Asterakia
Για να μπορέσετε να διαβάσετε και να απαντήσετε στα θέματα του forum Αστεράκια θα πρέπει να συνδεθείτε.

Αν δεν διαθέτετε λογαριασμό σας παρακαλώ να πατήσετε στο κουμπί της εγγραφής.

Η εγγραφή είναι δωρεάν και μέσα σε λίγα δευτερόλεπτα θα είστε μέλος στην πιο τρελή παρέα μαμάδων.

Σας περιμένουμε!

Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Asterakia
Για να μπορέσετε να διαβάσετε και να απαντήσετε στα θέματα του forum Αστεράκια θα πρέπει να συνδεθείτε.

Αν δεν διαθέτετε λογαριασμό σας παρακαλώ να πατήσετε στο κουμπί της εγγραφής.

Η εγγραφή είναι δωρεάν και μέσα σε λίγα δευτερόλεπτα θα είστε μέλος στην πιο τρελή παρέα μαμάδων.

Σας περιμένουμε!
Asterakia
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Για τους γονείς και τα Αστεράκια τους


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Τα καθημερινά νέα μας

+15
PARIS37
Τζοτζομαμά
PINIW
Xara
Αλεξάνδρα
eugenia
biskotaki
Ina
ANTZY
μαρια
xristinaki
tinkerbell
ΚΑΤΙΑ
bebinos
Mamma El
19 απαντήσεις

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 24 ... 37  Επόμενο

Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 12 από 37]

276Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 12 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Τετ Δεκ 30, 2009 10:09 am

eugenia


Star Members
Star Members

Ευχαριστω Μαρακι...

Τελικα ο Σωτηρακης εχει ασματικη βροχιτιδα..και μια μικρη ωτιτιδα στο δεξι αυτακι του (γι αυτο κανει πυρετουλη). Θελει λιγο προσοχη αυτες τις μερες.. να μην κανει δυσπνοια κτλ. Η παιδιατρος μας γεμισε φαρμακα..αλλα και φιλακια !!! trilly
Θα κανει αγωγη για 1 μηνα περιπου με εισπενομενα, αντιβιωση και διαφορα αλλα φαρμακακια γυρω-γυρω. Εχει ευαισθησια στο αναπνευστικο απ οτι μου ειπε η παιδιατρος του, αλλα θεωρει οτι μετα τα 8 του χρονια θα υποχωρησει.
Πηραμε 1,5 κιλο απο τον Ιουλιο μεχρι τωρα..αλλα και 6 ολοκληρους ποντους!!!! Δηλ. ειμαστε αισιως 1,06 !!!! Very Happy Θηριο !!!!
Βασικο ειναι οτι η διαθεση του ειναι καλα !!! Παιζει.. φωναζει.. κλαιει.. τρεχει..πεφτει.. σηκωνεται.. stars .. ολα κανονικα !! little hug kisses

277Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 12 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Τετ Δεκ 30, 2009 10:14 am

μαρια


Star Members
Star Members

και πάλι περαστικά Ευγενεία μου, τώρα ξέρετε τι έχει και θα το ξεπεράσει είναι και ένα μέτρο άντρας τώρα!! Αφού έχει καλή διάθεση αυτό είναι σημαντικό Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 12 618344 θα σας πει και τα κάλαντα αύριο Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 12 Icon_razz Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 12 83481

278Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 12 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Τετ Δεκ 30, 2009 10:25 am

Mamma El


Admin
Admin

Κοιτα να δεις τι σας βρήκε Πρωτοχρονιάτικα.
Περαστικά του και πάλι Ευγενία μου! trilly

Αχ και εμένα έχουν ξεσηκωθεί που δεν δουλεύω αύριο και θέλουν να πουν τα κάλαντα και οι δυο!
Θα πάρουμε τα τριγωνάκια μας και θα γυρίσουμε μερικά καταστήματα της γειτονιάς μας υπό το άγρυπνο βλέμμα της μαμάς πάντα! goofy
Της μεγάλης της έμεινε από την παραμονή των Χριστουγέννων που δεν βγήκε.

Εμείς πάντως κρατάμε σιλουέτα Ευγενία μου. Για τη μικρή λέω. Από κιλά κρατιέται στα 14 και ύψος ίσα που φτάνει το 1 μέτρο. Βασικά μπορεί και να το έχει ξεπεράσει. Έχουμε καιρό να τη μετρήσουμε. Και την Κυριακή γίνεται 4 τρομάρα της.

https://www.facebook.com/group.php?gid=56916183326&ref=mf

279Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 12 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Τετ Δεκ 30, 2009 3:30 pm

Xara


Star Members
Star Members

Ευγενία μου, περάστικά για τον Σωτηράκο σου, να προσέχετε!!!!

Εμείς αυτές τις μέρες είμαστε με γιαγιάδες παπούδες και γενικά μεγαλώνουμε με ταχύτατους ρυθμούς. Ο Κωνσταντίνος είναι 8μιση μηνών και μπουσουλάει, στέκεται όρθιος , ανοίγει τα συρτάρια της κουζίνας και στο σαλόνι φυσικα ότι είναι πάνω στο τραπεζάκι το εξαφανίζουμε. Τον βλέπω είναι σχεδόν έτοιμος να περπατήσει .
Έχει ύψος 78 πόντους άν και 8μιση μηνών παιδάκι.
Τον κουρέψαμε γιατι η μπούκλες φτάνανε κάτω από το αυτάκι μακρυμάλλης είχε γίνει το μωρό μου.
Τώρα είναι παιδάκι και φαίνεται πιο μεγάλος από την ηλικία του.
Λέει μάμ μαμ, μπα μπα και άλλα μωρουδιστικα.
Επισης του αρεσει να ακούει μουσική παιδικά τραγουδακια χαλαρωνει ηρεμεί ,μπορει και να κοιμηθεί.

280Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 12 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Τετ Δεκ 30, 2009 3:54 pm

Mamma El


Admin
Admin

Άχου μεγαλώνει ο Κωνσταντίνος σας κουκλα μου!
Και με ταχύτατους ρυθμούς όπως λες και εσύ!
Να του δώσεις πολλά φιλάκια.

Εσείς όλα καλά; oregonian

https://www.facebook.com/group.php?gid=56916183326&ref=mf

281Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 12 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Πεμ Δεκ 31, 2009 12:16 am

tinkerbell


Admin
Admin

Περαστικά κι απο μένα στο Σωτηράκη και με το καλό να πειτε τα κάλαντα και φέτος να ρεει το χρήμα αφθονο, να απαιτήσει διπλή ταρίφα γιατί παρολο που είναι ασθενής, τους κάνει την τιμη και τους τραγουδάει οπότε η χρέωση είναι double dot!!!
Κοριτσάκια μου πηγα σήμερα το απογευμα για τον υπέρηχο δεύτερου εξαμήνου, όλα υπέροχα και απολυτα φυσιολογικά, ο γιος μας είναι περιπου 600 γραμμαρια!!!
Μας έδωσαν και φωτογραφίες του και dvd, θα το δούμε οικογενειακως την Πρωτοχρονια!!! Αχ, εχω μια φωτογραφία προφιλ, τέτοιο κουκλί, Παναγια μου!!!
Τρελαίνομαι η μελλουσα αγορομανα!!!
Δεν σας είπα πως έχω και τρελή χαρά για τη συμφοιτήτρια Μαρια, α ρε φιλενάδα, καρντάσι, πολύ χαιρομαι που θα είμαστε μαζί φουσκωτουλες και θα έχουν πάλι τα παιδάκια μας τέσσερις μήνες διαφορα, θα πηγαίνουν ίδιες τάξεις, θα παίζουν μαζί, ουάου!!!
Να σου ευχηθω κι εσένα ένα αγοράκι;

https://asterakia.forumotion.net

282Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 12 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Πεμ Δεκ 31, 2009 2:01 pm

Mamma El


Admin
Admin

Μαράκι μου με το καλό να έρθει ο πριγκιπάκος σου!
Θα είναι ένας σκέτος κούκλος! trilly

Τελικά εμείς σήμερα βγήκαμε όχι μόνο για τα κάλαντα αλλά και για ψώνια καθώς την Κυριακή πρέπει να προετοιμαστούμε για τα γενέθλια της Ναντίνας και έπρεπε να φροντίσουμε τις τελευταίες λεπτομέρειες αφού τα μαγαζιά για δύο μέρες θα είναι κλειστά.
Στην αρχή η Νεφέλη ντρεπόταν αλλά τελικά κατάφερε και μάζεψε περίπου 30 ευρώ.Καλά δεν είναι για πρώτη φόρα; wide smile
Σήμερα το απόγευμα θα ξεκινήσω και τα σπιτάκια για τα δωράκια των παιδιών γιατί το γλάσο θέλει τουλάχιστον ένα ολόκληρο βράδυ (ανάλογα τη θερμοκρασία που έχει το δωμάτιο) για να στεγνώσει και να πήξει. Αν δεν είναι στεγνά δεν μπορώ να τα αμπαλάρω γιατί θα χαλάσουν.
Ο άντρας μου είπε να τα φτίαξω από αύριο αλλά δεν θα προλάβω. Βλέπω ένα σπίτι μπάχαλο και σκέφτομαι ότι οι μέρες, οι ώρες και τα λεπτά είναι πολύ λίγα για να μου φτάσουν confused
Αλλά τελικά θα φτάσουμε στην Κυριακή και όλο και κάτι θα έχει μείνει ή που θα πρέπει να ξαναγίνει για να είναι όλα στην εντέλεια.
Αχ γιατί αγχώνομαι τόσο πολύ; :sad:

https://www.facebook.com/group.php?gid=56916183326&ref=mf

283Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 12 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Πεμ Δεκ 31, 2009 3:40 pm

Ina


Star Members
Star Members

ολα θα ειναι υπεροχα Ελιζακι Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 12 512881

284Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 12 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Πεμ Δεκ 31, 2009 3:45 pm

Mamma El


Admin
Admin

Ina έγραψε:ολα θα ειναι υπεροχα Ελιζακι Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 12 512881

Θα μας πεις εντυπώσεις τη Δευτέρα το πρωί Wink

https://www.facebook.com/group.php?gid=56916183326&ref=mf

285Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 12 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Πεμ Δεκ 31, 2009 3:47 pm

Ina

Ina
Star Members
Star Members

θα πω αφου ειμαι κουτσομπολααααααααααααα Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 12 826700

286Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 12 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Τρι Ιαν 05, 2010 7:12 pm

μαρια

μαρια
Star Members
Star Members

Μαρία μου γερό πάνω απ' όλα να είναι....έχω αγωνία να μάθω απλά τι είναι χωρίς να έχω προτίμηση!

Η Έλλη μου έχει λίγο συναχάκι από εχθές. Δεν έχει πυρετό μόνο η μυτούλα της τρέχει. Η παιδίατρος μου είπε να της δώσω σιροπάκι, ντεπονάκι, σταγονίτσες και ορό για την μύτη. Αν δεν είναι καλύτερα μέχρι Πέμπτη - Παρασκευή θα την πάω να την δει.

287Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 12 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Τρι Ιαν 05, 2010 11:32 pm

Mamma El

Mamma El
Admin
Admin

Μα δεν είναι καιρός αυτός βρε παιδί μου.
Μια ζέστη, μια κρύο δεν ξέρεις πως να ντυθείς.
Περαστικά στην Έλλη μας Μαράκι μου.
Ελπίζω να φύγει και το λίγο συναχάκι που έχει. oregonian

Δεν ξέρω που μένεις Θεσσαλονίκη αλλά ο Χορτιάτης είναι κοντά σας;
Ακούω από το πρωί ότι χιόνισε. trilly

https://www.facebook.com/group.php?gid=56916183326&ref=mf

288Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 12 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Παρ Ιαν 08, 2010 11:14 pm

tinkerbell

tinkerbell
Admin
Admin

Περαστικά στο Ελλάκι!!!
Κι εμείς είχαμε για μια μέρα πυρετούλι που εφτασε μέχρι 37,8 αλλά όλη μέρα ήταν γύρω στο 37,5. Δεν της έδωσα αντιπυρετικό γιατί ήταν δεκατάκια και είμαι κατά στα φάρμακα αλλά τις έδωσα 13 σταγονίτσες Ζιρτέκ, όσα και τα κιλά της, για να σταματήσει η καταροή και την άλλη μέρα ηταν περδικούλα και δεν της έδωσα τιποτα τη μεθεπόμενη είχε παλι λίγες όμως μυξούλες και σταδιακά με λίγη προσοχή, βιταμίνες και λίγο "μέσα", της πέρασαν ολα!!!
Ελιζάκι η Μαρία είναι παραθαλάσσια και δεν την πιάνει το χιονι, εμείς πάλι μένουμε κάτω ακριβως απο το Χορτιάτη και απο το κέντρο της Θεσσαλονίκης έχουμε πάντα τουλάχιστον 3 βαθμούς λιγοτερο, απο τη Μαρία μπορεί και παραπάνω. Χιόνι πάντως δεν είδαμε!!! Του χρόνου χιονάκι!!! Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 12 525672

https://asterakia.forumotion.net

289Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 12 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Παρ Ιαν 08, 2010 11:49 pm

Mamma El

Mamma El
Admin
Admin

Αχ κρίμα.
Είναι ωραία τα λευκά Χριστούγεννα.
Και εγώ είμαι κατά των φαρμάκων αλλά αν τις δω να υποφέρουν και να μην μπορούν να κοιμηθούν ιδιαίτερα όταν έχουν βήχα ένα κουταλάκι σιρόπι θα τους το δώσω.
Πως πας κουκλίτσα με την εγκυμοσύνη σου; trilly

https://www.facebook.com/group.php?gid=56916183326&ref=mf

290Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 12 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Σαβ Ιαν 09, 2010 12:55 am

mamaleyteraki


Star Members
Star Members

ΑΡΧΙΚΑ ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΣΕ ΟΣΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΡΡΩΣΤΑ

ΠΡΟΣ ΤΑ ΠΑΡΩΝ ΜΠΕΡΔΕΥΟΜΑΙ ΑΚΟΜΗ ΜΕ ΤΑ ΟΝΟΜΑΤΑ ΣΑΣ ΚΑ ΤΟ ΠΟΣΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΕΧΕΤΕ ΑΛΛΑ ΘΑ ΣΑ ΜΑΘΩ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ...!!! goofy goofy

ο μικρός μου χτες βραδύ είχε πολύ ανήσυχο ύπνο. χωρίς κανένα σύμπτωμα
δεν ξέρω γιατί ………..!!!!

Παράδοξος έχει να αρρώστησε από πέρυσι τον Φεβρουάριο που νοσηλευτικέ από λαρυγγίτιδα ΚΑΙ ΦΤΟΥ ΦΤΟΥ ΣΤΟΝ ΚΟΡΦΟ ΜΑΣ ελπίζω να περάσουμε ΕΤΣΙ ΤΟΝ χειμώνα μας

291Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 12 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Σαβ Ιαν 09, 2010 12:59 am

μαρια

μαρια
Star Members
Star Members

και έτσι να συνεχίσετε χωρίς αρρώστιες εύχομαι!!!

Η Έλλη είναι στάσιμη, δεν μπορώ να καταλάβω όμως πως συναχώθηκε Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 12 465992 Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 12 465992
Η παιδίατρος είπε να της δίνω σιροπάκι και το ΣΚ και μετά βλέπουμε, είπε ότι μάλον θα φύγουν οι μυξούλες. Μακάρι Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 12 526182

292Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 12 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Σαβ Ιαν 09, 2010 1:00 am

Mamma El

Mamma El
Admin
Admin

Και εσείς με λαρυγγίτιδα;
Και εμείς. Πέρσι η Νεφέλη έφτασε στο σημείο να μη σταματάει να βήχει και έτσι κάλεσα τον άντρα μου να τη μεταφέρει στο Παίδων.
Βλέπεις εργάζεται στο ΕΚΑΒ (ασθενοφόρα) και αμέσως ήρθε και την πήρε.
Μαζί του πήγε και ο πεθερός μου με τον κουνιάδο μου και εγώ έκατσα με τη μικρή σπίτι.
Μόνο που δεν έκλεισα μάτι.
Είχα στο νου μου το κοριτσάκι μου.
Το πρωί αφήσαμε τη μικρή στον παιδικό σταθμό και πήγαμε κατευθείαν στο νοσοκομείο.
Μόλις με ειδε το μωρό μου έπεσε στην αγκαλιά μου.
Την κρατούσαν οι νοσοκόμοι για μια τελευταία μασκουλα πριν μας μεταφέρουν σε δωμάτιο και κοιμόταν όρθια η κακομοίρα.
Δεν καθίσαμε όλη την ημέρα αλλά δεν θέλω να το ξαναπεράσουμε!
Μεγάλη ταλαιπωρία.
Ευτυχώς και σε εμάς φέτος μέχρι στιγμής όλα καλά να χτυπήσω ξύλο!

Θα μας μάθεις σιγά σιγά κουκλα μου!
Στην τελική αν μπερδεύεσαι μπορείς να κοιτάς τα τικεράκια μας.
Όσες διαθέτουμε τουλάχιστον.

Βρε Μαράκι τι το ψάχνεις;
Τον καιρό που είναι μέσα στην υγρασία δεν τον βλέπεις;

https://www.facebook.com/group.php?gid=56916183326&ref=mf

293Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 12 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Σαβ Ιαν 09, 2010 1:19 am

mamaleyteraki


Star Members
Star Members

Η ΔΕΥΤΕΡΗ ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΤΙΣ ΖΩΗΣ ΜΟΥ ΤΟ ΜΟΝΟ ΘΕΤΙΚΟ ΗΤΑΝ ΟΤΙ ΠΕΡΣΙ ΤΟΝ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟ ΗΜΟΥΝ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΓΙΑ 4 ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΜΕ ΑΝΑΚΟΥΦΙΖΕ ΓΙΑΤΙ ΤΟΝ ΕΒΛΕΠΑ
ΤΟ ΠΟΙΟ ΔΥΣΚΟΛΟ ΗΤΑΝ ΟΤΑΝ ΝΟΣΗΛΕΥΤΙΚΕ 7 ΗΜΕΡΩΝ ΣΤΗΝ ΕΝΤΑΤΙΚΗ ΚΑΙ ΕΚΛΕΙΣΕ ΠΙΣΩ ΑΥΤΗΝ Η ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΠΟΡΤΑ ΚΑΙ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΠΙΣΤΡΕΨΩ ΣΠΙΤΙ ΧΩΡΙΣ ΜΩΡΟ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΛΕΧΩΝΑ

294Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 12 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Δευ Ιαν 25, 2010 1:02 am

Mamma El

Mamma El
Admin
Admin

Σήμερα το πρωί είπαμε εντελώς ξαφνικά να ανέβουμε Πάρνηθα να δούμε λίγο χιόνι. Με κάτι δουλίτσες όμως στο σπίτι αργήσαμε να φύγουμε και φάγαμε τέτοια κίνηση που τελικά γυρίσαμε πίσω. Ούτε που καταφέραμε να φτάσουμε μέχρι το τελεφερικ. Σταματήσαμε στη μέση της διαδρομής για τσιγάρο και οι μικρές έτρεξαν λίγο στο ξέφωτο κάτω από το λεπτό χιονάκι που έπεφτε καθόλη τη διάρκεια της διαδρομής.

Είπαμε την άλλη Κυριακή να ξεκινήσουμε νωρίς για να προλάβουμε. Αρκεί φυσικά να κρατήσει το κρύο και να έχει και χιόνι. trilly

https://www.facebook.com/group.php?gid=56916183326&ref=mf

295Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 12 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Δευ Ιαν 25, 2010 7:13 pm

Xara

Xara
Star Members
Star Members

Επιτέλους βρήκα μια δουλίτσα , έψαχνα αρκετό καιρό και βρήκα κάτι. Σε Συμβολαιογραφικό γραφείο και θα αρχίσω απο την Δευτέρα 01 Φεβρουαρίου και ωράριο καλό 9 με 3 . Είναι στο κέντρο της Αθήνας και σχετικά εύκολη η προσβαση από το σπίτι μου.
Θα μου μένουν και τα απογεύματα για να είμαι μαζί με το παιδί.
Σήμερα πήγα να μου εξηγήσει ορισμένα πράγματα η κοπέλα που φεύγει , θα ξαναπάω και αύριο και μετά κανονικά από Δευτέρα.
Για να δουμε τι θα δούμε!!!

296Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 12 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Τρι Ιαν 26, 2010 10:09 am

Mamma El

Mamma El
Admin
Admin

Πολύ χαίρομαι Χαρούλα μου!
Αυτά είναι ευχάριστα νέα.
Θα είσαι κοντά στη δική μου δουλειά;
Να ξεκλέβουμε κανένα τεταρτάκι για καφεδάκι innocent

Καλή αρχή!! little hug

https://www.facebook.com/group.php?gid=56916183326&ref=mf

297Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 12 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Τρι Ιαν 26, 2010 12:54 pm

Xara

Xara
Star Members
Star Members

Σ' ευχαριστώ Ελίζα μου. Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 12 519942

Θα είμαι Ακαδημίας εκεί είναι το γραφείο , πολυ κοντά στον Δικηγορικό Σύλλογο, κοντα στην Ιπποκράτους.
Κάτι θα κάνουμε για να ξεκλέβουμε χρόνο για καποιο καφεδάκι.

298Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 12 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Τρι Ιαν 26, 2010 1:00 pm

Mamma El

Mamma El
Admin
Admin

Χαχαχα..... θα βρίσκω ευκαιρίες να ανεβαίνω προς το Ταμείο Πρόνοιας των Δικηγόρων!! Θα νομίζει το αφεντικό μου ότι αρρώστησα εφόσον όταν μου δίνει τέτοιες δουλειές εγώ κατεβάζω κάτι μούτρα μέχρι το πάτωμα. laughing laughing laughing

https://www.facebook.com/group.php?gid=56916183326&ref=mf

299Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 12 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Τρι Ιαν 26, 2010 3:22 pm

μαρια

μαρια
Star Members
Star Members

Μπράβο Χαρά, καλή αρχή να έχεις!!! Ελπίζω να είναι καλό το περιβάλλον και να βγαίνει εύκολά η δουλειά!


Εγώ αυτές τις μέρες δεν είμαι πολύ καλά. Η Κυριακή ήταν πολύ χάλια μέρα, σήμερα κάπως συνήλθα. Μαζί με όλα μου τα συμπτώματα μου ήρθε και ένα συνάχι άλλο πράμα, δεν μπορώ να πάρω ανάσα και από το μπούκωμα με πονάει συνέχεια το κεφάλι. Από την άλλη δεν επιτρέπονται τα γνωστά αποσυμφορητικά μύτης διότι δημιουργούν αγγειοσυσπάσεις μου είπε ο γιατρός. Μόνο φυσιολογικό ορό και σπρέυ με θαλασσινό νερό επιτρέπονται, δεν κάνουν τίποτα όμως Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 12 824938

300Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 12 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Τετ Ιαν 27, 2010 3:32 pm

tinkerbell

tinkerbell
Admin
Admin

Χαρούλα μου καλορίζικη η καινούρια δουλίτσα και σου εύχομαι να είναι όπως ακριβώς την περιμένεις, και να είσαι καλοστέργιωτη σ΄αυτή!!!
Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 12 510185
Αλήθεια το μικρούλη που θα τον αφήσεις, σε γιαγιά;

Μαράκι μου, περαστικούλια σου καρδιά μου!!! Ζεστά μπανάκια και τσαγακια και ούτε να βγεις απο το σπιτι, εδω τουλάχιστον ριχνει ένα χίονι... μόνο που δεν πιανει γιατί πρέπει να έχει υψηλή θερμοκρασία εδάφους και λιώνει αμεσως αλλά το βράδυ με την παγωνιά, σίγουρα θα πιάσει αν συνεχίσει έτσι!!! Κάνε και μερικές εισπνοες πάω απο βραστό νεράκι, έχει και κάτι αιθέρια έλαια που βοηθανε...
Εγώ το μόνο νέο που έχω είναι ότι έχω την κοιλιά και τα κιλά που είχα στην Ευγενία όταν ήταν να γεννήσω και ακόμη ειμαι στον έβδομο μήνα... έχω αρχίσει να αναρωτιέμαι, που θα φτάσω...

https://asterakia.forumotion.net

301Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 12 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Τετ Ιαν 27, 2010 3:52 pm

Mamma El

Mamma El
Admin
Admin

Μαράκι μου τώρα είδα ότι εισαι αρρωστούλα. Περαστικούλια σου.
Ζεστά ροφήματα με μέλι και όσο μπορείς ξεκούραση. kisses

Μου φαίνεται τινκυ μου ο μπέμπης θα βγει θρεφταράκι goofy

https://www.facebook.com/group.php?gid=56916183326&ref=mf

302Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 12 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Τετ Ιαν 27, 2010 6:39 pm

Xara

Xara
Star Members
Star Members

Μαράκι περαστικούλια, Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 12 309291 Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 12 519942 Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 12 309291 να πίνεις ζεστά ροφήματα και να προσέχεις.

Σχετικά με το μωρό τώρα που θα εργάζομαι θα το κρατάει μια βδομάδα η μαμά μου και μια βδομάδα η πεθερά μου και οι δύο μένουν κοντά , πολύ κοντά και είναι νεότατες γιαγιάδες.
Αν δεν υπήρχαν δεν νομίζω ότι θα εμπαινα στην διαδικασία να βρω δουλειά δεν ξέρω, τι θα έκανα.


Οταν ήμουν έγκυος είχα πάρει 27 κιλά, εσύ τίνκυ πόσα κιλά έχεις πάρει και προβληματίζεσαι, εγώ είχα ξεπεράσει κάθε όριο, έκανα και τρομερούς συνδυασμούς. Το ραντεβού με τον γυναικολόγο ήταν ένας εφιάλτης με κυνηγούσε δικαιολογημένα, το μωρό βγήκε όμως σε βάρος 3100 καλό βάρος και 51 πόντους.

303Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 12 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Πεμ Ιαν 28, 2010 12:31 am

tinkerbell

tinkerbell
Admin
Admin

Να σας πω... 8 με 10 κιλακια πιστεύω πως έχω πάρει, ζυγίστηκα βέβαια φαγωμένη και ντυμενη, νυχτερινη ώρα. Η γραμματέας του γυναικολόγου μου που με ζυγίζει κάθε φορά, δεν προβληματίζεται καθόλου, εγώ ομως αναρωτιεμαι... που θα πάει αυτό το κορμί πατριώτη, πόση θα γίνω τελικά; Ο προβληματισμός μου συνίσταται στο ότι μετα τα χάνω απότομα τα κιλά και τότε αποκτώ ραγάδες, κάτι ασύλληπτο και απίστευτο για μένα αλλά το σώμα μου φάινεται ότι τα πάει καλλά με το stretching (τέντωμα) αλλά όταν ξαναμπαίνει στο πλύσιμο το φοβάμαι, στο μάζεμα... στο τέλος θα καταντήσω φούστα πλισέ η κακομίτσα!!!
Η Ευγενία, στην οποια δεν θυμάμαι πια, πόσα κιλά είχα πάρει, γιατί δε μου φτάνουν όλα τα άλλα, έχω πάθει και Αλσχάιμερ εγκυμοσύνης, το οποίο μάλιστα κορόιδευα!!! Και τώρα δε θυμάμαι τίποτα και καλά λένε, ότι κοροϊδεύεις, το λούζεσαι!!! Η Ευγενία λοιπόν γεννήθηκε 54 εκ. και 3,440 κιλά. Αλλά την ένιωθα πολύ ψηλά βέβαια. Ο μπέμπης τώρα βρίσκεται πολύ χαμηλά μου λενε όλοι και αναρωτιέμαι αν φταίει που σηκώνω την Ευγενία, που είναι και 13 κιλά και... το είπα στο γυναικολόγο μου και είπε να την σηκώνω και η κοιλιά μου είναι φυσιολογική αλλά ακομη και η κλωτσιά που έφαγα μόλις τωρα ηταν διπλα στον αφαλο, όλες εκει τις τρώω. Μήπως επειδη είναι νωρίς; Έχω ακόμη 3 μήνες μέχρι την Π.Η.Τ. (25/04). Και όλοι μου λένε ότιέχω κοιλιά ετοιμόγεννης... τρώω πολύ ή είναι αυτό που λέει ο άντρας μου "ο γιος μου είναι πολύ σοβαρός, παραφούσκωσες..." Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 12 Icon_eek
Χαρά χαίρομαι που έχετε τις γιαγιές σας νεοτατες και έτοιμες για δράση!!! Μακάρι να μπορούσα να τις στρώσω κι εγω έτσι... Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 12 826700

https://asterakia.forumotion.net

304Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 12 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Πεμ Ιαν 28, 2010 4:55 am

μαρια

μαρια
Star Members
Star Members

Κοριτσάκια μου ευχαριστώ Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 12 512881 Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 12 14333 Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 12 14333 Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 12 14333 Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 12 14333 Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 12 14333

Όλο αυτό το μπούκωμα που ήταν πονοκέφαλος τώρα έγινε βήχας και με έχει τρελάνει. Πότε θα φύγει να ησυχάσω......γκουχου γκουχου όλη την ώρα Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 12 781711 ούτε να κοιμηθώ δεν μπορώ!

Και από τσάγια την πρώτη μέρα δεν το άντεξε το στομάχι μου και την άλλη μέρα που είμουν κάπως καλύτερα είπια μισό φλυτζάνι με μπόλικο μέλι μπας και μαλακώσει ο λαιμουδάκος μου. Μαράκι μου τα αιθαίρια έλαια δεν ξέρω αν θα βοηθήσουν, πάντως δεν αντέχω να σταθώ πάνω από την κατσαρόλα να ανακατεύσω ούτε το φαγητό που βράζει, με ενοχλεί ο ατμόςΤα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 12 824938

Πάντως από κιλά καλά μου φαίνεσαι μέχρι τώρα......αφού συνήθως λένε 12 με 13 είναι τα φυσιολογικά άντε τώρα να βάλεις και καναδυό παραπάνω!

Πως σας φαίνετε το avatar μου?? Είμαι στην εγκυμοσύνη της Έλλης, δύο μέρες πριν γεννήσω Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 12 618344

305Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 12 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Πεμ Ιαν 28, 2010 9:57 am

Mamma El

Mamma El
Admin
Admin

Και είσαι μια κομψότατη εγκυμονούσα Μαράκι μου! oregonian

Σιγά μη χωρούσα εγώ σε μπικίνι! laughing

Θυμάμαι η γυναικολόγος μου όταν ήμουν στην αρχή της πρώτης εγκυμοσύνης μου έλεγε να μη βήχω γιατί τραντάζεται το μωρό. Ε, μα γινόταν κάτι τέτοιο; fighting Πως γίνεται να κρατήσεις το βήχα όταν σου έρχεται; shrugging Τελικά με ένα σιροπάκι που μου έδωσε ο παθολόγος μου πέρασε. Sinecod λέγεται Μαράκι. Για ρώτα μήπως μπορείς να το πάρεις και εσύ τουλάχιστον να ανακουφιστείς λιγάκι! kisses

Βρε Τινκυ μας δουλεύεις; goofy Μια χαρά είναι τα κιλά σου. Τι να πω και εγώ που στη Νεφέλη πήρα 20 shocked και τώρα δεν φεύγουν με τίποτα! Αλλά τρώω και πρέπει να σταματήσω γιατί δεν ξέρω και εγώ που θα φτάσω κορίτσια. Ράψιμο θέλει το άτιμο αλλά δύσκολα το κάνεις αυτό. Embarassed

Και αν κρίνω από το πόσο γεννήθηκε η Ευγενία φαντάσου πόσο θα βγει ο μπέμπης. Καλά είπα εγώ θρεφταράκι θα είναι happy laughing

https://www.facebook.com/group.php?gid=56916183326&ref=mf

306Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 12 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Σαβ Ιαν 30, 2010 5:49 pm

tinkerbell

tinkerbell
Admin
Admin

Εγω για να πω την αληθεια σε αναγνωρισα στη φωτογραφία αλλά δε φαινόταν πρόσωπο και λέω μην πω και καμία πατάτα... σκεφτηκα η Έλλη γεννήθηκε Ιούνιο, σωστά; Πότε να πήγε στη θαλασσα με την κοιλια στο στωμα... σε κρύα θάλασσα; Αλλα η κοιλιτσα φαινεται πολλυ φουσκωτή!!!
Όσο για τα κιλά κορίτσια πιστεύω πως ανοιξε το στομαχι μου, έχω τρελή ορεξη, οχι λαιμαργία, πεινα... χθες του ειπα του αντρούλη μου, χαλαρά ετσι οπως σε βλεπω μπορω να σε φάω ολόκληρο, τρώω και πέτρες!!!
Όσο για τον ατμό, θυμάμαι που είχα πάει να κάνω καθαρισμό όταν ήμουν εγκυος στην Ευγενια και δε μπορούσα να αναπνεύσω, αφού να φανταστείτε ότι το ζουληγμα δε με πείραξε καθόλου αλλα ο ατμός ήταν στο πιο χαμηλό και ηταν σαν να με έπνιγαν, δε μπορούσα να πάρω αναπνοή. Σ΄αυτή την εγκυμοσύνη κοπελιες εχω αφήσει ολα τα επώδυνα πίσω μου, και αρχίζω: αποτρίχωση; goodbye, ξαναγυρισα μετά απο κάποια χρόνια στο ξυραφάκι, έκανα μια μάσκα προχθές, και σ όλη την εγκυμοσυνη ζήτημα να έχω βάλει τρεις φορές κρέμα ημερας και ματιων, τόσες φορές έχω βαφτει κιόλας, τα φρύδια θάμνος τα έβγαλα τις προάλες για τα γενέθλια μου και για πεντικιουρ ούτε λόγος, βασικά έχω μαλακές φτερνούλες και δεν εχω αναγκη απο εκεινο το σβουράκι, κι έτσι με λίγο λιμάρισμα κι ένα χρωματάκι, τα καταφέρνω και μονη μου, όπως και με το μανικιούρ που είναι λες και είναι απο τσιμεντο!!! Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 12 826700 Αλλά ούτε λόγος να μου κόψει κάποια πετσάκια και άλλα τέτοια...

https://asterakia.forumotion.net

307Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 12 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Σαβ Ιαν 30, 2010 6:46 pm

μαρια

μαρια
Star Members
Star Members

Η Έλλη γεννήθηκε Ιούλιο. Το μπικίνι το έβαλα αλλά στην θάλασσα δεν μπήκα ποτέ Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 12 656855 μόνο τα ποδαράκια μου έβρεξα λίγο!

Τελευταίες μέρες πριν γεννήσω είχαμε πάρει τα βουνά και τις θάλασσες με τον άντρα μου!!!

Όσο για την κοιλιά πρώτα πήγαινε η κοιλιά μου και μετά εγώ!!! Τώρα που είναι ήδη ξεχυλωμένη που θα φτάσει???


Εχθές ανεβήκαμε στον Χορτιάτη να δούμε και εμείς μια άσπρη μέρα! Και την είδαμε.....τα πάντα ήταν χιονισμένα και όταν φτάσαμε ψηλά έριχνε πυκνό χιόνι. Ήταν πανέμορφα! Παίξαμε, φτιάξαμε δύο χιονάνθρωπους και βγήκαμε φωτογραφίες! Η Έλλη πρώτη φορά έβλεπε χιόνι....στην αρχή το φοβότανε αλλά μετά ξεθάρρεψε και ξετρελάθηκε, δεν ήθελε να φύγουμε!

Και προχθές με λαχτάρισε το κοριτσάκι μου. Έπεσε και χτύπησε την άκρη του ματιού της, παρά λίγο δεν χτύπησε μέσα. Φαρμακώθηκε το κοριτσάκι μου και πόνεσε η ψυχή μου. Δεν με συνήθισε σε τέτοια χτυπήματα. Αμέσως έκανε κόκκινο σημαδάκι αλλά ευτυχώς δεν έτρεξε αίμα. Την επόμενη μέρα μελάνιασε όλο το ματάκι της σαν να έφαγε μπουνιά....και ακόμα έτσι είναι. Πόσες μέρες κάνει να φύγει η μελανιά?

308Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 12 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Σαβ Ιαν 30, 2010 10:05 pm

Mamma El

Mamma El
Admin
Admin

Αχ μωρέ το κοριτσάκι μας.
Περαστικά του Μαράκι! kisses
Θα κάνει αρκετές μέρες να φύγει η μελανιά.
Θυμάμαι τη Νεφέλη που είχε χτυπήσει το μάγουλο της στο τραπεζάκι του σαλονιού.
Σχεδόν ένα μήνα έκανε να φύγει η καταραμένη. shocked

Και σήμερα το πρωί καθώς κοιμόμασταν (εγώ λαγοκοιμόμουν στην ουσία, γιατί είχα τη Ναντίνα δίπλα στο αυτί μου) ακούω από το μπάνιο κάτι να βήχει σαν σκυλί. Αμέσως τινάχτηκα από το κρεβάτι και μπήκα τρέχοντας στο μπάνιο. Η Νεφέλη καθόταν στη λεκάνη και έβηχε συνέχεια. Ωχ! Λαρυγγίτιδα είπα μέσα μου και αμέσως μου ήρθαν οι περσινές εικόνες του νοσοκομείου. Με το που βγήκε από το μπάνιο της έδωσα αμέσως σταγόνες Soldesanil και πήρα την παιδίατρο (ε, λίγο αργότερα βέβαια γιατί η ώρα ήταν 7 το πρωί). Μου είπε να την παρακολουθήσω όλη μέρα, πήραμε άδεια για να πάμε στις δραστηριότητες εφόσον δεν έβηχε και μου είπε να της ξαναδώσω σταγόνες το βράδυ και αύριο το πρωί. Η παρακολούθηση συνεχίζεται βέβαια γιατί και πέρσι είχε πάρει σταγόνες αλλά τελικά καταλήξαμε στο νοσοκομείο με μάσκα οξυγόνου. Ούτε που θέλω να το σκέφτομαι. pray pray

Μαράκι (τινκυ μου!) και εγώ στην ίδια κατάσταση με εσένα ήμουν και στις δύο εγκυμοσύνες. Εδώ κοιμόμουν συνέχεια, φρύδια, τρίχες στα πόδια και κρέμες ημέρας και νύχτας θα σκεφτόμουν; goofy

https://www.facebook.com/group.php?gid=56916183326&ref=mf

309Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 12 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Κυρ Ιαν 31, 2010 4:30 am

μαρια

μαρια
Star Members
Star Members

Ευχαριστούμε Ελίζα μου Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 12 519942 Ελπίζω να φύγει σύντομα γιατί δεν μπορώ να την βλέπω έτσι Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 12 302820

Περαστικούλια σας και εσάς. Εύχομαι να μην είναι τίποτα και σε καμιά περίπτωση να μην έχετε τα περσινά. Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 12 526182

Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 12 από 37]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 24 ... 37  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης