Asterakia
Για να μπορέσετε να διαβάσετε και να απαντήσετε στα θέματα του forum Αστεράκια θα πρέπει να συνδεθείτε.

Αν δεν διαθέτετε λογαριασμό σας παρακαλώ να πατήσετε στο κουμπί της εγγραφής.

Η εγγραφή είναι δωρεάν και μέσα σε λίγα δευτερόλεπτα θα είστε μέλος στην πιο τρελή παρέα μαμάδων.

Σας περιμένουμε!

Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Asterakia
Για να μπορέσετε να διαβάσετε και να απαντήσετε στα θέματα του forum Αστεράκια θα πρέπει να συνδεθείτε.

Αν δεν διαθέτετε λογαριασμό σας παρακαλώ να πατήσετε στο κουμπί της εγγραφής.

Η εγγραφή είναι δωρεάν και μέσα σε λίγα δευτερόλεπτα θα είστε μέλος στην πιο τρελή παρέα μαμάδων.

Σας περιμένουμε!
Asterakia
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Για τους γονείς και τα Αστεράκια τους


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Τα καθημερινά νέα μας

+15
PARIS37
Τζοτζομαμά
PINIW
Xara
Αλεξάνδρα
eugenia
biskotaki
Ina
ANTZY
μαρια
xristinaki
tinkerbell
ΚΑΤΙΑ
bebinos
Mamma El
19 απαντήσεις

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 13 ... 23, 24, 25 ... 30 ... 37  Επόμενο

Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 24 από 37]

576Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 24 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Πεμ Μάης 13, 2010 2:35 pm

Kalli


Admin
Admin

Η μικρή σου θα γίνει μια θεατρίνα άλλο πράγμα! Καλέ φαίνεται από τώρα!!
Αυτή η ζήλια της όμως είναι άλλο πράγμα!! Πολύ σε ταλαιπωρεί Tink!! Και εσένα και τον μικρούλι που δεν τον βλέπω καλά!!
Και εμένα η μεγάλη δεν πολυζήλευε... σε λογικά πλαίσια, πολύ λίγα πράγματα. Καμία σχέση με αυτά που διαβάζουν τα ματάκια μου!!

Να κάθεσαι στον καναπέ και να την παρακολουθείς όλη μέρα!! Τίποτις άλλο!! Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 24 826700 Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 24 826700 Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 24 826700 Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 24 826700

http://myownkallisblog.blogspot.com

577Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 24 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Πεμ Μάης 13, 2010 2:37 pm

μαρια


Star Members
Star Members

πω πω εμπόλεμη ζώνη........τέτοια λέγε μου να παίρνω θάρρος Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 24 Affraid Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 24 Affraid Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 24 Affraid φρίκαρα τώρα.....ελπίζω η Έλλη να μην τα εκφράσει όλα αυτά τόσο έντονα γιατί καήκαμε Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 24 302820 Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 24 302820

578Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 24 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Πεμ Μάης 13, 2010 2:40 pm

Kalli


Admin
Admin

πέρνε θάρρος από τις εξαιρέσεις... μια της Ελίζας και μια η δικιά μου... Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 24 83481
καλέ μην αγχώνεστε, μεγαλώνοντας στρώνουν, τώρα θα μου πεις τί γίνεται... Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 24 302820

http://myownkallisblog.blogspot.com

579Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 24 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Πεμ Μάης 13, 2010 2:44 pm

μαρια


Star Members
Star Members

Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 24 526182 Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 24 526182 Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 24 526182 Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 24 526182 Αχ καλέ μακάρι να είμαστε στις εξαιρέσεις με την Έλλη και η νέα μπουμπού να είναι εύκολη και βολική. Γιατί μέχρι τώρα καλά τα πάμε, λέει νινί με πλατύ χαμόγελο σκέτη γλύκα, χαιδεύει και κάνει αγκαλιά την κοιλιά μου, την φιλάει και φαίνεται ξετρελαμένη.......μετά δεν ξέρω τι με περιμένει Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 24 465992

580Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 24 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Πεμ Μάης 13, 2010 5:50 pm

giotanik33


Star Members
Star Members

Να'μαι και εγώωωω. Χάθηκα λίγο. Γύρισα όμως. Έχω αρκετό τρέξιμο με τη βάφτηση, έγιναν και κάποια σκηνικά στο σπίτι και ήμουν χάλια. Τώρα όλα πάνε καλύτερα. Η μικρή μου όπως σας είπε η Κάλλη έκανε τα πρώτα της βηματάκια στο σπίτι της...γουρλίδικο... Τώρα θέλει να είναι συνέχεια όρθια και να χορεύει...Έχει πολύ πλάκα...

581Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 24 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Παρ Μάης 14, 2010 12:31 pm

tinkerbell


Admin
Admin

Μαράκι, είναι λες και περιγράφεις την Ευγενία τώρα, μόνο που η μετέπειτα εξέλιξη δεν είναι και τόσο αγγελικά πλασμένη!!! Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 24 Icon_lol
Ελιζάκι αν βρεις κάποιο δημοσίευμα, θα χαρώ να το παρεθέσεις!!! Αν και νομίζω πως η κατάσταση καλυτερεύει... λέμε τώρα!!!
Χθες πάντως που τον είχα στην αγκαλιά μου, παίρνει η Ευγενία το σίδερο της, πατάει το κουμπί του ατμού (ψεύτικα όλα αυτά, ε) και έρχεται κατά πάνω μας και αρχίζει να σιδερώνει το μπέμπη και φώναζε "ρουχα, ρουχα"!!! Και όταν της είπα πως δεν σιδερώνουμε τα ρούχα πάνω μας αλλά στη σιδερώστρα της, όπως πάντα, άρχισε να σιδερώνεται η ίδια, είναι και διπλωμάτης η άτιμη!!! Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 24 676986
Αχ, θα μου τον κάψει σαν τη Σπυριδούλα!!! Και να πω ότι με έχει δει ποτέ να σιδερώνει, μόνο το αληθινό σίδερο στην κρεββατοκάμαρα έχει δει και της εξήγησα τι κάνει... Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 24 465992
Συγχαρητήρια Γιωτάκι και καλές ετοιμασίες για τη βάφτιση!!! Δεν θέλω να θυμάμαι το θέμα της βάφτισης, γιατί βλέπω να έχουμε κι εμείς θεματάκια... αφού το επικρατέστερο μέχρι στιγμής είναι το μπέμπης!!! Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 24 125222

https://asterakia.forumotion.net

582Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 24 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Παρ Μάης 14, 2010 12:45 pm

Mamma El


Admin
Admin

Βρε την άτιμη!!! Ακούς εκεί να τον σιδερώσει!!

Μαράκι μου ήδη έχω ανοίξει. Για κοίτα εδώ:

https://asterakia.forumotion.net/forum-f20/topic-t4024.htm

Αλήθεια ακόμα δεν έχετε καταλήξει σε όνομα για τον μπέμπη ή υπάρχουν παππουδογιαγιάδες στη μέση που απαιτούν να βγει συγκεκριμένο όνομα επειδή είναι αγόρι;

https://www.facebook.com/group.php?gid=56916183326&ref=mf

583Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 24 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Παρ Μάης 14, 2010 2:49 pm

μαρια


Star Members
Star Members

Αν θυμάμαι καλά το θέμα της Μαρίας μας με την βάπτιση είναι το ποιος θα το βαπτίσει? Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 24 Icon_rolleyes

Μαράκι κράτα γερά, προβλέπω πολλά επεισόδια με την Ευγενεία, απ' όλα τα βασαντηστήρια θα περάσει ο μπέμπης Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 24 826700 Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 24 826700 αύριο θα του βρει κάτι άλλο ........ούτε το σημερινό έπιασε Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 24 826700

584Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 24 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Παρ Μάης 14, 2010 2:51 pm

Mamma El


Admin
Admin

Ααα ναι, έχουμε και αυτό το θέμα. Ποιοι θα είναι οι νονοί!!!

https://www.facebook.com/group.php?gid=56916183326&ref=mf

585Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 24 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Παρ Μάης 14, 2010 6:53 pm

tinkerbell

tinkerbell
Admin
Admin

Είναι κι αυτό τώρα που μου το θυμήσατε, αχ άτιμη κενωνία... άλλους τους ανεβάζεις ψηλά, άλλους τους ρίχνεις στα χαμηλά κι άλλους τους ρίχνεις στα ξένα χέρια... τα ξένα χέρια είναι μαχαίρια, που λέει και το γνωστό άσμα!!! Τι γράφω η γυναίκα... Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 24 676986
Αλλά τώρα με καίει πρωτίστως στο όνομα!!! Θα ανοίξω σχετικό θέμα στην αθέατη ενότητα, γιατί είναι πονεμένο κι εγώ θα βγάλω πολύ στρίτζα το κόβω... Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 24 258155
Τώρα η αλήθεια είναι ότι τα βασανιστήρια χαλάρωσαν, μαζί και η ζήλια και το πήρε απόφαση... πάμε απ΄το καλό στο καλύτερο πιστεύω, ελπίζω... ευελπιστώ!!! Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 24 Icon_razz

https://asterakia.forumotion.net

586Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 24 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Κυρ Μάης 16, 2010 12:43 pm

vasso24

vasso24
Star Members
Star Members

να υποθέσω ότι θέλουν να βγει το όνομα του πεθερού σου; μάλλον είναι πονεμένη ιστορία το όνομα..

Εμένα σήμερα ο μικρός δεν κοιμάται καλά...Αποκοιμιέται στο στήθος ή στο μπουκάλι ενώ έχει χορτάσει και όταν τον βάζω κάτω ξυπνάει...Δεν κλαίει αλλα δεν κοιμάται κιόλας...

587Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 24 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Τρι Μάης 18, 2010 3:17 pm

Kalli

Kalli
Admin
Admin

Αυτό το θέμα με τα ονόματα!!! Έλεος δηλαδή!!! Τί καλά που το έχουν στο εξωτερικό και βγάζουν άσχετα ονόματα... εδώ όσα χρόνια κι αν περάσουν αυτό δεν πρόκειτε να αλλάξει!!! Πονεμένη ιστορία!!!

Εδώ και καμιά εβδομάδα έχω ξεκινήσει το σπίτι σιγά σιγά και παρότι η μεγάλη μου κόρη είναι στην πεθερά μου και έλεγα πώς θα τα βγάλω πιό εύκολα... δεν έγινε έτσι. Ο μικρός έχει κολληθεί απάνω μου γιατί του λείπει η αδερφή του και δεν με αφήνει σε χλωρό κλαρί που λένε!! Πιό κουρασμένη νοιώθω τώρα με ένα παρά πριν με δύο! Είμαι μαζόχα;; Χαλιά μαζέψαμε, εχθές ήρθε το συνεργείο και τα πήρε. Ξεκίνησα και τελείωσα το δωμάτιο το παιδικό το ένα και συνεχίζω με την κρεβατοκάμαρή μας. Κουρτίνες, καλύματα, ξεσκόνισμα... σκέφτομαι να κάνω και μέσα τα ντουλάπια όλα... λέω τώρα το σκέφτομαι... να δούμε. Πολύ κουραστική περίοδος!
Τα ρούχα τα Καλοκαιρινά ευτυχώς είναι σε μία ντουλάπα με τα Χειμωνιάτικα και δεν έχω το μπελά να τα βγάζω από την μία ντουλάπα και να τα βάζω στην άλλη... κάτι είναι κι αυτό!!

http://myownkallisblog.blogspot.com

588Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 24 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Τρι Μάης 18, 2010 3:43 pm

Mamma El

Mamma El
Admin
Admin

Εμείς χαλιά ακόμα δεν μαζέψαμε. Δηλαδή τα μικρά τα έχουμε στο μπαλκόνι για αερισμό και έχουν μείνει μόνο του σαλονιού και του παιδικού. Από προχθές όμως έχει λίγο κρύο και τελικά χρειάστηκαν.

Αυτό με τα ονόματα και εμένα δεν μου αρέσει. Ιδιαίτερα η δικαιολογία που λένε ότι αν βγάλεις το όνομα του παππού ή της γιαγιάς τους τιμάς. Υπάρχουν και άλλοι τρόποι καλύτεροι για να τους τιμήσεις.

https://www.facebook.com/group.php?gid=56916183326&ref=mf

589Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 24 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Τρι Μάης 18, 2010 9:00 pm

vasso24

vasso24
Star Members
Star Members

Εγώ το μόνο που έκανα την περασμένη εβδομάδα ήταν να μαζέψω τα μάλλινα...τα οποία μάλλον θα πρέπει να τα ξανακατεβάσω αν κρίνω από τον καιρό!

Τα χαλιά από αρχές Ιουνίου όταν θα σαραντίσω....

Εγώ με το όνομα δεν έχω πρόβλημα...Ευτυχώς δεν είναι και άσχημα τα ονόματα των γονιών μας...Ο μικρός θα πάρει το όνομα του πεθερού μου (Ιωσήφ) αλλά μόνο επειδή μου το ζήτησε ο άντρας μου...Δεν το κάνω για τον πεθερό μου--δεν έχουμε τη σχέση που έχω με την πεθερά μου γιατί είναι λίγο εαυτούλης--το κάνω για τον άντρα μου και μόνο!

590Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 24 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Παρ Μάης 21, 2010 11:38 am

Kalli

Kalli
Admin
Admin

Γειά σας κοριτσάκια!! Εχθές καταλάβατε τον χαμό που έκανε έξω;; Βροντές, αστραπές, μπουμπουνητά, βροχή, αέρας!! Χαλασμός Κυρίου!! Έρχεται τελικά Καλοκαίρι ή να βάλω πάλι τα χαλιά;;
Η κόρη μου επέστρεψε στο σπίτι μετά από μία εβδομάδα στας εξοχάς!! Μου ήρθε με ψιλοσύγκαμμα στο ποπουδάκι, ματάκι ψιλοκόκκινο και με το παραμικρό κλάμα μιας και εκεί την είχαν συνηθίσει να της κάνουν όλα τα χατήρια! Και στον ύπνο με κουβέντα και παρέα!! Φτου και από την αρχή!! Δε λέω καλά πέρασε αλλά... αλλά!!!!! Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 24 997244

http://myownkallisblog.blogspot.com

591Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 24 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Παρ Μάης 21, 2010 12:12 pm

Mamma El

Mamma El
Admin
Admin

Εγώ στα είπα φιλενάδα!!!!
Να περιμένεις άλλο παιδί!! Υπομονή και θα συνηθίσει πάλι το πρόγραμμα του σπιτιού και τις απαγορεύσεις της μαμάς.
Τουλάχιστον πέρασε καλά; Αυτό έχει σημασία!!!
Και η Νεφέλη πηγαίνει στη γιαγιά της και μετά γυρνάει άλλο παιδί. Όχι ότι η μαμά μου της κάνει όλα τα χατίρια αλλά κάτι παραπάνω από εμάς όσο να 'ναι.... innocent
Καλά ο πωπός της δεν πονούσε; Και το ματάκι της από τι κοκκίνησε; question

Όσο για το χθεσινό χαμό, ναι το πήρα είδηση, αλλά απλώς γυρισα πλευρό!!! goofy

https://www.facebook.com/group.php?gid=56916183326&ref=mf

592Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 24 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Παρ Μάης 21, 2010 1:54 pm

Kalli

Kalli
Admin
Admin

Κατά τα λεγόμενα της πεθεράς μου δεν χτύπησε πουθενά στο ματάκι, κι αυτό έγινε την τελευταία ημέρα, ούτε της μπήκε κάτι. Μάλλον κρυωματάκι το βλέπω να είναι αλλά δεν τρέχει. Το ποπουδάκι στις πρώτες φορές που την άλλαξα την ενοχλούσε...τώρα ήμαστε κάπως καλύτερα αλλά έχουμε ακόμη ολίγον ερεθυσμό. Μα καλά δεν το έβλεπε το παιδί;;;
Τέλεια πέρασε, να φανταστείς όταν της έλεγε ο πατέρας της να φύγουν, του κρυβόταν και έκλαιγε για να μην φύγει Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 24 302820 μέχρι και που φύγανε στο αυτοκίνητο μουρμούραγε Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 24 302820 ε μετά σταματήσανε λίγο στην παραλία στα Λουτρά Ωραίας Ελένης και ξεχάστηκε... θέλει να ξαναπάει αλλά εάν είναι κάθε φορά να ερεθίζεται στο ποπουδάκι και να έχει ματάκι κόκκινο τί να το κάνω;; κι ας περνάει καλά!

http://myownkallisblog.blogspot.com

593Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 24 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Παρ Μάης 21, 2010 2:58 pm

Mamma El

Mamma El
Admin
Admin

Έλα μου ντε!!!
Μήπως να πεις στην πεθερά σου να προσέχει περισσότερο;
Μα καλά δεν της παραπονιόταν η μικρή ότι πονάει; Shocked

https://www.facebook.com/group.php?gid=56916183326&ref=mf

594Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 24 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Παρ Μάης 21, 2010 3:32 pm

Kalli

Kalli
Admin
Admin

Δεν θα πρέπει. Εδώ ξέχασε να μου λέει και όταν κάνει "πούφου" για να αλλάζουμε βρακάκι!! Καλέ έχει μαλλιάσει η γλώσσα μου όσες φορές τις αλλάζει πάνα να βάζει αλοιφή! Εννοείτε πώς θα της τα πω... και εννοείτε πώς θα στεναχωρηθεί αλλά εάν θέλει να την ξαναέχει θα πρέπει να τα προσέχει αυτά. Σε μία εβδομάδα μέσα έτσι;; Εάν την άφηνα περισσότερο τί θα γινόταν;;

http://myownkallisblog.blogspot.com

595Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 24 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Παρ Μάης 21, 2010 3:42 pm

Mamma El

Mamma El
Admin
Admin

Σαφώς και πρέπει να της θέσεις σαν όρο ότι αν θέλει να ξαναπάρει το παιδί θα πρέπει να προσέχει περισσότερο σε αυτό το θέμα!!!

https://www.facebook.com/group.php?gid=56916183326&ref=mf

596Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 24 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Παρ Μάης 21, 2010 8:55 pm

vasso24

vasso24
Star Members
Star Members

Καλά αυτό το θέμα με τις γιαγιάδες είναι ανεξάντλητο!!!! Τέλικα είναι όλες ίδιες...
Εμάς ο μπέμπης γενικά δεν κλαίει αν δεν πεινάει και δεν γκρινιάζει άνευ λόγου. Αν για παράδειγμα δεν έχει ρευτεί καλά και τον βάλω για ύπνο μετά από λίγο θα στριφογυρνάει και θα τον σηκώσω να ρευτεί...Επίσης κανά μισάωρο πριν ξυπνήσει για να φάει αρχίζει να γκρινιάζει και να ψευτοκλαίει στον ύπνο του και ξανακοιμάται.. Αν είναι εδώ οι γιαγιάδες, δεν προλαβαίνει να κάνει "ουά" τρέχουν να τον σηκώσουν πανικόβλητες..Το κάνανε μία..το κάνανε δύο...δε μίλησα...όταν όμως είδα ότι καλομαθαίνει στην αγκαλιά και όταν τον βάζω για ύπνο γκρινιάζει τους το έκοψα..

Τους κακοφάνηκε αλλά δεν με νοιάζει καθόλου! Δεν θα μου πέσει η μέση εμένα πέρα δώθε στο διάδρομο για να το παίξουν καλές γιαγιάδες!!!!!! Άδικο έχω ρε κορίτσια??? εγώ που είμαι μάνα του δεν στενοχωριέμαι που κλαίει;;; Τον αφήνω να γκρινιάξει εφόσον ξέρω ότι δεν του φταίει τίποτα άλλο και μετά από λίγο αποκοιμιέται μόνος του

597Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 24 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Παρ Μάης 21, 2010 9:50 pm

Kalli

Kalli
Admin
Admin

Καλά κάνεις Βάσω!! Και εγώ έτσι ήμουν με τα παιδιά μου!! Τουλάχιστον με το 2ο γιατί στο 1ο δούλευα πολλές ώρες και το είχε η μαμά μου και είχε γίνει όπως το λες, ένα ουά έκανε και από πάνω του και αγκαλιά! Ενώ στο 2ο που το είχα εξολοκλήρου εγώ γιατί σταμάτησα την δουλειά δεν το έμαθα ποτέ έτσι!!

http://myownkallisblog.blogspot.com

598Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 24 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Σαβ Μάης 22, 2010 12:36 pm

tinkerbell

tinkerbell
Admin
Admin

Εμείς πάντως θέλοντας και μη, τον κάναμε αγακαλίτσα, γιατί πραγματικά του φταίνε πολλά και κλαίει συνήθως με τα δίκια του και τώρα μπαίνει για ύπνο στο πορτ μπεμπέ μόνο όταν κοιμάται πάρα πολύ καλά αλλιώς νανουρίζεται στην κούνια. Κλαίει για όλα τα άλλα, τόσα βάσανα έχουν τα συμπτώματα του, οι γουλίτσες που γυρνάνε, το τσούξιμο, ο πονος, ο εμετούλης απο το στόμα και τη μύτη μαζί, τα σπυράκια και το συγκαματάκι, το δύσκολο έντερο, και όταν τελειώνουν όλα αυτά τρώει και καμιά γρατζουνιά απο την Ευγενία όπως σήμερα που του κατέβασε τη μούρη και έτρεχε αίμα, μου τον έκανε καλοκαιρινό. Όλο το Πανόραμα άκουσε τις τσιρίδες μου, και ο μπαμπάς της την τσουβάλιασε και την πήγε στο πάρκο για να γλιτώσει απο τα χέρια μου και τις φωνές μου, με έβγαλε παλι εκτός εαυτού αλλά μόλις με είδε ναπλησιάζω, κρύφτηκε πίσω απο το μπαμπά της και άρχισε ναι κλαίει.
Πρέπει να του δώσω σήμερα και το Κονάκιο, σταγόνα σταγόνα, τόση πίκρα, λες και δεν φτάνει η κλάψα για το σιρόπι της ΓΠΟ που είναι και φραουλέ και γλυκό αλλά πηχτό και αν δε πίνεις και νερό μετά... όλο και λίγο μου βγάζει. Δράμα η κατάσταση...
Πάντως εγώ δεν την έχω ξαναστείλει στο χωριό, μετα τα κουσούρια που μου γύρισε - πρέπει να τα έχω γράψει κάπου- δεν έχει διανυκτέρευση εκτός σπιτιού χωρίς εμάς. Την έκφραση, το μετάνιωσα σαν το σκυλί, την ξέρετε; Αυτό ακριβώς. Και δεν την έστειλα εγώ... τα πεθερικά μου επέμεναν να την πάρουν, και δεν θέλησα να τους χαλάσω το χατήρι αλλά τώρα ο άντρας μου τους είπε, πριν από το δημοτικό δεν το ξαναβλέπετε αυτό το έργο και συμφωνώ. Και το παιδί δεν μπόρεσα να το ξαναστρώσω γιατί υπάρχουν και παιδιά με πείσμα και πολύ έντονη προσωπικότητα που όταν μάθουν σε κάτι και τους αρέσει, δεν μπορείς να τους το αλλάξεις και μετά παιδεύεσαι για χάρη αλλων... αυτό όμως μας τελείωσε. Πάντως εμείς δεν βάζουμε κρέμα ποτέ... εννοώ για αλλαγή πάνας και είμαι εγώ αυτή που δεν ήθελα γιατί το παιδι δεν είναι ευαίσθητο σε αυτό το θέμα, και έχι σημασία αυτό, και δεν θλέλω να το επιβαρύνω και να γίνει ευαίσθητο απο την κρέμα ή να το επιβαρύνω με τα παραμπέν - η Πενατέν έχει - και άλλες ουσίες που έχουν πολλές απο αυτές τις κρέμες, τίποτα δεν είναι αθώο, εκτός απο τα φυτικά. Αλλά αφού δεν τις χρειάζεται δεν της βάζω, μόνο μετά το μπάνιο της κάθε μέρα, μια κρεμούλα ή ένα λαδάκι τώρα που ζηλεύει και θέλει του μπέμπη.
Η μαμά μου πάντως είναι αυτή που ήθελε και θέλει ακόμη να αλλάζει την Ευγενία πάνα όλη την ώρα και να τη σκουπιζει με χίλια μωρομάντηλα, και να της πλένει όλη την ώρα τα χέρια και αν της τρέξει λίγο φαγητό ή γάλα να τη σκουπίσει αμέσως και η μικρη τα παίρνει γιατί δεν αντέχει τη μικροβιόπληκτη συμπεριφορά της. Είναι υπερβολική!!!

https://asterakia.forumotion.net

599Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 24 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Σαβ Μάης 22, 2010 2:13 pm

vasso24

vasso24
Star Members
Star Members

Η αλήθεια είναι ότι ούτε εγώ του βάζω κρέμα αν δεν χρειάζεται....τον αλλάζω συχνά εννοείται αλλά κρέμα μόνο όταν πάει να κοκκινήσει το πωπουδάκι βάζουμε..΄

ήρθε σήμερα ο αδερφός μου από Αθήνα για σ/κ και του έφερε κάτι φορμούλες μούρλια!!!΄ήρθε το πρωί να τον δει αλλά κοιμόταν και με το που έφυγε ξύπνησε ο άτιμος...ελπίζω το απόγευμα που θα έρθει να είναι ξύπνιος γιατί από τότε που γεννήθηκε έχει να τον δεί.

Κλείνουμε ένα μήνα σήμερα από τότε που πρωτοείδα τη φατσούλα του!!!! πότε πέρασε ούτε που το κατάλαβα...

600Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 24 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Σαβ Μάης 22, 2010 2:28 pm

Kalli

Kalli
Admin
Admin

Πέρασε μήνας;;; Να σου ζήσει!! Είδες πώς περνάει ο καιρός;; Εμένα που είναι 3 ετών η μία και τον Σεπτέμβρη κλείνει τα 2 ο μικρός λέω πώς περάσανε;;;

Σήμερα ξεκινήσαμε εκπαίδευση τουαλέτας!! Από το πρωί μόνο βρακάκι φοράμε και την περισσότερη ώρα την περνάμε στην λεκάνη... ρε κορίτσια έτσι είναι στην αρχή;; Καθόμαστε με τις ώρες στην λεκάνη και κάνει ...και κάνει... και αφού σηκωθεί και πάει να κάτσει στον καναπέ μετά θέλει πάλι. Και πάλι κάνει και κάνει... δηλαδή έλεος!!! Στον ύπνο το μεσημέρι είπα να της βγάλω την πάνα αλλά τελικά δεν γίνεται... Στον ύπνο θα την φοράμε. Για την υπόλοιπη ώρα όμως πάμε μέχρι στιγμής μια χαρά! Μέχρι και που-φου κάναμε! Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 24 83481 Εκτός από αυτό, ότι κάθεται πολύ ώρα και κάνει σταγονούλες σταγονούλες και μετά από λίγο άντε πάλι τουαλέτα!!!

http://myownkallisblog.blogspot.com

601Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 24 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Σαβ Μάης 22, 2010 2:34 pm

eugenia

eugenia
Star Members
Star Members

Kalli μου... ο Σωτακος μου.. εκοψε την πανα στα 2 1/2 .. δηλ. πηγαινει μονος του τουαλετα ολη την ημερα, αλλα το βραδυ του φοραω ακομα, διοτι δεν μπορει να το ελεγξει. Δεν τον πιεζω.. διοτι ξερω οτι θα το ζητησει μονος του. Ηδη εχει ξεκινησει σιγα-σιγα το βραδυ και ξυπναει και μου ζηταει να παει τουαλετα. Πιστευω πως σιγα-σιγα θα το ελατωσει μεχρι που θα το κοψει. Μην βιαστεις Kalli να του βγαλεις την πανα του υπνου.. αστο να δεις πως θα παει κατα τη διαρκεια της ημερας.. και κατοπιν την βραδυνη πανα.

602Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 24 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Σαβ Μάης 22, 2010 2:40 pm

Kalli

Kalli
Admin
Admin

Ναι έτσι το σκέφτομαι και εγώ, να μην την πιέσω, μιας και για την λεκάνη το έχει πάρει πολύ ζεστά. Είναι πολύ έξυπνη τελικά... το είχε καταλάβει ότι με την πάνα δεν είχε πρόβλημα και όλο και μου έφερνε αντιρρήσεις. Αλλά μόλις βάλαμε το βρακάκι ένοιωσε πολύ καλύτερα, το χάρηκε κι εκείνη. Είχε βολευτεί με την πάνα κατάλαβες;; Και σου λέει γιατί να τρέχω τουαλέτα τώρα;;

http://myownkallisblog.blogspot.com

603Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 24 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Σαβ Μάης 22, 2010 5:02 pm

tinkerbell

tinkerbell
Admin
Admin

Ακριβώς. Και το σταγονούλα, σταγονούλα οφείλεται στο ότι φοβάται να μην κατουρηθεί πάνω της και πάει στην τουαλέται και προσπαθεί όλη την ώρα απο ανασφάλεια και σφίγγεται και βγαίνουν σταγονούλες σταγονούλες. Με τον καιρό, θα κάθεται όλο και λιγότερο. Εϊστε σε καλό δρόμο, συγχαρητήρια!!! congrats
Να σου ζήσει Βάσω!!! Εγώ του βάζω συνέχει sudocrem γιατί μέσα στα συμπτώματα της αλλεργίας, αν έχουμε αλλεργία και σ΄αυτό οφείλεται η ΓΠΟ είναι και το σύγκαμα, για την ακρίβεια:
Πράσινα κακά, μαύροι κύκλοι, εξανθήματα, αίμα στα κακά, σφύριγμα στην αναπνοή, σύγκαμα, βλέννες, φαγούρα, φτάρνισμα, δακρύρροια, βήχας, ωτίτιδες, επαναλαμβανόμενα κρυολογήματα.
Συνήθως συνυπάρχουν δυο ή περισσότερα συμπτώματα.
Στην περίπτωση του αποκλειστικού θηλασμού, όταν έχουμε πράσινα κακά, εκρηκτικές κενώσεις και πολλά αέρια, η μαμά πρέπει να αποκλείσει πρώτα την υπερπαραγωγή.
Εμείς έχουμε συνδιασμό συμπτωμάτω απο αυτά. Τα πράσινα κακά, τα έχουμε και δεν τα έχουμε, στο μωρομάντηλο είναι καφέ κίτρινα, στην πάνα πράσινα, εσάς τι χρώμα δείχνουν στην πάνα Βάσω; Εξανθήματα, σφύριγμα στην αναπνοή, σύγκαμά, φτάρνισμα και δακρύρροια ισως έχω σίγουρα παρατηρήσει.

https://asterakia.forumotion.net

604Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 24 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Κυρ Μάης 23, 2010 7:55 am

vasso24

vasso24
Star Members
Star Members

και εγώ sudocrem και penaten χρησιμοποιώ....ο μικρός έχει φτέρνισμα από την πρώτη εβδομάδα αλλά όχι τίποτα υπερβολικό...2-3 φορές τη μέρα...τα κακά μας είναι κιτρίνου χρώματος (της μουστάρδας) στην πάνα και το ίδιο και στο μωρομάντηλο (δεν ήξερα ότι αλλάζουν χρώμα)...Εμένα χθές μου ξαναέκανε μεγάλη γουλιά σαν εμετό αλλά ήταν μόνο γάλα καθαρό τίποτα άλλο...

Μου ακούγεται και λίγο κρυωμένος και βραχνιασμένος...Θα τον πάω παιδίατρο από Δευτέρα αφού ούτως ή άλλως ήταν να πάμε αρχές του μήνα..Βάρος έχει πάρει σίγουρα, αυτό φαίνεται άλλωστε οπότε δεν ανησυχω..έχει αρχίσει και τρώει περισσότερο από το στήθος αλλά ακόμα μου αποκοιμιέται ρε κορίτσια και δεν μπορώ να τον ξυπνήσω με τίποτα. Εντωμεταξύ είναι ικανός για 10cc να μην κοιμηθεί και να με βάλει να του φτιάξω μπουκάλι!

Τελικά είναι όντως καλοφαγάδες τα ταυράκια Very Happy

605Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 24 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Κυρ Μάης 23, 2010 3:58 pm

Xara

Xara
Star Members
Star Members

ΒΑΣΩ ΜΟΥ , ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ ΤΟ ΟΜΟΡΦΟ ΑΓΟΡΑΚΙ ΣΟΥ, ΤΙ ΜΩΡΟ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ. ΕΥΧΟΜΑΙ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ. ΝΑ ΤΟΝ ΚΑΜΑΡΩΣΕΙΣ ΟΠΩΣ ΘΕΣ. ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΕΤΣΙ ΜΕ ΜΑΛΛΙ ΒΓΗΚΕ ΚΑΙ ΤΟΝ ΚΟΥΡΕΨΑ ΠΕΡΙΠΟΥ ΟΤΑΝ ΧΡΟΝΗΣΕ ΕΝΝΟΕΙΤΕ ΟΤΙ ΤΟΥ ΕΚΟΨΕ ΤΟΥΦΕΣ Ο ΠΑΠΑΣ ΣΤΗΝ ΒΑΦΤΙΣΗ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΞΑΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΑΛΛΙΑΣ. Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 24 83481 Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 24 519942 Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 24 83481 Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 24 519942


ΜΑΡΑΚΙ ΜΟΥ, ΚΑΙ ΕΣΥ ΓΕΝΝΗΣΕΣ ΕΝΑ ΑΓΟΡΑΚΙ ΠΟΥ ΞΥΠΝΑΕΙ ΜΕ ΤΟ ΠΑΡΑΜΙΚΡΟ ΕΜΑΘΑ, ΝΑ ΤΟΝ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΤΟ ΠΡΙΓΚΗΠΑΚΙ ΣΟΥ, ΝΑ ΤΟΝ ΔΕΙΣ ΟΠΩΣ ΕΠΙΘΥΜΕΙΣ.
Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 24 519942 Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 24 83481 Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 24 519942 Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 24 83481
ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΘΑ ΤΑ ΞΑΝΑΠΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΟΜΟΡΦΗ ΠΑΡΕΟΥΛΑ ΜΑΣ , ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΕΠΙΣΚΕΨΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΓΙΟΡΤΗ ΤΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ.
ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΣΑΣ.

606Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 24 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Κυρ Μάης 23, 2010 7:39 pm

Kalli

Kalli
Admin
Admin

Καλώς την Χαρά!! Πού είσαι εσύ κυρία μου και χάθηκες;;

Καλά να περάσετε σήμερα, περιμένετε κόσμο ε; Πολλά πολλά φιλιά!!!

Κορίτσια με το θέμα της τουαλέτες πάνε πολύ πολύ καλά!! Τρίβω τα μάτια μου και δεν το πιστεύω!! Μέχρι και στις κούνιες που πήγαμε το απόγευμα δεν της βάλαμε πάνα και δεν έγινε κανένα ατύχημα!! Το μεσημέρι που ξύπνησε μου έφερε ένα από τα βρακάκια της για να βγάλουμε την πάνα και να το βάλει για να πάει τουαλέτα!! Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 24 2839 Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 24 2839 Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 24 2839 Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 24 2839 Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 24 2839 Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 24 2839 Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 24 2839 Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 24 2839 Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 24 2839 Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 24 2839

http://myownkallisblog.blogspot.com

607Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 24 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Δευ Μάης 24, 2010 12:18 pm

Xara

Xara
Star Members
Star Members

ΜΠΡΑΒΟ ΚΑΛΛΙ,
ΕΧΟΥΜΕ ΕΞΕΛΙΞΕΙΣ , ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΕΣ ΕΞΕΛΙΞΕΙΣ.
ΑΛΗΘΕΙΑ ΣΕ ΤΙ ΗΛΙΚΙΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑΤΕ?
ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΑΓΧΩΜΕΝΗ ΜΕ ΤΗΝ ΔΙΑΠΑΙΔΑΓΩΓΗΣΗ ΤΟΥ ΜΙΚΡΟΥ, ΕΝΑ ΑΓΧΟΣ ΤΟ ΕΧΩ , ΜΗΠΩΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΩ.
ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟΥ ΘΕΤΩ ΟΡΙΑ ΝΑ ΜΑΘΑΙΝΕΙ ΤΟ ΟΧΙ , ΝΑ ΜΠΑΙΝΕΙ ΤΙΜΩΡΙΑ ΟΤΑΝ ΚΑΝΕΙ ΣΚΑΝΤΑΛΙΕΣ. ΑΥΡΙΟ ΟΤΑΝ ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΜΙΛΑΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΛΕΕΙ ΚΑΚΙΕΣ ΚΟΥΒΕΝΤΕΣ ΚΑΙ ΕΝΑ ΣΩΡΟ ΑΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΒΟΥΝΟ.

608Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 24 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Δευ Μάης 24, 2010 12:46 pm

tinkerbell

tinkerbell
Admin
Admin

Penaten δε χρησιμοποιώ γιατί έχει παραμπεν και όταν το διάβασα την έκοψα, από όταν ήταν η Ευγενία μωρό. Τώρα τα κακά δεν πρέπει να αλλάζουν χρώμα γι΄αυτό και μου κάνει εντύπωση, και δε φταίει ούτε η πάνα (έχουμε δοκιμάσει τρεις μαρκες και τώρα έχουμε αυτή που μας ταιριάζει) γιατί κάποιες φορές είναι μουσταρδί όπως και στο μωρομάντηλο και πάνω μου γιατί μ΄εχει χέσει ουκ ολίγες φορές αλλά φαίνεται κάποιες φορές κανει και κάποια πράσινα, αλλά δεν έτυχε να τα δω αλλού εκτός πάνας.
Τώρα, το θέμα γουλίτσα είναι φυσιολογικό εφόσον όπως λένε το γαλατάκι γυρίζει απο το στομαχάκι και αν ειχε κάτι, πίστεψε με, θα έκλαιγε και θα διαμαρυρόταν έντονα. Αλλά εγω πιστεύω ότι φταίει και το ότι είναι καλοφαγάς όπως το λες εσύ, λαίμαργος θα το έλεγα εγώ, αφού να φανταστείς οι γιατροί λένε να τρώει 20 ml για κάθε κιλό βάρους, θα έπρεπε να τρώτε 60 απο το μαιευτήριο, όπως ξεκινάει δηλαδή και αν είστε τώρα 4 κιλά, θα έπρεπε να τρώει 80 αλλά αυτός τρώει 120. Και βέβαια καλά κάνεις αφού τα ζητάει και δεν του δημιουργούν πρόβλημα και δεν τα βγάζει και αν δεις ότι έχει αυτό το προβληματάκι που έγραψες σε άλλο ποστ με το ρέψιμο, να του τα δίνεις με διαλλειματάκια, αν συμβιβάζεται βέβαια. Εγώ θυμαμαι που η Ευγενία ήταν λαίμαργη και ο παιδίατρος μου είχε πει πόσο να την ταίζω και ας έκλαιγε και ας ήθελε παραπάνω, όσο πρέπει για την ηλικία και το βάρος της, μου είχε πει. Αν μου το έλεγε τώρα που είμαι πιο έμπειρη μανούλα, θα έκανα ότι εγώ κρίνω. Για τον μικρό μου είπε ας πούμε να του δίνω πιπίλα και να τον ξεγελάω και να μην τον έχω όλη την ώρα στο στήθος για να μάθει να τρώει ανα τρεις ώρες σωστά μεγάλα γεύματα και να μην αποκοιμιέται αλλά να που το μωράκι είχε πρόβλημα και γι΄αυτό έτρωγε με διαλλείματα και δε μπορούσε να χωνέψει και γι΄αυτό ξυπνούσε κι έκλαιγε και ρευόταν με δυσκολία. Τώρα πάλι, να πω και το παράδειγμα της κόρης του ξαδέρφου του άντρα μου που της δίνανε και τις δίνανε και λέγανε με περηφάνει πόσο τρώει και πόσο γάλα πίνει και ενώ είναι 8 μήνες πιο μικρή απο την Ευγενία, απο τότε που έπινε γάλα μόνο, πριν τους έξι μήνες, έπινε παραπάνω απο την Ευγενία και όταν άρχισε να τρώει δεν το συζητώ και έγινε ένα μωράκι τώρα, που ήταν και απο πιο μικρό δηλαδή, δεν ξέρω αν χρησιμοποιούν τη λέξη παχύσαρκο για τόσο μικρά και αν δεν είναι υγειινό αλλά ας πούμε ότι τα μάγουλα της κοντεύουν να σκάσουνε και παραείναι στρουμπούλω, εντάξει εμένα αυτό δε μου αρέσει γιατί πιστεύω ότι έχει ανοίξει το στομαχάκι του και όταν μεγαλώσει θα συνεχίσει να είναι κάπως υπέρβαρο και μακάρι να βγω ψεύτρα.
Εμάς είναι να΄ρθει αύριο ο παιδίατρος και θα έχουμε νέα. Σημερα σαραντίσαμε!!! Καλά μας σαράντα μπεμπάκο μου!!! Αλήθεια Βασω, εσάς τον είδε στις 20 μέρες και τώρα πρέπει ξανά στις 40, ε; Ααα, και γουστάρω πολύ τα ταυράκια!!! Εμένα που είναι κριαράκι, να δω τι θα μου βγει!!! laughing
Χαρά μου, σ΄ευχαριστώ πολύ για τις ευχούλες σου!!!
Κάλλη, νομίζω πως είναι πια γεγονός, απαλλαγήκατε απο τις πάνες!!! Τα καταφέρατε!!! Δεν θα το πιστέψεις πως σε βρήκα στο facebook, μου χτύπησε στο μάτι το άβαταρ σου που είναι ίδιο, αυτά τα κίτρινα λουλουδάκι κάτι μου λένε, κάτι μου θυμίζουν, και μετά διάβασα το όνομα σου!!! wide smile

https://asterakia.forumotion.net

609Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 24 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Δευ Μάης 24, 2010 1:33 pm

vasso24

vasso24
Star Members
Star Members

Τα 120 τα τρώει αν κοιμηθεί πάνω από 3 με 3.5 ώρες...συνήθως κυμαίνεται στα 80-90...μια φορά που έκανε 4.5 ώρες να ξυπνήσει έφαγε 150!

Αφού κλαίει και σπαρταράει τι να κάνω; να μην το ταίσω;;; εμείς δηλαδή που τρώμε όσο και όποτε θέλουμε είμαστε πιο έξυπνοι; αυτό το πλασματάκι εξαρτάται ΑΠΟΛΥΤΑ από εμένα; πως να το αφήσω έτσι;

στη γιατρό πήγαμε 12 ημερών και θα ξαναπάμε όταν σαραντίσουμε...εμβόλια πότε ξεκινάμε κορίτσια;

Την πιπίλα δεν του την έχω δώσει καθόλου γιατί πιστεύω ότι μόνο προβλήματα δημιουργεί...κάποια στιγμή μου είπε η πεθερά μου ότι του έδωσε γιατί έκλαιγε πολύ και δεν ήξερε τι να κάνει αλλά δεν την ήθελε ο μικρός (ευτυχώς!)

έχει πολύ ωραία μέρα σήμερα και την περνάω αντιμετωπίζονταςε λόφους και λόφους από ασιδέρωτα!!!!

Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 24 από 37]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 13 ... 23, 24, 25 ... 30 ... 37  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης