Asterakia
Για να μπορέσετε να διαβάσετε και να απαντήσετε στα θέματα του forum Αστεράκια θα πρέπει να συνδεθείτε.

Αν δεν διαθέτετε λογαριασμό σας παρακαλώ να πατήσετε στο κουμπί της εγγραφής.

Η εγγραφή είναι δωρεάν και μέσα σε λίγα δευτερόλεπτα θα είστε μέλος στην πιο τρελή παρέα μαμάδων.

Σας περιμένουμε!

Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Asterakia
Για να μπορέσετε να διαβάσετε και να απαντήσετε στα θέματα του forum Αστεράκια θα πρέπει να συνδεθείτε.

Αν δεν διαθέτετε λογαριασμό σας παρακαλώ να πατήσετε στο κουμπί της εγγραφής.

Η εγγραφή είναι δωρεάν και μέσα σε λίγα δευτερόλεπτα θα είστε μέλος στην πιο τρελή παρέα μαμάδων.

Σας περιμένουμε!
Asterakia
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Για τους γονείς και τα Αστεράκια τους


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Τα καθημερινά νέα μας

+15
PARIS37
Τζοτζομαμά
PINIW
Xara
Αλεξάνδρα
eugenia
biskotaki
Ina
ANTZY
μαρια
xristinaki
tinkerbell
ΚΑΤΙΑ
bebinos
Mamma El
19 απαντήσεις

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 16 ... 29, 30, 31 ... 33 ... 37  Επόμενο

Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 30 από 37]

726Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 30 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Κυρ Ιουν 20, 2010 3:49 pm

Xara


Star Members
Star Members

Γενικα πέρνω το παιδι και βγένουμε έξω είτε στην μητερα μου που έχει κήπο και απο πάνω μένει ένα κοριτσακι στην ηλικια του και παίζουν.

Είτε σε παιδοτοπο είτε σε παρκο δεν μπορω να πω έχω ανακαλυψει πολλα μέρη εδω στην Νικαια και ενναλακτικες για το παιδι.

Ο πατερας είναι αυτος που δεν κινείται και ειναι αρκετα κλειστος και μου βγαζει την ψυχη.

Για διακοπες αυριο θα παω σ' ενα πρακτορειο ταξιδιων μηπως βρω καποιο πακετο διακοπων ξερω που θα απευθυνθω . Επομενως αυριο θα έχω νεα.

Ο μικρος είναι πολυ κοινωνικος και πολυ δραστηριος για αυτο και εγω θελω να βγένουμε εξω στην κοινωνικοτητα πηρε απο εμενα δεν μπορω να πω. Ειναι πολυ ανεξαρτητος και δεν είναι μαμακιας αν και μεγαλωνει μαζί μου, εννοω οτι δεν εργαζομαι και εχω αναλαβει την φροντιδα του εξ ολοκληρου.

Γι αυτο και προσπαθω να βρισκω ωραιους χωρους για να παιζει απέ ενα ωραιο παρκο ως ενα ωραιο παιδοτοπο, να ερχεται σε επαφη με αλλα παιδακια και να εκτονωνεται. Αλλα δεν ειμαι υποχρεωμενη να διαπαιδαγωγησω και τον αλλον.

Και για τις διακοπες το εχω αναλαβει εξ ολοκληρου, θελει δεν θελει θα παμε .

727Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 30 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Δευ Ιουν 21, 2010 5:56 am

giotanik33


Star Members
Star Members

Χαρά μου πολλές αγκαλίτσες. Κουβεντιάστε το να βρήτε μια λύση. Εμείς πάμε με τα μωρά διακοπές. Πέρσι πήγαμε και η μικρή ήταν 50 ημερών. Στην αρχή και εμένα μου έλεγε που θα πάμε, είναι μικρό κλπ αλλά πάτησα πόδι. Η παιδίατρος μου είπε να πάμε κάπου που θα έχει κοντά νοσοκομείο μεγάλο...αχρείαστο να είναι...Εγώ του είπα οτι είναι μωρό...όχι άρρωστος να μην το πάρουμε μαζί μας. Εμείς στο Σελεπίτσαρι πάμε συχνά. Αν θέλεις να κανονίσουμε να πάμε μαζί. Στήλε μήνυμα να κανονίσουμε... Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 30 62140 Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 30 62140 Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 30 62140 Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 30 62140 Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 30 62140

728Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 30 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Δευ Ιουν 21, 2010 8:42 am

eugenia


Star Members
Star Members

Χαρουλιτα μου... ηρεμα κατ αρχην. Μπορεις να του μιλησεις χωρις να δημιουργησεις πιστευω "πανικο". Εγω με τον Σωτηρακη πηγαμε διακοπες οταν ηταν 7-8 μηνων και μπορω να σου πω οτι και οι δυο περασαμε πολυ καλα. Βεβαια τα πραγματα που πηραμε μαζι ηταν παρα πολλα..(μεχρι κατσαρολες, μπλεντερ... κτλ κτλ) αλλα το ευχαριστηθηκαμε πολυ. Ειχαμε παει Χανια, σε ενα ξενοδοχειο καρφι παραλια και καναμε μπανακι πρωι και απογευμα. Πηγαινε να δεις και στο ταξιδιωτικο πρακτορειο.. και μετα μιλησε του παλι.
Περιμενουμε.... Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 30 14333

729Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 30 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Δευ Ιουν 21, 2010 9:08 am

Mamma El


Admin
Admin

Χαρούλα κατ' αρχάς ψυχραιμία!!!
Εγώ όταν πήγαμε διακοπές, αφού είχα γεννήσει τη μικρή, ήταν μόλις 6 μηνών. Θα μου πεις ήμασταν στη μαμά μου αλλά κάλλιστα θα μπορούσαμε να είμαστε κάπου αλλού. Και όμως με τη Νεφέλη όταν είχαμε πάει Κεφαλλονιά τα είδα όλα. Γιατί του έλεγα του δικού μου να βρει δωμάτιο με κουζινούλα και εκείνος πήγε και μου έκλεισε μια τρύπα, στην κυριολεξία, χωρίς κουζίνα και με μπάνιο κρυφό. Shocked Ίσα που χώραγε το παρκοκρέβατο. Έπρεπε να μαγειρεύω στην κουζίνα του ξενοδοχείου η οποία ήταν μέσα στη βρώμα γιατί η Νεφέλη ήταν 11 μηνών και ακόμα έτρωγε αλεσμένα.
Γι' αυτό αν κανονίσετε για δωμάτια να έχει σίγουρα κουζίνα γιατί θα ταλαιπωρηθείς πολύ!!! Για διακοπές πας, μη γυρίσεις χειρότερα!
Το παιδί για την ηλικία του μια χαρά είναι να το πάρετε μαζί στις διακοπές σας. Να κάνει και εκείνο τα μπανάκια του και να το χαρείτε και οι δύο!!!
Φρόντισε να μιλήσεις μαζί του, να τα συμφωνήσετε και στην τελική τρίξ' του και λίγο τα δόντια. Ας δει και μια άλλη Χαρά! Και ας έχεις και τους δικούς του που παίρνουν το μέρος του. Ο επιμένων νικά, αυτό να θυμάσαι. little hug

https://www.facebook.com/group.php?gid=56916183326&ref=mf

730Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 30 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Δευ Ιουν 21, 2010 1:35 pm

Xara


Star Members
Star Members

Καλημέρα κορίτσια,

Πρωτα απ΄ολα θετική σκέψη από μενα υπάρχει και θα το ψάξω το θέμα και θα παω στο πρακτορείο για να βρω δωματιο με κουζινούλα.

Το θέμα είναι ότι ο μικρος εβγαλε κοκκινίλες από το Σαββατο το πρωι αλλεργια μου είπαν στο νοσοκομειο που τον πήγαμε.

Σημερα θα παμε στην παιδιατρο για να με συμβουλεψει και να με καθοδηγησει με τις κοκκινιλες.

Παιδικη αρρωστια δεν είναι πάντως.

731Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 30 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Δευ Ιουν 21, 2010 1:37 pm

Xara


Star Members
Star Members

Ευχαριστω παντως για τις συμβουλες σας .

Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 30 519942
Γιωτα να κανονισουμε να παμε στο Σαλιπιτσερι καποια μερα, τωρα που το βρήκαμε και εμεις ευκαιρία είναι για καποια απογευματινη εξόρμηση.

732Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 30 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Δευ Ιουν 21, 2010 2:10 pm

Mamma El


Admin
Admin

Xara έγραψε:Καλημέρα κορίτσια,

Πρωτα απ΄ολα θετική σκέψη από μενα υπάρχει και θα το ψάξω το θέμα και θα παω στο πρακτορείο για να βρω δωματιο με κουζινούλα.

Το θέμα είναι ότι ο μικρος εβγαλε κοκκινίλες από το Σαββατο το πρωι αλλεργια μου είπαν στο νοσοκομειο που τον πήγαμε.

Σημερα θα παμε στην παιδιατρο για να με συμβουλεψει και να με καθοδηγησει με τις κοκκινιλες.

Παιδικη αρρωστια δεν είναι πάντως.

Δεν είναι τίποτα Χαρούλα μου.
Σας έδωσε αλοιφή ο γιατρός στο νοσοκομείο;
Σιροπάκι;
Αν πας και στην παιδίατρο θα σου τα πει καλύτερα.
Περαστικούλια του.

https://www.facebook.com/group.php?gid=56916183326&ref=mf

733Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 30 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Δευ Ιουν 21, 2010 9:42 pm

vasso24


Star Members
Star Members

Εμείς σήμερα είμαστε μες στη γκρίνια με το μπέμπη...όχι μόνο δεν κάθεται πάνω απο 5 λεπτά μόνος του πουθενά, θέλει να τον έχεις και όρθιο στον ώμο και να περπατας...

τι να κάνω ρε κορίτσια για να τον μάθω να κάθεται μόνος του στο καρότσι ή στην κούνια του; αυριο μεθαυριο δεν θα μπορω να τον παρω πουθενα μαζι αν θελει όλη την ωρα στα χερια...με το που ξυπναει κλαίει γοερά..ακόμα και όταν δεν πεινάει με το που θα ανοιξει τα ματια θα γινει χαμος!

τι να κάνω;;;;;

αύριο πάμε παιδίατρο να ξεκινήσουμε εμβόλια και ο Θεός βοηθός..αν και είμαι της άποψης μερικες ακίνδυνες παιδικές ασθένειες να τις περάσει ο μικρός θα το συζητήσω μαζί της και θα δω

734Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 30 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Δευ Ιουν 21, 2010 10:39 pm

tinkerbell


Admin
Admin

Κι εμείς θέλαμε να το κάνουμε το εμβόλιο από τις 14 του μηνος αλλά ειναι σε έλλειψη μας ειπε η φαρμακοποιος σ΄όλες τις φαρμακαποθηκες και τωρα θα το κανομε μετα τις 25 γιατι εφυγε ο παιδιατρος διακοπες και αν υπαρχει και τοτε. Μας ειπε παντως πως δεν πειράζει να παει και 10 μέρες πίσω. Αλήθεια Βάσω ποιο θα κάνετε; Το τριπλό; Ή αυτό που πιάνει και την υπατήτιδα Β; Αυτό το λένε Ιnfarix hexa και είναι κι αυτό σε έλλειψη, εγώ πάντως όταν γυρίσει ο γιατρός μας, αυτό θα πάρω για να γλιτώσει ο μικρούλης δύο τσιμπηματάκια. Η Ευγενία έκανε το τριπλό και έφαγε και άλλα δύο τσιμ. Όσο γι΄αυτό με τον ώμο, το έχουμε απο την πρώτη μέρα και έχω κόψει χιλιόμετρα, να με λυπάσαι. Αλλά μόνο η κούνια του μας σώζει, κάθεται εκεί, βλέπει να γυρίζουν τα ψαράκια και το φως που αλλάζει όλα τα χρώματα και δεν παίρνει τα μάτια του εκτός αν δει καποιον απο πάνω όρθιο ή τον σταματήσει η Ευγενία για να τον χαϊδέψει ή να τον φιλήσει. Κι εγώ σε καρότσι ούτε διάνοια, ουρλιάζει, θέλει κίνηση, όταν σταματάμε στο φανάρι γίνεται πόλεμος όπως και όταν σταματάω να περπατάω, οπότε τον έχω πάντα στο σλινγκ στις βολτίτσες μας, γιατί θηλάζει κιόλας και τον καλύπτω με την ουρά και δε φαίνεται κιόλας, τώρα πρέπει να πάω να πάρω και μπλουζάκια κρουαζέ ή με κουμπάκια να ανοίγουν απο πάνω γιατί αν τα ανεβάζω απο κάτβ φαίνεται όλη η κοιλιά και η νεφραμιά μου και δε μπορώ να συνεχίσω τη βόλτα ή τα ψώνια μου ενώ περπατάω ή θηλάζω ή ακόμη και αν κάθομαι κάπου.

https://asterakia.forumotion.net

735Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 30 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Τρι Ιουν 22, 2010 10:07 am

Mamma El

Mamma El
Admin
Admin

Βασούλα μήπως έχει κολικούς το μανάρι μου;
Προσπάθησε να τον βάζεις με την κοιλίτσα του στον ώμο σου.
Τα ηρεμεί αφάνταστα αυτό καθώς πιέζεται η κοιλίτσα τους.
Επίσης καλή λύση είναι μασάζ στην κοιλιά με κυκλικές κινήσεις.

Μπορείς να του πάρεις και διάφορα παιχνιδάκια με έντονα χρώματα που κρεμιούνται σε μικρή απόσταση πάντα από τα ματάκια του, ώστε να τα βλέπει, να απασχολείται και να προσπαθεί να τα πιάσει.

https://www.facebook.com/group.php?gid=56916183326&ref=mf

736Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 30 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Τρι Ιουν 22, 2010 11:56 am

Xara

Xara
Star Members
Star Members

Καλημέρα κορίτσια,

Εχθες πήγα στην παιδίατρο και είδε το παιδί με την αλλεργία , συνεχίζουμε το σιροπακι που μας δώσανε απο το νοσοκομείο και ντουζάκια με ένα ουδέτερο αφρόλοτρο. Κάναμε και το μαντού . Αλλα το άλλο εμβολιο το τριπλο θα πρεπει να περασει εντελως η αλεργια μας και μετα . Παντως το παιδι είναι καλύτερα σήμερα φαίνεται να υποχωρει θα δούμε.

Σήμερα πήγα και τον κουρεψα, είχε γίνει μαλλιάς, χιπις και είναι η δεύτερη φορά και είναι μονο 14 μηνων .
καθησε το μαναράκι μου στο ειδικο καθησματάκι αυτοκινητάκι και έγινε αντρακι είναι ΄παιδάκι αντράκι.

Δεν μπορω να βρω την ενοτητα αφιερωσεις που κατεβαζουμε κομματια και δευτερον πως τα βαζετε εδω από τo you tube.

737Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 30 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Τρι Ιουν 22, 2010 12:09 pm

Mamma El

Mamma El
Admin
Admin

Περαστικά του Χαρούλα!!

Βιντεάκι μπορείς να βάλεις εδώ αντιγράφοντας το λινκ από το you tube και μετά πατώντας το κουτάκι (στην απάντηση) με το σήμα του φιλμ. Θα σου ανοίξει ένα μικρό παράθυρο όπου εκεί θα το επικολλήσεις.

Εδώ είναι και το θέμα που ψάχνεις:

https://asterakia.forumotion.net/forum-f30/topic-t18.htm

https://www.facebook.com/group.php?gid=56916183326&ref=mf

738Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 30 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Τρι Ιουν 22, 2010 2:23 pm

vasso24

vasso24
Star Members
Star Members

Καλημερα...καναμε το εξαπλο για την ηπατ Β...οντως ειναι σε ελλειψη.. σε τρια φαρμακεια πηγε ο μπαμπας μας και η φαρμακοποιος του ειπε οτι περιμενε ενα μηνα για να της το φερουν! γιατι ετσι ρε παιδι μου;

κολικους δεν εχει δεν δειχνει να ποναει...με το που λυγιζω τα ποδια για να καθησω τα μπηγει! σημερα ειναι καλυτερα τα πραγματα του εχω βαλει κανα δυο παιχνιδακια στην κουνια και χαζευει αν και που και που το θυμαται και γκρινιαζει...μαλλον θα παρω απο αυτα τα κρεμαστα με τα φωτακια να δω πως θα παει...

739Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 30 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Τρι Ιουν 22, 2010 2:31 pm

Mamma El

Mamma El
Admin
Admin

Σιγά-σιγά μπορείς να του δίνεις και κάποια μασητικά παιχνίδια να αρχίσει να εξασκεί και τις κινήσεις των χεριών του.
Στη Νεφέλη άρεσε πολύ να κρατάει μικρά μαλακά παιχνιδάκια και να τα δαγκώνει. Όταν λέω μικρά δεν εννοώ ψείρες αλλά κάτι σαν κι αυτά:

Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 30 Gataki%20malako%20siel

Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 30 R08-44_html_m62b1e8a1Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 30 131008Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 30 XctmpgnzJnI

https://www.facebook.com/group.php?gid=56916183326&ref=mf

740Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 30 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Τετ Ιουν 23, 2010 7:47 am

vasso24

vasso24
Star Members
Star Members

εχω κανα δυο τετοια μασητικα...μας τα εστειλε μια ξαδερφη μου απο αμερικη...θα δοκιμασω!

Λοιπον χθες το απογευμα κατα τις 6:30, και αφου ο μικρος δεν ειχε κλεισει ματι ολο το μεσημερι, μου την δίνει, φορτώνω το καρότσι στο αμάξι και κατεβαίνουμε στην πόλη. Από τις 7:00 μέχρι τις 8:30 βόλτα στο καρότσι και δεν έβγαλε άχνα το μωρό μου! Το ευχαριστήθηκε! κοιτούσε αριστερά δεξιά, γελούσε...ήταν τέλειος!

και φυσικά όταν γυρίσαμε σπίτι και μας ρώτησε ο άντρας μου που είμασταν και του είπα βόλτα, δεν είπε λέξη που τον είδε τόσο ήρεμο!

741Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 30 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Τετ Ιουν 23, 2010 9:28 am

Mamma El

Mamma El
Admin
Admin

Να το κάνετε πιο συχνά Βασούλα μου αυτό με τις βόλτες.
Αλλάζουν παραστάσεις και τους αρέσει!!!
Πόσες φορές έχουν ηρεμήσει εμένα και μάλιστα έχουν κοιμηθεί και στο καρότσι οι δικές μου!!!

Τώρα που μετακομίσαμε και ακόμα φτιαχνόμαστε έχουν μείνει δύο-τρεις μέρες κλεισμένες μέσα στο σπίτι οι δικές μου και έχουν αφηνιάσει!!!
Σήμερα να έρθει ο πεθερός μου, μια που το μαγαζί είναι κλειστό, να τις κατεβάσει στην πλατεία να ξεδώσουν!!

https://www.facebook.com/group.php?gid=56916183326&ref=mf

742Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 30 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Τετ Ιουν 23, 2010 4:10 pm

Kalli

Kalli
Admin
Admin

Γειά σας κι από εμένα!!
Είχα την πεθερούλα μου εδώ από την Δευτέρα, έφυγε σήμερα το πρωί. Της έφτιαξα τα νυχάκια, πόδια-χέρια, την πήγα για ένα φρεσκάρισμα στο μαλλάκι, βολτούλες με τα παιδιά, παρεούλα!! Αχ ας καθόταν άλλο λίγο!! Με την κούραση που έχω τώρα είναι λες και πέρασε 1 εβδομάδα!!

http://myownkallisblog.blogspot.com

743Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 30 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Τετ Ιουν 23, 2010 4:22 pm

Xara

Xara
Star Members
Star Members

Σήμερα ήταν μια ήρεμη ημέρα, ο μικρός ήταν αρκετα ήρεμος , παίξαμε και γενικά η μερα πέρασε πολύ ευχαριστα μέχρι τώρα το απόγευμα.

Πόσο μ' αρέσει η ηρεμία!!!

744Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 30 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Τετ Ιουν 23, 2010 4:25 pm

Kalli

Kalli
Admin
Admin

Αχ και εμένα Χαρά μου, μου αρέσει η ηρεμία!! Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 30 309291

http://myownkallisblog.blogspot.com

745Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 30 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Τετ Ιουν 23, 2010 4:28 pm

Xara

Xara
Star Members
Star Members

Εδω και πολυ καιρο είχα την αναγκη απο αυτη την ηρεμια!!!

Μια το ενα μια το αλλο σε ησυχια να μην είμαστε!!!

Αλλα σήμερα το απολαυσα!!!

Εχθες πήγα οικογενειακος στο Σαλιπιτσερι αν το λεω σωστα, ηταν υπέροχα, περασαμε πολυ ωραια.

Ο μικρος ήταν 40 λεπτα στην κουνια δεν ηθελε να βγει με τιποτα και τον αφησαμε να τον κουναμε ωσπου απο μονος του ήθελε να κατεβει . Τον αφησαμε να περπατησει και να αλωνίσει. Ηταν πραγματικα μια όμορφη βολτα.

746Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 30 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Τετ Ιουν 23, 2010 8:24 pm

Kalli

Kalli
Admin
Admin

Πολύ χαίρομαι που το ευχαριστηθήκατε Χαρά μου!! Να έχετε κι άλλες τέτοιες βολτούλες!!

http://myownkallisblog.blogspot.com

747Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 30 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Τετ Ιουν 23, 2010 9:17 pm

vasso24

vasso24
Star Members
Star Members

σήμερα λόγω βροχής και κρύου δεν πήγε την βόλτα του ο μικρός μας...εγώ πήγα δερματολόγο να μου δώσει μια αλοιφή για τις λίγες ραγάδες που έκανα και με μάλωσε κιόλας γιατί λέει εγώ δεν κάνω εύκολα ραγάδες και αν έβαζα καθημερινά την κρέμα όσο ήμουν έγκυος δεν θα τις έκανα....

αύριο θα πάω μια βόλτα από την τράπεζα γιατί έχουμε επιθεώρηση και λέω να πάω να δείξω χαρακτήρα... να δω τι γίνεται και με το μειωμένο ωράριο όταν επιστρέψω...

748Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 30 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Πεμ Ιουν 24, 2010 8:50 am

Mamma El

Mamma El
Admin
Admin

Kalli δεν υπήρχε περίπτωση να έκανα εγώ τέτοια πράγματα με την πεθερά μου. Θα είχαμε σφαχτεί!!! :O):

Χαρούλα πάντα να περνάτε έτσι όμορφα.

Βάσω μου και τι πειράζει που έκανες μερικές ραγάδες; Εδώ ολόκληρο παίδαρο κρατάς στην αγκαλιά σου. Δεν το αξίζει; Cool

Η Ναντίνα μου χθες κοιμήθηκε κορίτσια 12 ώρες. Ξάπλωσε στον καναπέ περίπου στις 7 το απόγευμα και ξύπνησε σήμερα το πρωί στις 7!!! Shocked
Έχουν κουραστεί και τα μικρά μου με τη μετακόμιση!! Εδώ εμείς τα έχουμε φτύσει. Είναι και καινούργιο ακόμα το περιβάλλον του σπιτιού, με διάφορα πράγματα και κούτες μέσα στη μέση πως να ηρεμήσει να κοιμηθεί!!!
Πάντως κάθε μέρα πάμε και καλύτερα. Συμμαζευόμαστε αργά αλλά σταθερά!!! Υπολογίζω ότι μέχρι το τέλος της άλλης εβδομάδας θα έχει αδειάσει και η τελευταία κούτα και θα έχουν μείνει κάποιες λεπτομέρειες.

Το μόνο άσχημο είναι ότι δεν βρίσκω τεχνικό για το τηλέφωνο. Την Τρίτη που μας πέρασε ήρθε το παιδί από τον ΟΤΕ να κάνει τη σύνδεση της γραμμής γιατί κάναμε μεταφορά και δεν μπορούσε γιατί ναι μεν έχει ελεύθερες 4-5 γραμμές αλλά είναι χαλασμένες Evil or Very Mad και πρέπει να έρθει τεχνικός για να τις φτιάξει. Παίρνω τηλέφωνο από προχθες αλλά δεν το σηκώνει κανένας. Ξαναρώτησα στον ΟΤΕ και μου είπαν να πάρω πριν τις 8. Πήρα λοιπόν σήμερα κατά τις 7:30 και πάλι τίποτα!!! mad1 Αν δεν βρεθεί κάποιος εμείς τι θα κάνουμε; Θα μείνουμε χωρίς τηλέφωνο; Rolling Eyes Ήθελα να 'ξερα γιατί ιδιωτικοποιήθηκε ο ΟΤΕ. Χειρότερα έγινε!! Evil or Very Mad

https://www.facebook.com/group.php?gid=56916183326&ref=mf

749Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 30 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Πεμ Ιουν 24, 2010 9:17 am

Kalli

Kalli
Admin
Admin

Οι ραγάδες, είτε βάλεις κρέμα είτε όχι, πάλι θα γίνουν εάν υπάρχει του οργανισμού. Λίγο δύσκολο να τις αποφύγεις. Εγώ ναι μεν έβαζα κάθε τρις και λίγο, αλλά κάτω από τον αφαλό έχω μία. Αλλά δεν με νοιάζει!
Να μου πεις εάν είναι σε όλη την περιοχή της κοιλιάς, και στα μπούτια ε ναι τότο θα με ενοχλούσε και εμένα. Αλλά από όσο ξέρω δεν φεύγουν. Μόνο με πλαστική.

Ελίζα, η πεθερούλα μου είναι χρυσός άνθρωπος. Δεν λέω ότι δεν έχει και εκείνη τις ιδιοτροπίες της, όπως όλοι μας άλλωστε, αλλά δε καμία περίπτωση δεν θα κάναμε καλή παρέα! Την αγαπάω πολύ και εκείνη το ίδιο!

Όσο για τον οτέ, καλύτερα να πας από εκεί, από κοντά, γιατί από το τηλέφωνο δεν θα βγάλεις άκρη.

http://myownkallisblog.blogspot.com

750Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 30 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Πεμ Ιουν 24, 2010 9:23 am

Mamma El

Mamma El
Admin
Admin

Άσε με γιατί τα έχω πάρει.
Όταν είναι να πληρώσουμε ξέρουν να τα ζητάνε.
Όταν τους έχουμε ανάγκη εξαφανιζόλ όλοι Evil or Very Mad

Μου φαίνεται θα κατέβω Καλλιθέα σήμερα το απόγευμα!
Θέλει από εκεί αφού ανήκουμε κιόλας στην περιοχή τους.
Πήγα χθες στα "υποτίθεται" κεντρικά εδώ στο γραφείο και δεν μπορούν να κάνουν τίποτα.
Τι σκ..... κεντρικά είναι τότε; Evil or Very Mad

https://www.facebook.com/group.php?gid=56916183326&ref=mf

751Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 30 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Πεμ Ιουν 24, 2010 9:27 am

Kalli

Kalli
Admin
Admin

όπως το είπες ...σκ@τ@ κεντρικά! Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 30 302820

http://myownkallisblog.blogspot.com

752Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 30 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Πεμ Ιουν 24, 2010 1:31 pm

Xara

Xara
Star Members
Star Members

?????? ???? ??????????? ?? ????? ??????? ??????? ????????? ???? ?????? ????? ??? ?????????? ????????? ??? ?? ??????????. ????? ?????? ???? ??? ? ???? ??? ?????????? ???? ??? ????? ??? ?? ???? ?????? ??????? ??? ?? ???????? ???????. ??????? ?? ????? ????? ?? ???? ????????? ??? ??? ???? ???? ??????? ???? ???????????, ?? ??????? ??? ???' ??? ??? ????????.


????? ??? ???????? ??? ????? ???? ????? ?? ??? ?????? ???,?? ?? ????? ??? ??? ?? ??? ????? ???, ???? ??? ??? ?? ??? ??????????? ??? ???????? ?? ??????? ????????. ?????? ???? ??????????? ????? ?????? ??? ??????????. ????? ??? ?? ?????? ????????????? ??? ??? ???? ??? ??? ???, ?????? ?? ???? ??? ????? ???? ??? ???? ?? ?? ???? ??? ??? ?? ????? ?? ????????????, ??????? ???????????? ??????????. ??? ???? ?? ??????? ?????? ??? ??????? ?? ?????? ?????????? ??? ?? ??????? ??????. ??? ???? ?? ??????? ?? ???????????? ???? ??? ? ?? ??????, ???????? ?? ?????? ??? ??????????. ?????? ??? ??????? ??? ??? ?????? ?? ???? ??? ?@?@?@ ??? ?? ??? ?????????. ????????????? ??? ??? ??????. ???????? ?? ??? ?????? ??? ??? ????? ????? ?????? , ?????? , ???? ????? ???????? ????? ?????? ??? ?? ??? ??????? 75 ????? ?? ???? ????? ???? ??? ???? ??????? ????? ?????????? ???? ?????. ?? ??? ??? ???? ???????????? ? ??????? ??? ???????? ????????? ???? ?????????? ???????? , ????????? ??? ????? ??? ??? ??????? ???? ????. ??? ? ???? ?? ??? ????? ?????? ??? ?? ???????? ??? ??????? ???.

753Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 30 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Πεμ Ιουν 24, 2010 1:55 pm

Mamma El

Mamma El
Admin
Admin

Χαρούλα μου τα είπαμε και στο τηλέφωνο.
Την καλύτερη δουλειά έκανες που δεν την άκουγες.
Άστην να λέει. Το τι θα κάνετε εσύ και ο άντρας σου στην οικογένεια σας είναι δικό σας θέμα!
Και εγώ τόσα χρόνια αν έχω ακούσει από την πεθερά μου.
Ευτυχώς που κάθεται στο σπιτάκι της και δεν μου κουβαλιέται κάθε τόσο.
Να φανταστείς για ένα διάστημα δεν πάταγα καν στο σπίτι της.
Πήγαινε μόνο ο άντρας μου με τις μικρές.
Και δεν νομίζω ότι της έλειψα όπως ούτε αυτή σε εμένα. :O):

https://www.facebook.com/group.php?gid=56916183326&ref=mf

754Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 30 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Πεμ Ιουν 24, 2010 2:29 pm

Kalli

Kalli
Admin
Admin

Σε κάποια πραγματάκια καλό είναι να μιλάμε. Όχι ότι θα ακουστούμε, αλλά μην μας νομίζουν και για χαζές, ότι τρώμε κουτόχορτο! Εννοείτε ο μπαινάκης και ο βγαινάκης!

Και η πεθερά μου είναι διαφορετικής νοοτροπίας, ανταγωνιστικά δεν με βλέπει σε καμία περίπτωση, με νοιώθει σαν 3η κόρη της, ξέρει που είναι τα όριά της και πάει μέχρι εκεί. Ποτέ δεν έχει ανακατευθεί, ποτέ δεν έχει βάλει λόγια, και δίπλα μου να έμενε δεν θα έβαζε πουθενά το χεράκι της, το ποδαράκι της, το στοματάκι της. Μακάρι να ήταν δίπλα μας!! ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ την αγαπάω την πεθερούλα μου!!!!!!!! Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 30 83481 Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 30 83481 Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 30 83481

http://myownkallisblog.blogspot.com

755Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 30 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Πεμ Ιουν 24, 2010 2:33 pm

Mamma El

Mamma El
Admin
Admin

Το θέμα είναι η γυναίκα να έχει τη συμπαράσταση του άντρα της.
Γιατί σχεδόν όλες οι πεθερές τα παράπονα τα κάνουν στους γιους τους.
Καλό είναι Kalli μου να μην τσακωθεί μαζί της.
Να της πει δύο κουβέντες και να τη φέρει στη θέση της ναι αλλά όχι να τσακωθεί.
Ας αφήσει το γιο της σε αυτό το κομμάτι να τα βγάλει πέρα μαζί της.
Και από ότι μου είπε πέρασε τη δοκιμασία με άριστα!!! happy

https://www.facebook.com/group.php?gid=56916183326&ref=mf

756Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 30 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Πεμ Ιουν 24, 2010 2:36 pm

Kalli

Kalli
Admin
Admin

Α δεν το διευκρίνησα σωστά ...ναι συμφωνώ Ελίζα, όχι τσακωμός... με ήρεμο τρόπο, που λέμε με το γάντι! Εννοείτε πώς ο άντρας της Χαράς και γιος της πεθερούλας της θα πρέπει να πάρει πιό στιβαρή θέση σε τέτοια θέματα και να την βάζει την μανούλα του στην θέση της!
Γιατί η Χαρά, και καμία Χαρά, δεν θα πρέπει να υποστεί όλο αυτό, συνέχεια και συνέχεια. Πρέπει να φτάσει στα όριά της δηλαδή;
Μπράβο του που το χειρίστηκε άψογα!! Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 30 314842

http://myownkallisblog.blogspot.com

757Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 30 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Πεμ Ιουν 24, 2010 4:59 pm

tinkerbell

tinkerbell
Admin
Admin

Πιάσατε κορίτσια κι εσείς τώρα μεγάλο θέμα, το κεφάλαιο "πεθερά" είναι ανεξάντλητο!!! Και τις περισσοτερες φορές και πονεμένο, γυναίκες σου λέει, πως να τα βρουν, ειδικά αν διεκδικούν το ίδιο πράγμα, την πρώτη θέση στην καρδια ενος άντρα, οπότε πραγματικά μόνο αυτος μπορεί να βάλει τα πραγματα στη θέση τους.
Βάσω, αλήθεια ποια κρέμα σου έδωσε ο δερματολόγος σου, να ρωτήσω τη φαρμακοποιό μου και ίσως και την πάρω κι εγώ , εγώ βάζω κρέμα για ραγάδες, έχω και κρέμα ανάπλασης του δέρματος αλλά έχω βαρεθεί πια και οι ραγαδίτσες είναι ακόμη κόκκινες, πόσο καιρό θα βάζω; Βαρέθηκα και δε βάζω και κάθε μέρα, κουράστηκα... αλλά αν είναι καλή η δικιά σου και δω αποτέλεσμα!!!

https://asterakia.forumotion.net

758Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 30 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Παρ Ιουν 25, 2010 9:03 am

Mamma El

Mamma El
Admin
Admin

Πάντως κορίτσια αν θέλετε να ξεσπαθώσετε εδώ για τις πεθερές σας υπάρχει θέμα στην ενότητα "Ανθρώπινη επαφή"

https://asterakia.forumotion.net/forum-f24/topic-t1477.htm

https://www.facebook.com/group.php?gid=56916183326&ref=mf

759Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 30 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Τρι Ιουν 29, 2010 1:18 pm

vasso24

vasso24
Star Members
Star Members

ησυχία και βαρεμαρα σημερα μπορω να πω...το σπιτι το καθαρισα χθες και πανω που τελειωσα με πηραν κατι ξαδερφια μου να ερθουν να δουν το μωρο οποτε σημερα το πρωι ειχα παλι μαζεμα....


σιδερο εχω αλλα να δω ποτε θα το παρω αποφαση να ξεκινησω!

Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 30 από 37]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 16 ... 29, 30, 31 ... 33 ... 37  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης