Asterakia
Για να μπορέσετε να διαβάσετε και να απαντήσετε στα θέματα του forum Αστεράκια θα πρέπει να συνδεθείτε.

Αν δεν διαθέτετε λογαριασμό σας παρακαλώ να πατήσετε στο κουμπί της εγγραφής.

Η εγγραφή είναι δωρεάν και μέσα σε λίγα δευτερόλεπτα θα είστε μέλος στην πιο τρελή παρέα μαμάδων.

Σας περιμένουμε!

Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Asterakia
Για να μπορέσετε να διαβάσετε και να απαντήσετε στα θέματα του forum Αστεράκια θα πρέπει να συνδεθείτε.

Αν δεν διαθέτετε λογαριασμό σας παρακαλώ να πατήσετε στο κουμπί της εγγραφής.

Η εγγραφή είναι δωρεάν και μέσα σε λίγα δευτερόλεπτα θα είστε μέλος στην πιο τρελή παρέα μαμάδων.

Σας περιμένουμε!
Asterakia
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Για τους γονείς και τα Αστεράκια τους


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Τα καθημερινά νέα μας

+15
PARIS37
Τζοτζομαμά
PINIW
Xara
Αλεξάνδρα
eugenia
biskotaki
Ina
ANTZY
μαρια
xristinaki
tinkerbell
ΚΑΤΙΑ
bebinos
Mamma El
19 απαντήσεις

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 18 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37  Επόμενο

Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 33 από 37]

801Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 33 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Δευ Ιουλ 12, 2010 9:27 am

μαρια


Star Members
Star Members

Γιωτούλα τι έγινε με την μικρούλα σου? Έχει καμία νεά?

802Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 33 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Δευ Ιουλ 12, 2010 9:37 am

Mamma El


Admin
Admin

Δεν ξέρω αν έχουν επιστρέψει σπίτι αλλά είναι ακόμα στο νοσοκομείο καθώς η μικρούλα το γύρισε σε πνευμονία!!!
Της κάνουν μασκούλα και της δίνουν και αντιβίωση.
Μίλησα με τη Γιώτα στο τηλέφωνο και ευτυχώς δεν έχει πυρετό αλλά ταλαιπωρείται το μικράκι γιατί οι νοσοκόμες δεν έβρισκαν φλέβα και δεν θέλει τη μασκούλα με τίποτα.
Γιωτούλα με το καλό να επιστρέψετε σπιτάκι σας. little hug

https://www.facebook.com/group.php?gid=56916183326&ref=mf

803Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 33 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Δευ Ιουλ 12, 2010 10:35 am

μαρια


Star Members
Star Members

Αχού το κοριτσάκι μας, πως ταλαιπωρείται έτσι? Καλά και οι προηγούμενοι γιατροί χαμπάρι δεν πήρανε και το αφήσανε να γυρίσει σε πνευμονία μικρό παιδί Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 33 Icon_evil

Περαστικά γρήγορα εύχομαι καλό κουράγιο στην Γιώτα. Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 33 62140

804Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 33 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Δευ Ιουλ 12, 2010 12:02 pm

eugenia


Star Members
Star Members

Περαστικουλια Γιωτα !!!! Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 33 519942

805Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 33 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Δευ Ιουλ 12, 2010 6:12 pm

Xara


Star Members
Star Members

Περαστικά Γιώτα μου, για την μικρή που ταλαιπωρήται τόσο πολύ καλοκαιριάτικα. Τις καλύτερες εύχες μου και μια ζεστη αγκαλιά.

Εμεις σήμερα κάναμε εμβόλιο όλα καλά προς το παρών. Το Σάββατο πήγαμε στην βάφτιση ήπια τα πράγματα.

Μετά πήγαμε τον μικρο στο λούνα πάρκ και του άρεσε και μετά φάγαμε σουβλάκια στην Πεντέλη . Ο μικρος κάθησε σε καρέκλα και ήταν κύριος εφαγε το ψωμάκι του, πατατούλα και ΄λίγο στην άκρη τζατζικάκι. Ήταν ενας μικρος κύριος.

806Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 33 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Τρι Ιουλ 13, 2010 9:00 am

Mamma El


Admin
Admin

Αχ μη μου θυμίζεις τα εμβόλια. Έχουμε ένα που χρωστάμε στη Ναντίνα και όλο το αναβάλλουμε!!!! Embarassed
Μου αρέσουν πολύ οι οικογενειακές εξορμήσεις για φαγητό!!!
Πάντα να περνάτε έτσι όμορφα Χαρούλα μου kisses

https://www.facebook.com/group.php?gid=56916183326&ref=mf

807Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 33 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Τρι Ιουλ 13, 2010 11:46 am

Xara


Star Members
Star Members

Έχουμε νέα από την Γιώτα , για το τι κάνει το κοριτσάκι της?
Ελίζα γνωρίζεις κάτι μήπως?

Πολύ ζέστη σήμερα και ολη η εβδομάδα θα είναι έτσι με ζέστη . Υπομονή καλοκαίρι είναι , θα περάσει.

Ψήθηκα και στην κουζίνα έκανα ψαροσουπα για τον μικρό και γεμιστα για μας και έσκασα.

808Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 33 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Τρι Ιουλ 13, 2010 12:06 pm

Mamma El


Admin
Admin

Σήμερα όντως έχει ζέστη!! Και θα συνεχιστεί από ότι είπε ο άντρας μου για μερικές μέρες.

Χαρούλα το μόνο που ξέρω είναι ότι είναι πλέον στο σπίτι τους και η μικρούλα είναι καλύτερα. Θα συνεχίσουν αντιβίωση και ευχομαι να συνέλθει σύντομα η κορούλα της.

https://www.facebook.com/group.php?gid=56916183326&ref=mf

809Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 33 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Τρι Ιουλ 13, 2010 12:20 pm

μαρια


Star Members
Star Members

Αχ είμαι στο σπίτι και λιώνω με δύο aircondition στο φούλ!!! Έχω τα πονάκια μου και η μέση μου με πεθαίνει Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 33 824938 ουφφφφφ την Πέμπτη θα πάω στον γιατρό να δω σε τι στάδιο είμαστε, την Κυριακή μπαίνω στον μήνα μου Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 33 2839

810Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 33 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Τρι Ιουλ 13, 2010 12:24 pm

Mamma El

Mamma El
Admin
Admin

Άντε Μαράκι μου υπομονή. Το φάγαμε το γάϊδαρο και έμεινε η ουρά του!!! stars

https://www.facebook.com/group.php?gid=56916183326&ref=mf

811Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 33 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Τρι Ιουλ 13, 2010 3:40 pm

Kalli

Kalli
Admin
Admin

Ζέστη;; Τί είναι αυτό;; Τρώγετε;; Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 33 826700 Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 33 826700 Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 33 826700 Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 33 826700
Έλιωσα μέχρι να έρθω σπίτι! Και έκανα και ποδαρόδρομο σήμερα καθότι είχα επίσκεψη στα Jumpo!
Μου έχει ανοίξει η όρεξη τελευταία ...αλλά όλο κάτι σκατολοϊδια τρώω ...μια παγωτό, μια σοκολάτα, μια μπισκότα, πήρα κι ένα cheeseburger από Goody's και άλλο ένα σήμερα το πρωί από Έβερεστ μεριά αλλά παρμεζάνα μπέικον, τί έχω πάθει;; Η ζέστη με επηρεάζει;; Όχι τίποτα άλλο εάν συνεχίσω έτσι δεν με βλέπω καλά! Θα θέλω δίαιτα!!!

Άντε Μαράκι με το καλό να μπεις στον μήνα σου!!! Να δεις πόσο γρήγορα θα περάσει!!! Και εκεί που δεν θα το καταλάβεις θα πάτε στο μαιευτήριο και τσουπ!! Το νινι στην αγκαλιά σου!! Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 33 618344

http://myownkallisblog.blogspot.com

812Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 33 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Τρι Ιουλ 13, 2010 3:46 pm

Mamma El

Mamma El
Admin
Admin

Να δω πως θα γυρίσω σπίτι που είμαι στις ιδανικές θερμοκρασίες εδώ στο γραφείο!!! innocent

Δεν το ψάχνεις λιγάκι αυτό με τη λαιμαργία; Μήπως συμβαίνει κάτι άλλο; wide smile

https://www.facebook.com/group.php?gid=56916183326&ref=mf

813Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 33 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Τετ Ιουλ 14, 2010 6:01 am

giotanik33

giotanik33
Star Members
Star Members

Κοριτσάκια μου τη δευτέρα το μεσημέρι επιστρέψαμε στο σπιτάκι μας. Χθές το βράδυ ήρθε και η παιδίατρος και τη είδε. Πάμε πολύ καλύτερα ευτυχώς. Εχθές το πρωί μου έκανε έναν εμετούλι και το βράδυ μετά την αντιβίωση. Θα της την αλλάξουμε γιατί της έπεσε βαριά. Τις μασκούλες που κάνουμε στο σπίτι τις δέχετε. Βέβαια είναι στιγμιέες. Του νοσοκομείου δεν τις ήθελε με τιποτα. Έκανε 6 φορές τη μέρα και οι 2 απο τις 6 ήταν διπλές. Ήταν μαζί με οξυγόνο. Ήταν πολύ ζόρικα τα πράγματα. Με το που έβλεπε νοσηλεύτρειες να μπαίνουν στο δωμάτιο έβαζε τα κλάματα και έκανε γεια για να φύγουν. Βασανίστικε πολύ το μικρό μου. Ο μεγάλος στο σπίτι έκλαιγε και με ζήταγε. Με έπερναν τηλ ανά 20 λεπτά. Ναήταν το τελευταίο αυτό και να ηρεμίσει το κοριτσάκι μου...

814Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 33 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Τετ Ιουλ 14, 2010 10:27 am

Mamma El

Mamma El
Admin
Admin

Το τελευταίο Γιώτα μου και να μείνει μόνο σαν μια κακιά ανάμνηση!!!
little hug little hug little hug little hug

https://www.facebook.com/group.php?gid=56916183326&ref=mf

815Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 33 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Τετ Ιουλ 14, 2010 2:13 pm

eugenia

eugenia
Star Members
Star Members

Γιωτουλα.. μονο τα καλυτερα απο δω και περα !!!
Φιλια στον Γιωργη και την μικρη ταλαιπωρημενη Λουλου !!!

816Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 33 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Τετ Ιουλ 14, 2010 3:52 pm

Xara

Xara
Star Members
Star Members

Γιώτα μου, εύχομαι τα κάλύτερα από δω και πέρα, να είναι καλά το κοριτσάκι σου, και να είστε όλοι μαζί στο σπίτι και να περνάτε όμορφα και ευτυχισμένα.

Πολλά φιλια και από μένα και μια μεγάλη αγκαλιά. Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 33 519942

817Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 33 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Τετ Ιουλ 14, 2010 4:06 pm

Xara

Xara
Star Members
Star Members

Ο μικρός σήμερα με αιφνιδίασε μπορώ να πω, σήμερα το πρωι μόλις σηκώθηκαμε του ετοίμασα το γάλα τον τάισα και τον έβαλα μετα στο κρεβατάκι του γιατι χαλαρώνει. Κρεβατάκι αύτο με τα κάγκελα γύρω γύρω.
Και άρχισα αμέριμνη να ετοιμάζω πρωινό για την υπόλοιπη οικογένεια για εμας τους μεγάλους. Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 33 309291
Και ξαφνικά ακούω ένα γκουπ και ήταν ο Κωνσταντίνος που είχε πέσει από το κρεβάτι. Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 33 Icon_eek Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 33 302820 Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 33 Icon_eek
Τρομοκρατήθηκα γιατι δεν το περίμενα να σκαρφαλώσει και να έχω το δυσάρεστο αυτό αποτέλεσμα. Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 33 Icon_cry Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 33 Icon_cry
Ανέβασα τα κάγκελα και να μην ξανασυμβεί. Και ο μικρός είναι σε παρακολούθηση μετά το πέσιμο. Προς το παρών όλα ομαλά.

818Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 33 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Πεμ Ιουλ 15, 2010 11:02 am

Kalli

Kalli
Admin
Admin

Να και η πρώτη τούμπα Χαρούλα! Εύχομαι να είναι και η τελευταία βέβαια αλλά πίστεψέ με, θα έρθουν κι άλλες! Ευτυχώς δεν χτύπησε! Τα κάγκελα πλέον να τα έχεις απάνω, σε καμία περίπτωση κάτω. Κι αν νομίζεις βάλε τον σε πάρκο που εκεί αργούν ακόμη πιό πολύ για να σκαρφαλώσουν!

http://myownkallisblog.blogspot.com

819Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 33 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Πεμ Ιουλ 15, 2010 11:28 am

Mamma El

Mamma El
Admin
Admin

Χαρούλα πλέον όπως έγραψες και σε άλλο μήνυμα σου παραπάνω ο Κωνσταντίνος είναι επικίνδυνος.
Αχ τα έχουμε κάνει στη θεωρία αλλά στην πράξη είδες πως διαφέρουν;
Όπως λέει και η kalli θα έρθουν κι άλλες τούμπες και εύχομαι να είναι ανώδυνες όπως αυτή!!!
little hug

https://www.facebook.com/group.php?gid=56916183326&ref=mf

820Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 33 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Πεμ Ιουλ 15, 2010 2:31 pm

eugenia

eugenia
Star Members
Star Members

Χαρουλα μου δωσε φιλακια στον Κωνσταντινο !!!! Μια τουμπα ηταν αυτη, ευτυχως ανωδυνη ..

821Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 33 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Παρ Ιουλ 16, 2010 2:33 pm

Xara

Xara
Star Members
Star Members

Καλησπέρα τι κάνετε?

Ολά καλά?
Ακόμα δεν ξεκίνησαν οι διακοπές?

Τι ζέστη και αύτη , η εβδομαδα αυτή κύλησε βασανιστηκά με τόσο ζέστη και τα νεύρα στο αποκορύφωμα.

Θα περάσει!! Ηρεμία πόσο χρειάζεται τώρα!!!

822Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 33 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Παρ Ιουλ 16, 2010 2:43 pm

Kalli

Kalli
Admin
Admin

Πολύ ζέστη Χαρούλα!! Όσο για το θέμα των νεύρων, δεν ξέρω εάν σε παρηγορεί, αλλά οι περισσότεροι περνάμε αυτό το λούκι αυτήν την εποχή. . . τυχαίο; δεν νομίζω!

http://myownkallisblog.blogspot.com

823Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 33 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Παρ Ιουλ 16, 2010 3:20 pm

vasso24

vasso24
Star Members
Star Members

αχ ... αχ ... και ξανα μανα αχ... γιατί αναστενάζω;;;;γιατί την Τρίτη επιστρέφω στη δουλειά!!!!!!!!!!!!!!!!! mad1 mad1 mad1 mad1

δεν μπορώ να το συνειδητοποιήσω με τίποτα....δεν θα είμαι εδώ όταν ξυπνάει το λουκουμάκι μου το πρωί....σνιφ σνιφ σνιφ... τι να κάνω; ας συμβιβαστώ με το μειωμένο ωράριο τουλάχιστον!

824Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 33 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Σαβ Ιουλ 17, 2010 12:08 pm

Kalli

Kalli
Admin
Admin

Ήρθε η ώρα για επιστροφή στην δουλειά;; Πω πω πέρασε ο καιρός!! Αναπροσαρμόσου!! Καλή αρχή!!

Εγώ την Τετάρτη τελειώνω την σχολή επιτέλους Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 33 2839 θα πάρουμε το δίπλωμά μας!! Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 33 2839

Και την Δευτέρα 26 του μήνα φεύγουμε εγώ και τα παιδιά, πάμε στην πεθερά μου. Ο άντρας μου θα ακολουθήσει μέσα στον Αύγουστο. Άντε να αλλάξουμε λίγο παραστάσεις, να κάνουμε και κάνα μπανάκι. Λέμε να κάτσουμε όσο ...αντέξουμε!!... δηλαδή μπορεί και μέχρι τέλος Αυγούστου... είδομεν!!

Και πάλι ζέστη σήμερα αλλά έχει από εχθές ένα αεράκι που ολίγον μας δροσίζει. Και το μεγαλύτερό μας πρόβλημα είναι το δωμάτιο του μικρού που έχει χαλάσει από πέρσυ ο ανεμιστήρας στο ταβάνι που έχει και ανάβω το κλιματιστικό στο δωμάτιό μας και πάει κάπως η δροσούλα και προς εκείνον. Αλλά δεν του φτάνει! Εχθές όλη νύχτα ταλαιπωρήθηκε. Δεν κοιμήθηκε άνετα. Άλλο ένα στο πρόγραμμα! Πολλά μαζεύτηκαν τελευταία! Ένα ένα με την σειρά και κατά προτεραιότητα πάντα και παντού!! Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 33 656855 Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 33 14333

http://myownkallisblog.blogspot.com

825Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 33 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Σαβ Ιουλ 17, 2010 9:49 pm

Mamma El

Mamma El
Admin
Admin

Βασούλα γιατί τόσο γρήγορα για δουλειά; Δεν παίρνεις το εξάμηνο ή δεν το δικαιούσαι; Rolling Eyes Και εμένα μου είχε κακοφανεί όταν γύρισα, ήταν τριών μηνών η μικρή τότε, αλλά τα χρειαζόμασταν τα χρήματα κι ας ήταν και λίγα. Εγώ δούλευα και τρεις φορές την εβδομάδα οπότε δεν μπορούσα να πάρω και μειωμένο mad1 Τώρα ποιος θα τον κρατάει όσο εσύ θα είσαι στη δουλειά; question

Μας φεύγετε λοιπόν την άλλη εβδομάδα ε, Kalli μου;
Άντε να περάσουν οι μέρες να την κάνουμε και εμείς για το χωριό γιατί δεν την αντέχω άλλο την Αθήνα!!! Τώρα όσο περνάνε οι μέρες, έχει και ζέστη, μου βγαίνει όλη η κούραση του χειμώνα και της μετακόμισης!!!
Ρίξαμε και έναν καλό καυγά με τον άντρα μου σήμερα όλη μέρα!!! Έτσι για να έχουμε κάτι να ασχολούμαστε. Δε λέω με βοηθάει αλλά τον τελευταίο καιρό το μόνο που τον ενδιαφέρει είναι να είναι καθαρό το σπίτι. Αλλά αν δεν μαζευτεί από τα τελευταία της μετακόμισης δεν θα είναι ποτέ καθαρό εντελώς. Ευτυχώς οι κούτες έχουν τελειώσει αλλά έχουμε πολλά CD πεταμένα από εδώ και από εκεί, κάτι κάδρα και πίνακες που πρέπει να κρεμαστούν κλπ.
Σήμερα δεν άντεξα και του τα είπα έξω από τα δόντια όταν μου έκανε σκηνή επειδή δεν ανακάτεψα τα μακαρόνια και εκείνα ψιλοκόλλησαν mad1 Εγώ μιλούσα με τις βλάβες του ΟΤΕ γιατί ξαφνικά και ενώ δούλευε κανονικά το τηλέφωνο νεκρώθηκε. Shocked Τελικά είχε μπει από μόνος του ο τηλεφωνητής παρόλο που δεν έχουμε ζητήσει τέτοια υπηρεσία!!! goofy
Μέχρι τώρα που έφυγε για δουλειά δεν υπήρχε τίποτα πεταμένο από εδώ και από εκεί. Και ο άγιος φοβέρα θέλει innocent innocent laughing laughing

https://www.facebook.com/group.php?gid=56916183326&ref=mf

826Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 33 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Σαβ Ιουλ 17, 2010 9:52 pm

vasso24

vasso24
Star Members
Star Members

Δεν το δικαιουμαι το εξαμηνο γιατι εχω κυρια ασφαλιση ΤΣΜΕΔΕ (μηχανικων) οχι ΙΚΑ...οποτε θα το πιω το ποτηριον! Η μαμα μου και η πεθερα μου θα τον κρατανε ανα δυο ημερες εναλλαξ...

827Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 33 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Σαβ Ιουλ 17, 2010 9:57 pm

Mamma El

Mamma El
Admin
Admin

Σοβαρά; Το ΤΣΜΕΔΕ δεν είναι δημόσιο; Ούτε ενιάμηνο δεν έχετε δηλαδή όπως οι άλλοι δημόσιοι υπάλληλοι; Shocked

https://www.facebook.com/group.php?gid=56916183326&ref=mf

828Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 33 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Δευ Ιουλ 19, 2010 3:24 pm

vasso24

vasso24
Star Members
Star Members

οχι παιρνω μονο οτι δινει η τραπεζα....2 μηνες πριν τον τοκετο και περιπου 3 μετα...αστα δεν το εχω συνειδητοποιησει ακομα οτι επιστρεφω

Την Πέμπτη κλείνει 3 μηνών ο μπέμπης και κανονισα για το 2ο εμβόλιο του με την παιδίατρο...Κορίτσια, μέχρι ποια ηλικία χρειάζεται η αποστείρωση..Επίσης, ο άντρας μου και η πεθερά μου με έχουν ζαλίσει να δώσω και λίγο νερό στο μωρό για να καθαρίζει το στόμα του λένε... Να το κάνω;

829Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 33 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Δευ Ιουλ 19, 2010 3:37 pm

Mamma El

Mamma El
Admin
Admin

Η αποστείρωση συνήθως χρειάζεται μέχρι να μπουν οι στερεές τροφές. Τουλάχιστον μέχρι τον 6-7ο μήνα. Ρώτα όμως και τον παιδίατρο σου να σου πει.
Θηλάζεις ή δίνεις μπουκάλι βρε Βάσω; Όλο ξεχνάω! :sad:

Αν θηλάζεις δεν νομίζω ότι χρειάζεται νεράκι το μικρούλι σου.
Εκτός κι αν σου πει ο παιδίατρος να τους δίνεις λίγο λόγω καλοκαιριού και ζέστης, έστω λίγο χαμομηλάκι!
Και να πεις του άντρα σου και της πεθεράς σου να πάψουν να το παίζουν ξερόλες. Εσύ θα κάνεις ότι σου πει ο παιδίατρος. kisses

https://www.facebook.com/group.php?gid=56916183326&ref=mf

830Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 33 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Δευ Ιουλ 19, 2010 4:01 pm

vasso24

vasso24
Star Members
Star Members

Δίνω 2 γεύματα μπουκάλι γιατί με το θήλαστρο δε βγάζω αρκετό για να το το αφήσω όταν θα είμαι δουλεια...Τους το έχω πει και επιμένουν....Εδώ η πεθερά μου μου έλεγε να δώσω χαμομήλι απο νεογέννητο γιατι το έκαναν και εκεινοι παλια λεει... το λεει και το ξαναλεει μπροστα μου περιμενοντας να απαντησω... ξερολες για ξερολες!

831Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 33 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Δευ Ιουλ 19, 2010 4:08 pm

Mamma El

Mamma El
Admin
Admin

Ε, μην την αφήνεις να περιμένει. Να της απαντήσεις κι εσύ καταλλήλως!
Και πάντα με βάση ότι σου έχει πει ο παιδίατρος!!!!
Εμένα να δεις τι έλεγε. Συνέχεια της έλεγα αυτά που μου έλεγε η γιατρός μου.
Μέχρι που κάποια στιγμή την είπε άχρηστη. Τότε εγώ τα πήρα και της είπα ότι εκείνη σπούδασε πόσα χρόνια και είναι επιστήμονας και δεν μπορεί, κάτι παραπάνω θα ξέρει.
Μετά από αυτό δεν ξαναμίλησε!!!!! Cool
Επίσης της θύμισα ότι έχω σπουδάσει βρεφοκομία και επίσης ξέρω κάτι παραπάνω!!!! goofy

https://www.facebook.com/group.php?gid=56916183326&ref=mf

832Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 33 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Δευ Ιουλ 19, 2010 4:15 pm

vasso24

vasso24
Star Members
Star Members

την Πεμπτη που θα παμε γιατρο θα τη ρωτησω και θα ξερω...σημερα προεκυψε και θεμα με τον πεθερο μου για το ποτε θα κανουμε τη βαφτιση...Θεωρει οτι 5 μηνων που θα ειναι ο μπεμπης ειναι πολυ μικρος....Προχθες με ειδε που κατεβηκα στη πεθερα μου να παρω λιγο ψωμι ενω ο μπεμπης κοιμοταν και μου λεει "καλα αφησες το παιδι μου μονο του????" "Δεν θα κατσω ολη μερα" του λεω, "ουτε καθομαι απο πανω του να τον κοιταω"....Νομιζω οτι του ανεβασα την πιεση!

833Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 33 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Δευ Ιουλ 19, 2010 4:23 pm

Mamma El

Mamma El
Admin
Admin

Κοίταξε να δεις. Στο θέμα της βάφτισης θα συμφωνήσω με τον πεθερό σου.
Και εμένα μου φαίνονται μικρούλια για βάφτιση. Ίσως για αυτό τις δικές μου τις βάφτισα περίπου στους 10 μήνες.
Και μπορεί να σε κάνω τούρμπο αλλά επίσης θα συμφωνήσω στο ότι τον άφησες μόνο του, ακόμα κι αν πήγες μέχρι το φούρνο!
Έστω κι αν κοιμάται καλό είναι να βρίσκεται κάποιος στο σπίτι. Εγώ τις έντυνα καλά, αν ήταν χειμώνας, τις έβαζα στο καρότσι και πηγαίναμε όπου θέλαμε!!!
Ούτε τώρα που είναι πιο μεγάλες δεν τις αφήνω ακόμα και να πάω στο μαγαζάκι που είναι ακριβώς κάτω από την πολυκατοικία μας.

https://www.facebook.com/group.php?gid=56916183326&ref=mf

834Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 33 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Δευ Ιουλ 19, 2010 9:02 pm

vasso24

vasso24
Star Members
Star Members

Καλε κατεβηκα 10 σκαλοπατια να παρω απο την πεθερα μου ψωμι..δεν πηγα στο φουρνο! ουτε τον αφηνω μονο στο σπιτι ποτε αλλα δεν καθομαι πανω απο το κεφαλι του την ωρα που κοιμαται να τον βλεπω (γιατι αυτο κανουν τα πεθερικα μου οταν κοιμαται κατω κανενα μεσημερι ο μικρος)


οσο για την βαφτιση δε διαφωνω οτι ειναι μικρος αλλα δεδομενου οτι λογω πασχα δεν μπορουμε να τον βαφτισουμε πριν χρονισει για αυτο το κανουμε τωρα...δεν θελω να περπαταει το παιδι για να παει στην κολυμπηθρα!

και δε με κανεις τουρμπο...αλλο το υφος το δικο σου και αλλο το δικο του....

Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 33 από 37]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 18 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης