταν σου έρχεται; shrugging Τελικά με ένα σιροπάκι που μου έδωσε ο παθολόγος μου πέρασε. Sinecod λέγεται Μαράκι. Για ρώτα μήπως μπορείς να το πάρεις και εσύ τουλάχιστον να ανακουφιστείς λιγάκι! kisses

Βρε Τινκυ μας δουλεύεις; goofy Μια χαρά είναι τα κιλά σου. Τι να πω και εγώ που στη Νεφέλη πήρα 20 shocked και τώρα δεν φεύγουν με τίποτα! Αλλά τρώω και πρέπει να σταματήσω γιατί δεν ξέρω και εγώ που θα φτάσω κορίτσια. Ράψιμο θέλει το άτιμο αλλά δύσκολα το κάνεις αυτό. Embarassed

Και αν κρίνω από το πόσο γεννήθηκε η Ευγενία φαντάσου πόσο θα βγει ο μπέμπης. Καλά είπα εγώ θρεφταράκι θα είναι happy laughing

https://www.facebook.com/group.php?gid=56916183326&ref=mf

306Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 13 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Σαβ Ιαν 30, 2010 5:49 pm

tinkerbell


Admin
Admin

Εγω για να πω την αληθεια σε αναγνωρισα στη φωτογραφία αλλά δε φαινόταν πρόσωπο και λέω μην πω και καμία πατάτα... σκεφτηκα η Έλλη γεννήθηκε Ιούνιο, σωστά; Πότε να πήγε στη θαλασσα με την κοιλια στο στωμα... σε κρύα θάλασσα; Αλλα η κοιλιτσα φαινεται πολλυ φουσκωτή!!!
Όσο για τα κιλά κορίτσια πιστεύω πως ανοιξε το στομαχι μου, έχω τρελή ορεξη, οχι λαιμαργία, πεινα... χθες του ειπα του αντρούλη μου, χαλαρά ετσι οπως σε βλεπω μπορω να σε φάω ολόκληρο, τρώω και πέτρες!!!
Όσο για τον ατμό, θυμάμαι που είχα πάει να κάνω καθαρισμό όταν ήμουν εγκυος στην Ευγενια και δε μπορούσα να αναπνεύσω, αφού να φανταστείτε ότι το ζουληγμα δε με πείραξε καθόλου αλλα ο ατμός ήταν στο πιο χαμηλό και ηταν σαν να με έπνιγαν, δε μπορούσα να πάρω αναπνοή. Σ΄αυτή την εγκυμοσύνη κοπελιες εχω αφήσει ολα τα επώδυνα πίσω μου, και αρχίζω: αποτρίχωση; goodbye, ξαναγυρισα μετά απο κάποια χρόνια στο ξυραφάκι, έκανα μια μάσκα προχθές, και σ όλη την εγκυμοσυνη ζήτημα να έχω βάλει τρεις φορές κρέμα ημερας και ματιων, τόσες φορές έχω βαφτει κιόλας, τα φρύδια θάμνος τα έβγαλα τις προάλες για τα γενέθλια μου και για πεντικιουρ ούτε λόγος, βασικά έχω μαλακές φτερνούλες και δεν εχω αναγκη απο εκεινο το σβουράκι, κι έτσι με λίγο λιμάρισμα κι ένα χρωματάκι, τα καταφέρνω και μονη μου, όπως και με το μανικιούρ που είναι λες και είναι απο τσιμεντο!!! Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 13 826700 Αλλά ούτε λόγος να μου κόψει κάποια πετσάκια και άλλα τέτοια...

https://asterakia.forumotion.net

307Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 13 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Σαβ Ιαν 30, 2010 6:46 pm

μαρια


Star Members
Star Members

Η Έλλη γεννήθηκε Ιούλιο. Το μπικίνι το έβαλα αλλά στην θάλασσα δεν μπήκα ποτέ Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 13 656855 μόνο τα ποδαράκια μου έβρεξα λίγο!

Τελευταίες μέρες πριν γεννήσω είχαμε πάρει τα βουνά και τις θάλασσες με τον άντρα μου!!!

Όσο για την κοιλιά πρώτα πήγαινε η κοιλιά μου και μετά εγώ!!! Τώρα που είναι ήδη ξεχυλωμένη που θα φτάσει???


Εχθές ανεβήκαμε στον Χορτιάτη να δούμε και εμείς μια άσπρη μέρα! Και την είδαμε.....τα πάντα ήταν χιονισμένα και όταν φτάσαμε ψηλά έριχνε πυκνό χιόνι. Ήταν πανέμορφα! Παίξαμε, φτιάξαμε δύο χιονάνθρωπους και βγήκαμε φωτογραφίες! Η Έλλη πρώτη φορά έβλεπε χιόνι....στην αρχή το φοβότανε αλλά μετά ξεθάρρεψε και ξετρελάθηκε, δεν ήθελε να φύγουμε!

Και προχθές με λαχτάρισε το κοριτσάκι μου. Έπεσε και χτύπησε την άκρη του ματιού της, παρά λίγο δεν χτύπησε μέσα. Φαρμακώθηκε το κοριτσάκι μου και πόνεσε η ψυχή μου. Δεν με συνήθισε σε τέτοια χτυπήματα. Αμέσως έκανε κόκκινο σημαδάκι αλλά ευτυχώς δεν έτρεξε αίμα. Την επόμενη μέρα μελάνιασε όλο το ματάκι της σαν να έφαγε μπουνιά....και ακόμα έτσι είναι. Πόσες μέρες κάνει να φύγει η μελανιά?

308Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 13 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Σαβ Ιαν 30, 2010 10:05 pm

Mamma El


Admin
Admin

Αχ μωρέ το κοριτσάκι μας.
Περαστικά του Μαράκι! kisses
Θα κάνει αρκετές μέρες να φύγει η μελανιά.
Θυμάμαι τη Νεφέλη που είχε χτυπήσει το μάγουλο της στο τραπεζάκι του σαλονιού.
Σχεδόν ένα μήνα έκανε να φύγει η καταραμένη. shocked

Και σήμερα το πρωί καθώς κοιμόμασταν (εγώ λαγοκοιμόμουν στην ουσία, γιατί είχα τη Ναντίνα δίπλα στο αυτί μου) ακούω από το μπάνιο κάτι να βήχει σαν σκυλί. Αμέσως τινάχτηκα από το κρεβάτι και μπήκα τρέχοντας στο μπάνιο. Η Νεφέλη καθόταν στη λεκάνη και έβηχε συνέχεια. Ωχ! Λαρυγγίτιδα είπα μέσα μου και αμέσως μου ήρθαν οι περσινές εικόνες του νοσοκομείου. Με το που βγήκε από το μπάνιο της έδωσα αμέσως σταγόνες Soldesanil και πήρα την παιδίατρο (ε, λίγο αργότερα βέβαια γιατί η ώρα ήταν 7 το πρωί). Μου είπε να την παρακολουθήσω όλη μέρα, πήραμε άδεια για να πάμε στις δραστηριότητες εφόσον δεν έβηχε και μου είπε να της ξαναδώσω σταγόνες το βράδυ και αύριο το πρωί. Η παρακολούθηση συνεχίζεται βέβαια γιατί και πέρσι είχε πάρει σταγόνες αλλά τελικά καταλήξαμε στο νοσοκομείο με μάσκα οξυγόνου. Ούτε που θέλω να το σκέφτομαι. pray pray

Μαράκι (τινκυ μου!) και εγώ στην ίδια κατάσταση με εσένα ήμουν και στις δύο εγκυμοσύνες. Εδώ κοιμόμουν συνέχεια, φρύδια, τρίχες στα πόδια και κρέμες ημέρας και νύχτας θα σκεφτόμουν; goofy

https://www.facebook.com/group.php?gid=56916183326&ref=mf

309Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 13 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Κυρ Ιαν 31, 2010 4:30 am

μαρια


Star Members
Star Members

Ευχαριστούμε Ελίζα μου Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 13 519942 Ελπίζω να φύγει σύντομα γιατί δεν μπορώ να την βλέπω έτσι Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 13 302820

Περαστικούλια σας και εσάς. Εύχομαι να μην είναι τίποτα και σε καμιά περίπτωση να μην έχετε τα περσινά. Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 13 526182

310Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 13 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Κυρ Ιαν 31, 2010 9:48 pm

Mamma El

Mamma El
Admin
Admin

Και ενώ όλη την ημέρα ήταν με ελάχιστο βήχα τώρα το απόγευμα την έπιασε ένας βήχας ασταμάτητος σαν τον περσινό. Εγώ αμέσως ανησύχησα αλλά περίμενα να πάει για ύπνο για να της δώσω σιρόπι.

Κάναμε το μπάνιο μας και μάλλον τη χαλάρωσε και ηρέμησε κάπως και σταμάτησε να βήχει συνέχεια. Πήρε και το σιροπάκι της και τώρα κοιμάται ήσυχα. Ας ελπίσουμε να κρατήσει όλο το βράδυ. pray pray

Από το βήχα τα ματάκια της άρχισαν να παίρνουν ένα αχνό μαύρο χρώμα γύρω γύρω θαρρείς και της είχαν δώσει μπουνιές. Αμέσως θυμήθηκα τα περσινά και το ίδιο και εκείνη. Με ρώτησε αν θα πάμε στο νοσοκομείο και της είπα ότι αν χρειαστεί, που δεν το εύχομαι, θα ξαναπάμε. Η Νεφέλη μου είπε ότι εκείνος ο αέρας, το οξυγόνο εννοούσε, δεν μύριζε ωραία! Αχ το παιδάκι μου! Δεν θέλω να ταλαιπωρηθεί ξανά έτσι. Crying or Very sad

https://www.facebook.com/group.php?gid=56916183326&ref=mf

311Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 13 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Κυρ Ιαν 31, 2010 11:02 pm

Ina

Ina
Star Members
Star Members

Ελα ρε Ελιζακι ολα καλα θα ειναι.
Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 13 519942

312Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 13 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Κυρ Ιαν 31, 2010 11:12 pm

Mamma El

Mamma El
Admin
Admin

Μακάρι κοπέλα μου, μακάρι.
Θα σας πω αύριο πως πέρασε η νύχτα μας!

https://www.facebook.com/group.php?gid=56916183326&ref=mf

313Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 13 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Τρι Φεβ 02, 2010 10:42 am

Mamma El

Mamma El
Admin
Admin

Τελικά χθες πήγαμε στο γιατρό και απλώς βρήκε λίγο ερεθισμένο το λαιμό της. Ούτε καν αντιβίωση δεν μας έδωσε. Μόνο αναπνοές με Aerolin και φυσιολογικό ορό στη μυτούλα της. Μακάρι να το ξεπεράσουμε έτσι ανώδυνα.

Σήμερα έχω ξυπνήσει από τις 6:30 το πρωί με τη Ναντίνα να στέκεται δίπλα μου στο κρεβάτι. goofy
Τις έντυσα, τις πότισα, τις ταϊσα και περίμενα τον κουνιάδο μου να έρθει να μας πάρει γιατί ο μπαμπάς μας δουλεύει πρωινός και έξω ρίχνει νερό με το τουλούμι! Αν δεν έβρεχε θα τις πήγαινα μόνη μου. Λόγω βροχής είχε κίνηση και άργησε να έρθει λιγάκι. Τα νεύρα και των δυο μας τσατάλια εν τω μεταξύ!
Αφήνω τη μικρή, δίνω την απόδειξη πληρωμής για τα τροφεία να τη βγάλουν φωτοτυπία, χαιρετώ τη Νεφέλη με το θείο της και κατευθύνομαι για τη στάση του λεωφορείου. Το οποίο ήρθε μετά από 10 λεπτά.
Και τρώω την κίνηση! Μια ώρα καναμε να φτάσουμε κέντρο Αθήνας για διαδρομή το μέγιστο 20 λεπτά! Rolling Eyes Μπαίνω σφαίρα στο Zara να πάρω ένα μπουφαν που είχα δει την προηγούμενη για τη μικρή και μου άρεσε και κατευθείαν στο άλλο λεωφορείο για να έρθω γραφείο. Τρώω άλλο ένα τέταρτο στο λεωφορείο και φτάνω στο γραφείο περίπου στις 10.
Το αφεντικό να βγάζει αφρούς από το τηλέφωνο γιατί άργησα. Η απάντηση του; "Κάθε μέρα αργείς" affraid Evil or Very Mad Και αναρωτιέμαι εγώ πως το έβγαλε αυτό το συμπέρασμα;Αφού την ώρα που φτάνω εγώ στο γραφείο εκείνος λείπει mad1 Του εξηγώ την κατάσταση και τι μου λέει; "Να ξεκινάς νωρίτερα" Ναι, μήπως θέλει να έρχομαι από τις 5 το πρωί; fighting
Hello!!! Έχω και δυο παιδιά να ετοιμάσω και να τα πάω στο σχολείο. Αχ, τα κρατάω, τα κρατάω καμιά μέρα θα του τα πω από την καλή και ποιος δεν με φοβήθηκε μετά! Evil or Very Mad

https://www.facebook.com/group.php?gid=56916183326&ref=mf

314Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 13 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Τρι Φεβ 02, 2010 5:53 pm

μαρια

μαρια
Star Members
Star Members

Αχού τι μέρα και αυτή που πέρασες Ελίζα μου Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 13 879218 Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 13 879218 Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 13 879218

Εγώ δεν ξεκουνιέμαι από το σπίτι σήμερα, έχει έναν τρελό αέρα και πολύ κρύο μπρρρρρ!

Εχθές πήγαμε λίγο jumbo και mothercare και όλο αυτό το πάνε έλα μπες βγές ήταν πολύ κουραστικό Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 13 824938

315Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 13 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Τετ Φεβ 03, 2010 9:53 am

Mamma El

Mamma El
Admin
Admin

Και πρέπει να πάω και σουπερ μαρκετ γιατί σε λίγο δεν θα έχουμε τίποτα στο γραφείο!

Αλλά έτσι και τολμήσει να ξαναπεί τίποτα για το αν αργώ ή όχι θα τα ακούσει από την καλή...... Evil or Very Mad

Εν τω μεταξύ έχω αρχίσει και δεν αισθάνομαι καλά. Με τρώει ο λαιμός μου, τρέχει η μύτη μου και περιμένω και περίοδο. Όλα τα καλά μαζί!!

Αν με ρίξει στο κρεβάτι σιγά μην έρθω στο γραφείο. Και άστον να κ@λοχτυπιέται κάτω. Ε, δεν θα πεθάνουμε κιόλας!

Νομίζω κάτι τέτοιο έλεγα και πέρσι τέτοιο καιρό. Αν θυμάστε με είχε πάρει τηλέφωνο την ώρα που ήμουν στο νοσοκομείο με το παιδί για να ρωτήσει αν θα πάω για δουλειά. Και εγώ φυσικά τον έγραψα εκεί που δεν πιάνει μελάνι. innocent

https://www.facebook.com/group.php?gid=56916183326&ref=mf

316Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 13 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Πεμ Φεβ 04, 2010 4:29 pm

mamaleyteraki


Star Members
Star Members

περά από τα ρούχα που αγόρασα για τον μικρό από το καρφουρ
του πήρα και ένα φανταστικό σύνολο για το Πάσχα ( βαφτίζει η κουνιάδα μου την μπέμπα δεν είχε κάτι καλό το παιδί ) παντελόνι-γιλέκο πουκάμισο από τα ορχιστρα 46 ευρώ όλα μαζί happy

του πήρα και παπούτσια από τα μουγερ ΜΟΝΟ 50 ευρώ περσινό σχέδιο..
θα τα συνδυάσω με την καμπαρντίνα που του έφερε ο νονός του από τα λαπεν χαουζ κουκλάκι θα είναι
goofy goofy


Και για μένα πήρα ένα παλτό και 3 παντελόνια ιππασίας μαύρο-καφέ – γρι
Ένα μπουφάν για τον άντρα μου αντιανεμικό ΝΟΤΙΚΑ και ένα ζευγάρι μποτίνια τιμπερλαντ
ΜΟΥ ΑΡΕΣΟΥΝ ΤΑ ΨΩΝΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΤΑ ΠΕΡΝΩ ΚΑΙ ΜΕ ΕΚΠΤΩΣΕΙΣ ΤΡΕΛΑΙΝΟΜΑΙ

317Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 13 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Πεμ Φεβ 04, 2010 4:45 pm

Mamma El

Mamma El
Admin
Admin

Και εγώ ψώνισα μπουφανιές για τις μικρές χθες. trilly trilly
Σύνολο μόνο 50 ευρώ δύο μπουφάν και ένα παλτό happy

https://www.facebook.com/group.php?gid=56916183326&ref=mf

318Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 13 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Πεμ Φεβ 04, 2010 4:48 pm

mamaleyteraki


Star Members
Star Members

ΚΑΛΟ ΦΟΡΕΜΕΝΑ ΚΑΙ ΣΥΝΤΟΜΑ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ ΑΓΟΡΕΣ

oregonian

319Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 13 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Πεμ Φεβ 04, 2010 4:51 pm

Mamma El

Mamma El
Admin
Admin

Αχ εγώ θέλω και άλλες αγορές αλλά λεφτά δεν έχω goofy

https://www.facebook.com/group.php?gid=56916183326&ref=mf

320Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 13 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Σαβ Φεβ 06, 2010 4:56 pm

mamaleyteraki


Star Members
Star Members

Mamma El
Ποιο πάνω διάβασα πως ξέρει το αφεντικό σου ότι αργείς ενώ αυτό έρχεται μετά απο εσένα κάποιος καλοθελητής θα υπάρχει που σε καρφώνει για ψάξε λίγο το θέμα

321Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 13 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Σαβ Φεβ 06, 2010 7:20 pm

Mamma El

Mamma El
Admin
Admin

Ξέρω ποιος καλοθελητής είναι mamaleyteraki, το ξέρω πολύ καλά.
Το θέμα δεν είναι ότι καρφώνει μόνο αλλά ότι το κάνει και με λάθος τρόπο..... Μπροστά μου! 102 Μπορεί να μην ακούω τι ακριβώς λένε αλλά καταλαβαίνω ότι μιλάνε για εμένα γιατί το μόνο που αφήνουν να ακουστεί είναι το όνομα μου. Rolling Eyes Βέβαια δεν εμφανίζομαι εκείνη τη στιγμή ή κάποιες φορές και καλά απαντάω λέγοντας αν με φώναξαν για σπάσιμο innocent και εκείνοι μου λένε ότι δεν σε φωνάξαμε θέλοντας να με κάνουν να ακουστώ ηλίθια ή χαζή...... shocked
Το πρόβλημα ξέρεις ποιο είναι και καθυστερώ έστω και 5 λεπτά; Ο ηλεκτρικός ο οποίος με τα έργα που κάνουν εκτός του ότι καθυστερεί είναι και γεμάτος συνέχεια. Επίσης ο σταθμός που με εξυπηρετεί μια είναι ανοιχτός και μια κλειστός. Και αν τύχει και είναι κλειστός και δεν το ξέρω δεν υπάρχει άλλη συγκοινωνία για να κατέβω στο κέντρο από Καλλιθέα.
Οπότε αναγκάζομαι να παίρνω λεωφορεία μέχρι να λυθεί το πρόβλημα. Και αυτά όσο να κάνεις λίγο παραπάνω καθυστερούν.
Και στην τελική έχω και δύο παιδιά που πάνε σχολείο και πρέπει να τα φροντίσω πριν τη δουλειά μου ο κόσμος να χαλάσει. Δεν του αρέσει; Ας πάρει άλλη. Αϊ σιχτίρ πια! Evil or Very Mad

https://www.facebook.com/group.php?gid=56916183326&ref=mf

322Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 13 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Κυρ Φεβ 07, 2010 1:13 am

mamaleyteraki


Star Members
Star Members

Αχχχχχχχχχχ.........μου

αρέσει να ξεσκεπάζω καλοθελητές και σπιούνους είναι το αγαπημένο μου σπορ
wide smile wide smile wide smile wide smile wide smile wide smile wide smile

323Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 13 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Κυρ Φεβ 07, 2010 2:19 pm

μαρια

μαρια
Star Members
Star Members

Mamma El έγραψε: Δεν του αρέσει; Ας πάρει άλλη. Αϊ σιχτίρ πια! Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 13 Icon_evil

Εμ τι και να δώσει αποζιμίωση??? Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 13 736622 Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 13 736622 Άσε που του κάνεις και την δουλειά του, χαζός είναι Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 13 Icon_evil

324Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 13 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Κυρ Φεβ 07, 2010 2:29 pm

Mamma El

Mamma El
Admin
Admin

mamaleyteraki έγραψε:Αχχχχχχχχχχ.........μου

αρέσει να ξεσκεπάζω καλοθελητές και σπιούνους είναι το αγαπημένο μου σπορ
wide smile wide smile wide smile wide smile wide smile wide smile wide smile

Και εμένα. Πρέπει να έρθω Λάρισα να σε γνωρίσω..... goofy

Έλα βρε Μαράκι μου χαζός είναι; wide smile

https://www.facebook.com/group.php?gid=56916183326&ref=mf

325Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 13 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Κυρ Φεβ 07, 2010 3:36 pm

mamaleyteraki


Star Members
Star Members

Mamma El έγραψε:
mamaleyteraki έγραψε:Αχχχχχχχχχχ.........μου

αρέσει να ξεσκεπάζω καλοθελητές και σπιούνους είναι το αγαπημένο μου σπορ
wide smile wide smile wide smile wide smile wide smile wide smile wide smile

Και εμένα. Πρέπει να έρθω Λάρισα να σε γνωρίσω..... goofy

Έλα βρε Μαράκι μου χαζός είναι; wide smile

Εεεεεεεεε λα να σε κατατάξω και εσένα στην
Δίωξη κουτσομπολίστικου εγκλήματος

326Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 13 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Κυρ Φεβ 07, 2010 3:37 pm

Mamma El

Mamma El
Admin
Admin

mamaleyteraki έγραψε:

Εεεεεεεεε λα να σε κατατάξω και εσένα στην
Δίωξη κουτσομπολίστικου εγκλήματος

Υπάρχει κάτι τέτοιο; laughing laughing laughing

https://www.facebook.com/group.php?gid=56916183326&ref=mf

327Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 13 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Κυρ Φεβ 07, 2010 3:40 pm

μαρια

μαρια
Star Members
Star Members

Mamma El έγραψε:
mamaleyteraki έγραψε:

Εεεεεεεεε λα να σε κατατάξω και εσένα στην
Δίωξη κουτσομπολίστικου εγκλήματος

Υπάρχει κάτι τέτοιο; Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 13 826700 Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 13 826700 Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 13 826700

Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 13 826700 Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 13 826700 Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 13 826700 Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 13 826700

Τι καλά που είστε μέσα και τα λέμε Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 13 512881

328Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 13 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Κυρ Φεβ 07, 2010 3:54 pm

mamaleyteraki


Star Members
Star Members

Mamma El έγραψε:
mamaleyteraki έγραψε:

Εεεεεεεεε λα να σε κατατάξω και εσένα στην
Δίωξη κουτσομπολίστικου εγκλήματος

Υπάρχει κάτι τέτοιο; laughing laughing laughing

ΜΑ ΓΙΑΤΙ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΔΕΝ ΛΕΩ ΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΚΡΑΤΑΩ ΑΝΩΝΥΜΙΑ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ /???????
ΕΙΜΑΙ Η ΠΡΩΤΗ ΜΥΣΤΙΚΗ ΠΡΑΚΤΩΡ ΤΗΣ ΔΙΩΞΕΙΣ ΚΟΥΤΣΟΜΠΟΛΙΣΤΙΚΟΥ ΕΓΚΛΗΜΑΤΟΣ ..

329Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 13 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Κυρ Φεβ 07, 2010 3:55 pm

mamaleyteraki


Star Members
Star Members

μαρια έγραψε:
Mamma El έγραψε:
mamaleyteraki έγραψε:

Εεεεεεεεε λα να σε κατατάξω και εσένα στην
Δίωξη κουτσομπολίστικου εγκλήματος

Υπάρχει κάτι τέτοιο; Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 13 826700 Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 13 826700 Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 13 826700

Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 13 826700 Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 13 826700 Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 13 826700 Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 13 826700

Τι καλά που είστε μέσα και τα λέμε Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 13 512881


.ΚΑΙ ΕΓΩ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ ΣΑΣ ΓΝΩΡΙΖΩ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΓΛΥΚΟ ΤΟ ΠΑΡΕΑΚΙ ΕΔΩ

330Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 13 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Κυρ Φεβ 07, 2010 3:56 pm

Mamma El

Mamma El
Admin
Admin

mamaleyteraki έγραψε:

ΜΑ ΓΙΑΤΙ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΔΕΝ ΛΕΩ ΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΚΡΑΤΑΩ ΑΝΩΝΥΜΙΑ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ /???????
ΕΙΜΑΙ Η ΠΡΩΤΗ ΜΥΣΤΙΚΗ ΠΡΑΚΤΩΡ ΤΗΣ ΔΙΩΞΕΙΣ ΚΟΥΤΣΟΜΠΟΛΙΣΤΙΚΟΥ ΕΓΚΛΗΜΑΤΟΣ ..

Αχά σε πιάσαμε τώρα! laughing laughing laughing
Ναι παιδί μου, μέλι στάζουμε δε βλέπεις; goofy
Αν δεν ήμασταν γλυκές χρυσή μου δεν θα ήμασταν και 100 κιλά wide smile laughing

https://www.facebook.com/group.php?gid=56916183326&ref=mf

331Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 13 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Κυρ Φεβ 07, 2010 4:05 pm

mamaleyteraki


Star Members
Star Members

Mamma El έγραψε:
mamaleyteraki έγραψε:

ΜΑ ΓΙΑΤΙ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΔΕΝ ΛΕΩ ΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΚΡΑΤΑΩ ΑΝΩΝΥΜΙΑ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ /???????
ΕΙΜΑΙ Η ΠΡΩΤΗ ΜΥΣΤΙΚΗ ΠΡΑΚΤΩΡ ΤΗΣ ΔΙΩΞΕΙΣ ΚΟΥΤΣΟΜΠΟΛΙΣΤΙΚΟΥ ΕΓΚΛΗΜΑΤΟΣ ..

Αχά σε πιάσαμε τώρα! laughing laughing laughing
Ναι παιδί μου, μέλι στάζουμε δε βλέπεις; goofy
Αν δεν ήμασταν γλυκές χρυσή μου δεν θα ήμασταν και 100 κιλά wide smile laughing

Αα το ήθελα και το μαρτύρησα δεν μου ξέφυγε απλά έχουμε προκήρυξη τελευταία και ζητάμε άτομα ΒΛΕΠΕΙΣ ΟΙ ΡΟΥΦΙΑΝΟ -ΧΑΦΙΕΔΕΣ ΕΓΙΝΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΣΤΗΣ ΜΕΡΕΣ ΜΑΣ youhoo youhoo youhoo


Υ.Γ στείλτε μου πμ να δεχτούμε την αίτηση σας σεμινάρια θα ξεκινήσουμε άμεσα


Όσο για το γλυκιά αν δεν ήταν εστί δεν θα το έλεγα για φιοριτούρα nayghty


Εχω το θάρρος τις γνώμης , στηρίζω καλά τις απόψεις μου.
Θα το δεις στην ποριά ......
Δεν χαϊδεύω κανενός αυτιά και δεν γλύφω κανέναν ΠΟΤΕΕΕΕΕΕ nayghty wide smile

332Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 13 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Κυρ Φεβ 07, 2010 4:12 pm

Mamma El

Mamma El
Admin
Admin

mamaleyteraki έγραψε:Όσο για το γλυκιά αν δεν ήταν εστί δεν θα το έλεγα για φιοριτούρα nayghty


Εχω το θάρρος τις γνώμης , στηρίζω καλά τις απόψεις μου.
Θα το δεις στην ποριά ......
Δεν χαϊδεύω κανενός αυτιά και δεν γλύφω κανέναν ΠΟΤΕΕΕΕΕΕ nayghty wide smile

oregonian oregonian oregonian
little hug little hug little hug little hug
kisses kisses kisses kisses
thanks hearts hearts hearts worship

https://www.facebook.com/group.php?gid=56916183326&ref=mf

333Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 13 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Σαβ Φεβ 13, 2010 7:08 pm

μαρια

μαρια
Star Members
Star Members

Ο αντρούλης μου σήμερα ήταν πρωινός. Εγώ με το που άνοιξα τα ματάκια μου ήρθανε η πεθερά μου με τον πεθερό μου (τους περίμενα εννοίτε Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 13 Icon_wink ) και αναλάβανε και την μικρή και το σπίτι! Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 13 618344 Με βοήθησε και κάναμε ένα φρεσκαρισματάκι, τι καλά! Είχε και ωραία μέρα και έκανε και μπαλκόνια.
Φάγαμε το μεσημέρι και τώρα η μικρή και ο άντρας μου κοιμούνται. Εγώ εδώ να μάθω τα νέα σας Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 13 14333

334Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 13 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Σαβ Φεβ 13, 2010 7:17 pm

Mamma El

Mamma El
Admin
Admin

Καλέ η μικρή ακόμα κοιμάται; Shocked
Και το βράδυ; Θα το ξενυχτήσετε μου φαίνεται.
Εμένα πλέον δεν κοιμούνται το μεσημέρι αλλά το βράδυ πέφτουν ξερές. goofy

https://www.facebook.com/group.php?gid=56916183326&ref=mf

Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 13 από 37]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 25 ... 37  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης