Asterakia
Για να μπορέσετε να διαβάσετε και να απαντήσετε στα θέματα του forum Αστεράκια θα πρέπει να συνδεθείτε.

Αν δεν διαθέτετε λογαριασμό σας παρακαλώ να πατήσετε στο κουμπί της εγγραφής.

Η εγγραφή είναι δωρεάν και μέσα σε λίγα δευτερόλεπτα θα είστε μέλος στην πιο τρελή παρέα μαμάδων.

Σας περιμένουμε!

Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Asterakia
Για να μπορέσετε να διαβάσετε και να απαντήσετε στα θέματα του forum Αστεράκια θα πρέπει να συνδεθείτε.

Αν δεν διαθέτετε λογαριασμό σας παρακαλώ να πατήσετε στο κουμπί της εγγραφής.

Η εγγραφή είναι δωρεάν και μέσα σε λίγα δευτερόλεπτα θα είστε μέλος στην πιο τρελή παρέα μαμάδων.

Σας περιμένουμε!
Asterakia
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Για τους γονείς και τα Αστεράκια τους


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Τα καθημερινά νέα μας

+15
PARIS37
Τζοτζομαμά
PINIW
Xara
Αλεξάνδρα
eugenia
biskotaki
Ina
ANTZY
μαρια
xristinaki
tinkerbell
ΚΑΤΙΑ
bebinos
Mamma El
19 απαντήσεις

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 17 ... 30, 31, 32 ... 37  Επόμενο

Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 31 από 37]

751Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 31 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Πεμ Ιουν 24, 2010 9:27 am

Kalli


Admin
Admin

όπως το είπες ...σκ@τ@ κεντρικά! Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 31 302820

http://myownkallisblog.blogspot.com

752Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 31 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Πεμ Ιουν 24, 2010 1:31 pm

Xara


Star Members
Star Members

?????? ???? ??????????? ?? ????? ??????? ??????? ????????? ???? ?????? ????? ??? ?????????? ????????? ??? ?? ??????????. ????? ?????? ???? ??? ? ???? ??? ?????????? ???? ??? ????? ??? ?? ???? ?????? ??????? ??? ?? ???????? ???????. ??????? ?? ????? ????? ?? ???? ????????? ??? ??? ???? ???? ??????? ???? ???????????, ?? ??????? ??? ???' ??? ??? ????????.


????? ??? ???????? ??? ????? ???? ????? ?? ??? ?????? ???,?? ?? ????? ??? ??? ?? ??? ????? ???, ???? ??? ??? ?? ??? ??????????? ??? ???????? ?? ??????? ????????. ?????? ???? ??????????? ????? ?????? ??? ??????????. ????? ??? ?? ?????? ????????????? ??? ??? ???? ??? ??? ???, ?????? ?? ???? ??? ????? ???? ??? ???? ?? ?? ???? ??? ??? ?? ????? ?? ????????????, ??????? ???????????? ??????????. ??? ???? ?? ??????? ?????? ??? ??????? ?? ?????? ?????????? ??? ?? ??????? ??????. ??? ???? ?? ??????? ?? ???????????? ???? ??? ? ?? ??????, ???????? ?? ?????? ??? ??????????. ?????? ??? ??????? ??? ??? ?????? ?? ???? ??? ?@?@?@ ??? ?? ??? ?????????. ????????????? ??? ??? ??????. ???????? ?? ??? ?????? ??? ??? ????? ????? ?????? , ?????? , ???? ????? ???????? ????? ?????? ??? ?? ??? ??????? 75 ????? ?? ???? ????? ???? ??? ???? ??????? ????? ?????????? ???? ?????. ?? ??? ??? ???? ???????????? ? ??????? ??? ???????? ????????? ???? ?????????? ???????? , ????????? ??? ????? ??? ??? ??????? ???? ????. ??? ? ???? ?? ??? ????? ?????? ??? ?? ???????? ??? ??????? ???.

753Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 31 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Πεμ Ιουν 24, 2010 1:55 pm

Mamma El


Admin
Admin

Χαρούλα μου τα είπαμε και στο τηλέφωνο.
Την καλύτερη δουλειά έκανες που δεν την άκουγες.
Άστην να λέει. Το τι θα κάνετε εσύ και ο άντρας σου στην οικογένεια σας είναι δικό σας θέμα!
Και εγώ τόσα χρόνια αν έχω ακούσει από την πεθερά μου.
Ευτυχώς που κάθεται στο σπιτάκι της και δεν μου κουβαλιέται κάθε τόσο.
Να φανταστείς για ένα διάστημα δεν πάταγα καν στο σπίτι της.
Πήγαινε μόνο ο άντρας μου με τις μικρές.
Και δεν νομίζω ότι της έλειψα όπως ούτε αυτή σε εμένα. :O):

https://www.facebook.com/group.php?gid=56916183326&ref=mf

754Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 31 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Πεμ Ιουν 24, 2010 2:29 pm

Kalli


Admin
Admin

Σε κάποια πραγματάκια καλό είναι να μιλάμε. Όχι ότι θα ακουστούμε, αλλά μην μας νομίζουν και για χαζές, ότι τρώμε κουτόχορτο! Εννοείτε ο μπαινάκης και ο βγαινάκης!

Και η πεθερά μου είναι διαφορετικής νοοτροπίας, ανταγωνιστικά δεν με βλέπει σε καμία περίπτωση, με νοιώθει σαν 3η κόρη της, ξέρει που είναι τα όριά της και πάει μέχρι εκεί. Ποτέ δεν έχει ανακατευθεί, ποτέ δεν έχει βάλει λόγια, και δίπλα μου να έμενε δεν θα έβαζε πουθενά το χεράκι της, το ποδαράκι της, το στοματάκι της. Μακάρι να ήταν δίπλα μας!! ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ την αγαπάω την πεθερούλα μου!!!!!!!! Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 31 83481 Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 31 83481 Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 31 83481

http://myownkallisblog.blogspot.com

755Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 31 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Πεμ Ιουν 24, 2010 2:33 pm

Mamma El


Admin
Admin

Το θέμα είναι η γυναίκα να έχει τη συμπαράσταση του άντρα της.
Γιατί σχεδόν όλες οι πεθερές τα παράπονα τα κάνουν στους γιους τους.
Καλό είναι Kalli μου να μην τσακωθεί μαζί της.
Να της πει δύο κουβέντες και να τη φέρει στη θέση της ναι αλλά όχι να τσακωθεί.
Ας αφήσει το γιο της σε αυτό το κομμάτι να τα βγάλει πέρα μαζί της.
Και από ότι μου είπε πέρασε τη δοκιμασία με άριστα!!! happy

https://www.facebook.com/group.php?gid=56916183326&ref=mf

756Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 31 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Πεμ Ιουν 24, 2010 2:36 pm

Kalli


Admin
Admin

Α δεν το διευκρίνησα σωστά ...ναι συμφωνώ Ελίζα, όχι τσακωμός... με ήρεμο τρόπο, που λέμε με το γάντι! Εννοείτε πώς ο άντρας της Χαράς και γιος της πεθερούλας της θα πρέπει να πάρει πιό στιβαρή θέση σε τέτοια θέματα και να την βάζει την μανούλα του στην θέση της!
Γιατί η Χαρά, και καμία Χαρά, δεν θα πρέπει να υποστεί όλο αυτό, συνέχεια και συνέχεια. Πρέπει να φτάσει στα όριά της δηλαδή;
Μπράβο του που το χειρίστηκε άψογα!! Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 31 314842

http://myownkallisblog.blogspot.com

757Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 31 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Πεμ Ιουν 24, 2010 4:59 pm

tinkerbell


Admin
Admin

Πιάσατε κορίτσια κι εσείς τώρα μεγάλο θέμα, το κεφάλαιο "πεθερά" είναι ανεξάντλητο!!! Και τις περισσοτερες φορές και πονεμένο, γυναίκες σου λέει, πως να τα βρουν, ειδικά αν διεκδικούν το ίδιο πράγμα, την πρώτη θέση στην καρδια ενος άντρα, οπότε πραγματικά μόνο αυτος μπορεί να βάλει τα πραγματα στη θέση τους.
Βάσω, αλήθεια ποια κρέμα σου έδωσε ο δερματολόγος σου, να ρωτήσω τη φαρμακοποιό μου και ίσως και την πάρω κι εγώ , εγώ βάζω κρέμα για ραγάδες, έχω και κρέμα ανάπλασης του δέρματος αλλά έχω βαρεθεί πια και οι ραγαδίτσες είναι ακόμη κόκκινες, πόσο καιρό θα βάζω; Βαρέθηκα και δε βάζω και κάθε μέρα, κουράστηκα... αλλά αν είναι καλή η δικιά σου και δω αποτέλεσμα!!!

https://asterakia.forumotion.net

758Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 31 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Παρ Ιουν 25, 2010 9:03 am

Mamma El


Admin
Admin

Πάντως κορίτσια αν θέλετε να ξεσπαθώσετε εδώ για τις πεθερές σας υπάρχει θέμα στην ενότητα "Ανθρώπινη επαφή"

https://asterakia.forumotion.net/forum-f24/topic-t1477.htm

https://www.facebook.com/group.php?gid=56916183326&ref=mf

759Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 31 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Τρι Ιουν 29, 2010 1:18 pm

vasso24


Star Members
Star Members

ησυχία και βαρεμαρα σημερα μπορω να πω...το σπιτι το καθαρισα χθες και πανω που τελειωσα με πηραν κατι ξαδερφια μου να ερθουν να δουν το μωρο οποτε σημερα το πρωι ειχα παλι μαζεμα....


σιδερο εχω αλλα να δω ποτε θα το παρω αποφαση να ξεκινησω!

760Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 31 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Τρι Ιουν 29, 2010 1:23 pm

Mamma El

Mamma El
Admin
Admin

Και εγώ τα κοίταγα Βασούλα τα ρούχα τα ασιδέρωτα και όλο έλεγα: "Τώρα βάζω τη στιρέλα στη πρίζα και ξεκινάω" και μετά τίποτα!!!
Χθες σιδέρωσα τρία πλυντήρια και έχω άλλα δύο!!! Και οι κάδοι είναι ακόμα γεμάτοι την τύχη μου μέσα!!! 102

https://www.facebook.com/group.php?gid=56916183326&ref=mf

761Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 31 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Τρι Ιουν 29, 2010 3:50 pm

Kalli

Kalli
Admin
Admin

Μην μιλάτε για σίδερο! Καλοκαίρι και σίδερο δεν πάνε μαζί!

http://myownkallisblog.blogspot.com

762Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 31 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Τρι Ιουν 29, 2010 9:52 pm

vasso24

vasso24
Star Members
Star Members

Ωρες ωρες δεν ξερω αν εγω ειμαι τρελη αν οντως περοστοιχιζομαι απο ηλιθιους ανθρωπους!

Ο μικρός σήμερα δεν είχε κοιμηθεί καθόλου και το απογευματάκι είχε λίγη γκρίνια και ήθελε αγκαλια...Τον παίρνω και εγώ κατά τις 7:00 τον φορτωνω στο αυτοκινητο μαζι με το καροτσι και κατεβαινουμε στην αγορα να αγορασουμε το δωρο του μπατζανακη μου που γιορταζει σημερα...παμε τη βολτα μας μια χαρα και γυριζουμε σπιτι... εκει με το που που παρκαρω στο γκαραζ ερχεται ο πεθερος μου και ταχα οτι ρωταει το μωρο :" πηγατε βολτα?" "ναι" εγω ετσι ξερα.."που πηγες βολτα με το καροτσι; στην γιαγια (τη μανα μου εννοωντας)?" "οχι, στην αγορα"λεω εγω..."τοση ωρα ψωνιζες?" ε εκει δεν απαντησα τιποτα γιατι μου την ειχε δωσει το υφος του και προτιμησα να κρατηθω...

ερχεται και ο αντρας μου μετα απο λιγο και με ρωταει πως πηγε η βολτα και αν εκλαιγε ο μικρος και οταν τον ρωτησα που το ηξερε οτι πηγαμε βολτα (γιατι ελειπε οταν φυγαμε) μου λεει το θεϊκο οτι τον πηρε ο πατερας του τηλ και τον ρωτησε αν ειναι και αυτος μαζι μας στη βολτα (και καλα οτι τον εψαχνε για κατι)...μου ανεβηκε το αιμα στο κεφαλι σε χρονο dt!!!!! τα ακουσε ο αντρας μου για τον πατερα του...

και τωρα το βραδυ καταφερνω να κοιμησω το παιδι μετα απο 45λεπτη μαχη και με το που αποκοιμιεται κατα τις 10 ακουω την μηχανη του γκαζον κατω απο το παραθυρο του!πεταγεται ο μικρος με λιγμους γιατι φοβηθηκε και εγω γινομαι εξαλη! κατεβαινω κατω και ουτε ηξερα τι του ελεγα.....εχουν τραπεζι σημερα για τον γαμπρο (αραβωνιαστικο της κουνιαδας) και περιμεναν την μανα του και την οικογενεια της αδερφης του και του ηρθε ΕΚΕΙΝΗ την ωρα να κοψει γκαζον!!!!!! Ό,τι του φανει του λωλοστεφανη!!!!

απο τα νευρα μου ουτε που κατεβηκα να φαω...εστειλα τον αντρα μου για να μη λενε και εγω καθομαι και προσπαθω να ηρεμησω!

Για να μην σχολιασω την κουνιαδα μου που προτεινε να μαζευτουν ολοι εδω να γιορτασουν και να μαγειρεψει η πεθερα μου η οποια με το ζορι κρατιεται απο ιλιγγο!!! αλλη αναισθητη απο εκει η κουνιαδα μου...εγω ξερω οτι οταν γιορταζει καποιος και δεν εχει δικο του σπιτι η γιορτη γινεται στο δικο του σοι...οχι στην πεθερα του! πω πω εχω πολλα νευρα...τα ειπα και ξαλαφρωσα καπως

763Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 31 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Τετ Ιουν 30, 2010 9:42 am

Mamma El

Mamma El
Admin
Admin

Βασούλα μια πόρτα απόσταση είσαι με τα πεθερικά σου ε;
Το μόνο που μπορώ να σου πω είναι υπομονή, μεγάααααααλη υπομονή!!!
Αλλά όταν πρέπει να μιλάς και καλά έκανες χθες!!!!

Αγκαλίτσα; little hug

https://www.facebook.com/group.php?gid=56916183326&ref=mf

764Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 31 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Τετ Ιουν 30, 2010 9:52 am

eugenia

eugenia
Star Members
Star Members

Βασουλα.. εισπνοη.. εκπνοη Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 31 314842 .. παμε παλι..
εισπνοη .. εκπνοη... Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 31 62140
δεν μπορω να πω οτι καταλαβαινω .. αλλα νιωθω οτι αισθανεσαι αβολα με την ολη κατασταση.. γι αυτο πολλα φιλακια και υπομονουλα Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 31 14333

765Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 31 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Τετ Ιουν 30, 2010 2:29 pm

Xara

Xara
Star Members
Star Members

Βάσω υπομονή!!!! Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 31 519942

Αυτες τις μερες ο μικρος ειναι κρεμασμενος πάνω εκει που ήταν ενα παιδι ανεξάρτητο. Δεν αντεχω ολο αγκαλιά θελει και εχει γρκίνια. Ξυπναει στις 4 με 5 το πρωι και θελει να κοιμαται αναμεσα μας. Νιωθω εξαντλημενη για να μην το κανω , να μην τον φερνω αναμεσα μας . Κουτουλαω , νιωθω να μην εχω δυναμεις και τα νευρα τσατάλια. τι γκρινια είναι αυτη θα σαλταρω θα παω εθελοντικα στο Δαφνι είναι και 10 λεπτα απο το σπτι με αυτοκινητο. Κοριτσια φεύγω !!!! μετακομίζω τώρα!!!!!

766Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 31 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Τετ Ιουν 30, 2010 3:13 pm

Mamma El

Mamma El
Admin
Admin

Μήπως τον ενοχλεί κανένα δοντάκι;
Περνάνε και αυτά διάφορες φάσεις Χαρούλα μου!!!
Εγώ με το που μπαίνω μέσα στο σπίτι έχω τη Ναντίνα η οποία γκρινιάζει χωρίς αιτία και λόγο.
Χθες να φανταστείς η Νεφέλη ήταν στην τουαλέτα, μόλις είχε ξυπνήσει, της είπα: "Τι κάνεις μωρό μου;" και άρχισε η Ναντίνα να γκρινιάζει και να λέει: "Εμένα δεν με είπες έτσι. Δεν με αγαπάς" και μόλις πριν μερικά δευτερόλεπτα της είπα ακριβώς το ίδιο και περισσότερα!!! 102
Βγάλε τώρα συμπέρασμα!!

https://www.facebook.com/group.php?gid=56916183326&ref=mf

767Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 31 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Τετ Ιουν 30, 2010 6:13 pm

Xara

Xara
Star Members
Star Members

Βασικά ρουθουνίζει, το είπα στην παιδίατρο δεν είναι από μύξες αλλα το βραδυ που κοιμαται ρουθουνιζει έντονα .
Εκλεισα ραντεβου με παιδο ορυλα στο παιδων Αγια Σοφια για την Τριτη που μας έρχεται.
Εγω εκει δικαιολογω την γκρινια του απο την αναπνοουλα του.
Κρεατάκια είναι μικρος ακομα για να έχει.
Εχω μια ανυσηχια για τι στο καλό είναι. Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 31 302820

768Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 31 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Τετ Ιουν 30, 2010 6:56 pm

Xara

Xara
Star Members
Star Members

Σήμερα αγόρασα και μαγιό, μεγαλύτερο νούμερο κιόλας , διαστάσεις ελέφαντα.

Πήγα στα Hondos center στον Πειραιά και πήρα 2 μπικινι κλασσικό σχέδιο τιποτα το ιδιαιτερο τα κιλα μου δεν μου επιτρεπουν πιο μοντέρνα πράγματα. Του χρονου ίσως αν τα καταφέρο. Σε χρώματα το ένα γαλάζιο και το άλλο κόκκινο.

769Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 31 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Τετ Ιουν 30, 2010 9:29 pm

Kalli

Kalli
Admin
Admin

Με γειά το μαγιό!! Καλά μπάνια Χαρά μου!! Όσο για τον μικρούλι εύχομαι να μην είναι κάτι ανυσηχητικό και θα περάσει κι αυτό!

Βάσω, δύσκολα τα πράγματα όταν είσαι τόσο κοντά με τα πεθερικά σου και δεν τα πας καλά... ό,τι σε πειράζει να το λες, μην το κρατάς ...οι καλοί λογαριασμοί κάνουν τους καλούς φίλους, και ακόμη καλύτερους συγγενείς!!!

http://myownkallisblog.blogspot.com

770Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 31 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Τετ Ιουν 30, 2010 9:48 pm

vasso24

vasso24
Star Members
Star Members

μωρε με την πεθερα μου μια χαρα τα παω...αλλα με εκνευριζει που δεν ξερει να λεει "οχι" και καθεται και την πατανε ολοι! Ο πεθερος μου μου τη δινει που το παιζει "αντρας πολλα βαρυς και οχι" και αφέντης...τελος παντων αποφασισα να μιλαω οποτε μου τη λενε γιατι δεν θα σκασω κιολας για χαρη του! και αφου εχω το οκ του αντρα μου και πρωτος αυτος βλεπει τα στραβα...βουρ!!

αλλαγη θεματος...ο μικρος εχει απο το σαβ που κανει κακα του συνεχεια...συνεχεια ομως...η συσταση ειναι ιδια και δεν μπορω να πω οτι ποναει....απλα πριν τα εκανε 1-2 φορες τη μερα και ξαφνικα δεν τον προλαβαινουμε...η γιατρος μου ειπε να αλλαξουμε το γαλα του..σας εχει τυχει τιποτα τετοιο; επισης ειναι μερες, οπως σημερα που δεν τον προλαβαινω στο φαγητο...μιλαμε για πεινα οχι αστεια!

771Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 31 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Πεμ Ιουλ 01, 2010 9:34 am

Mamma El

Mamma El
Admin
Admin

Χαρούλα εύχομαι να μην έχει τίποτα ο μικρούλης σας. little hug

Βασουλα μην ξεχνάς ότι το καλοκαίρι κυκλοφορούν και ψιλογαστρεντερίτιδες.
Και η Ναντίνα τις τελευταίες μέρες έχει κρεμώδη κακάκια!! Χθες μάλιστα η κακομοίρα δεν πρόλαβε να πάει τουαλέτα και της έφυγαν! Έφτασα σπίτι την ώρα που την άλλαζε ο άντρας μου!!!

Μου φαίνεται πως τα πεθερικά σου Βασούλα είναι το αντίθετο από τα δικά μου. Σε εμάς το βαρύ πυροβολικό το κάνει η πεθερά μου. Ο πεθερός μου δεν μιλάει, δεν λαλάει!!! innocent

https://www.facebook.com/group.php?gid=56916183326&ref=mf

772Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 31 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Πεμ Ιουλ 01, 2010 11:16 am

Xara

Xara
Star Members
Star Members

Και μενα μια απο τα ιδια το βαρυ πυροβολικο είναι η πεθερά μου και ο πεθερος μου είναι χρυσος ανθρωπος καλοβολος και ευγενικός.

Εχθες αγορασα το βιβλιο της Αργυρως Μπαρμπαρίγου που εχει μέσα 151 συνταγές πολλες απο αυτες είναι καλές . Το πήρα για να εχω περισσοτερες προτασεις για φαγητο να είναι εφικτες και πραγματοποιήσημες. Δεν είμαστε τον εξτριμ γευσεων.
Προτιμω την Ελληνική κουζίνα και γενικα την μεσογειακή.

Θα κανωμερικες θα δω πως είναι και θα σας προτίνω οτι αξιζει τον κόπο.

773Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 31 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Πεμ Ιουλ 01, 2010 11:25 am

Mamma El

Mamma El
Admin
Admin

Να κάνεις και αν είναι καλές θα ήταν χαρά μας να τις μοιραστείς μαζί μας!!! stars

https://www.facebook.com/group.php?gid=56916183326&ref=mf

774Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 31 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Παρ Ιουλ 02, 2010 9:50 am

eugenia

eugenia
Star Members
Star Members

Να τις μοιραστεις ναι !!! Κυριολοεκτικα και μεταφορικα !!!! Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 31 5504

775Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 31 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Παρ Ιουλ 02, 2010 11:04 am

tinkerbell

tinkerbell
Admin
Admin

Το μεταφορικά για μένα το έγραψες Ευγενία ε; Πως με καταλαβαίνει αυτό το κορίτσι, πως με σκέφτεται... Εντάξει λοιπόν, πλερώνω και τα μεταφορικά της Μεσογειακής κουζίνας ως τη Σαλονίκη!!! Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 31 826700
Περιμένω ε; Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 31 618344

https://asterakia.forumotion.net

776Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 31 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Παρ Ιουλ 02, 2010 12:41 pm

eugenia

eugenia
Star Members
Star Members

Αχχχ.. σκεφτομουν και εσενα Tinky!!! Πειναω πολυ τις τελευταιες μερες !!! συνεχως θελω να τσιμπολογω.. τι μ'εχει πιασει ????!!!!!???

777Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 31 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Παρ Ιουλ 02, 2010 1:41 pm

Xara

Xara
Star Members
Star Members

Ο μικρός αρχίζει να γίντετε πολύ επικύνδυνος, είναι και σε ηλικία που θελει πολύ προσοχή.
Χθες το απογευματακι τον είχα ετοιμάσει για βόλτα και ετοιμαζόμουν και εγώ , ακουσα έναν θόρυβο περιεργο και τι είχε κανει το άτιμο πλασματακι , είχε ανοιξει την εξώπορτα και είχε βγει στο διάδρομο.

Κατά τρόμαξα γιατι μένω και στον 5ο όροφο και μου κόπηκαν τα πόδια, δυο λεπτα τον έχασα και πήγε να γίνει το κακό. Και απο τότε κλειδώνω την πόρτα για να μην συμβεί τίποτα.

Πόλυ δύσκολη ηλικία δεν έχει την αίσθηση του κινδύνου και επίσης βαζει οτιδηποτε στο στομα.
Στο πάρκο τον αφηνω να παιξει να περπατήσει του πηρα την μπάλα να παίξουμε αλλα τίποτα ήθελε να βαζει στο στομα του ότι εβλεπε κατω. Τι όχι του εχω πει και δεν κανει αλλα τιποτα.

778Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 31 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Παρ Ιουλ 02, 2010 1:51 pm

Kalli

Kalli
Admin
Admin

κάτι μου θυμίζει αυτό που λες, κάτι μου θυμίζει Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 31 656855 Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 31 656855 Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 31 656855

τώρα μιας και ξετσούμησε πρέπει να προσέχεις πάάάάάάρα πολύ Χαρούλα!! Τώρα όλα θα θέλει να τα περιεργάζεται, όλα να τα πιάνει, όλα να τα ανακατεύει!! Πρέπει να σκέφτεσαι πολύ πιό μπροστά από αυτά πριν το σκεφτούν καν να το έχεις σκεφτεί και τακτοποιήσει εσύ! Δεν μπορείς να φανταστείς τί μπορεί να σου σκαρφιστεί και να κάνει! Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 31 302820 Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 31 302820

Με το όχι και το μη θέλει χρόνοοοοοοοοοοοοο, πολύ όμως, και μεγάααααααααααααλη υπομονή!!! Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 31 Icon_eek Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 31 Icon_eek

http://myownkallisblog.blogspot.com

779Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 31 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Παρ Ιουλ 02, 2010 3:24 pm

eugenia

eugenia
Star Members
Star Members

Χαρουλιτα μου.. προσοχη στις μπαλκονοπορτες... το μπαλκονι και κατω απο τα παραθυρα να μην υπαρχουν αντικειμενα που να μπορει να σκαρφαλωσει!!!

780Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 31 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Δευ Ιουλ 05, 2010 4:09 pm

Xara

Xara
Star Members
Star Members

Το Σάββατο πρέπει να πάμε σε βαφτίσια, είναι από το σοι της πεθεράς μου. Τους έχω δει στα βαφτισια του μικρου και ουτε καν τους θυμάμαι.

Ουτε εγώ ουτε ο άντρας μου δεν θέλουμε να πάμε. Αλλα το θέλει η θεία του και δεν θέλει να της χαλάσει χατήρι. Επείδη τον χρηματοδοτή σ' αυτό που κάνει τώρα. Λένε ότι το μ..... σέρνει καράβι. Λάθος!!! Το χρήμα έχετε δει πως σέρνει τους ανθρωπους.

Εν τω μεταξυ δεν εχουν μεταξύ τους επαφες δεν κάνουν παρέα αλλα επειδη ήρθαν αυτοι πρεπει να ανταποδώσουμε.

Τώρα μες την ζέστη να τρεχω το παιδι απο την Νίκαια στην Κηφισιά που είναι η βάφτιση αμαρτία δεν είναι!!

Το προσκλητήριο δεν το έχουμε λάβει ακομα, δεν ξέρουμε την ώρα .

781Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 31 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Τρι Ιουλ 06, 2010 10:05 am

Mamma El

Mamma El
Admin
Admin

Χαρούλαααααα, πιπέρι στο στόμα. Απαπαπα!!! Καλέ εδώ είμαστε σοβαρό φορουμ innocent δεν θέλουμε τέτοιες εκφράσεις goofy

Έλα παιδί μου. Θα πας αφού θέλει η θεία. Τι να κάνουμε!!!!
Εδώ πήγαμε εμείς στη Χασιά. Θα μου πεις τα δικά μου είναι πιο μεγάλα!!!
Αλλά θα διάβασες πως φύγαμε!! :O):

https://www.facebook.com/group.php?gid=56916183326&ref=mf

782Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 31 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Τετ Ιουλ 07, 2010 12:07 pm

Xara

Xara
Star Members
Star Members

Τελικά απαλάχτηκα από την βάφτιση προς το παρων μεχρι την ώρα που μιλάμε.
Είναι Τετάρτη και προσκλητήριο δεν έχουμε λάβει και την ώρα για την βάφτιση δεν την ξέρουμε. Η θεια ενδεχεται να εχει κανει λάθος ημερομηνία, παίζει και αυτο.

Με επιχειρημα οτι το Σαββατο θα κανει ζέστη και οτι ειναι επικυνδυνο μεσημεριατικα να παω το παιδι την διαδρομη Νικαια Κηφισια μεσα στην ζέστη, δεν το κανω ειναι επικυνδυνο, μπορει να παθει τιποτα το παιδι μέσα στην ζέστη, πειράματα θα κανουμε τώρα, θα εκνευρηστει. Εξαλλου η θεια ειναι γιατρος και καταλαβε οτι μεσημεριατικα καλοκαιριατικα δεν μπορω να κουβαλαω το παιδι μεσα στο λιοπηρι να μου παθει τιποτα γιατι της καρφωθηκε να παει στην βαφτιση . Θα παρει τον αντρα μου να πανε. Λογικα να το πάρουμε τώρα είναι δυνοτον να βγαζουμε τα παιδια και τόσο μωρο , τις πιο επικυνδυνες ώρες.
Εδω στην παραλια λέμε να παμε στις 9 και στις 12 να φύγουμε.


Εχθες πάλι πήγαμε στο πάρκο, βάλανε και παιχνιδια με κέρματα αλογάκια αυτοκινητάκια, διαμορφώσανε ενα μινι ας πουμε λουνα πάρκ πολύ ωραίο και κάθε βράδυ έχει και παρασταση καραγκιόζη.
Αχ είδα και δίδυμα κοριτσακια ολοιδια , μιλαμε σαν δυο σταγονες νερο. Ρώτησα την μαμα τα ξεχωρίζετε? Ναι μου λεει εχουν κατι ψιλο διαφορες. εγω δεν βρήκα ούτε μισή.

783Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 31 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Τετ Ιουλ 07, 2010 12:41 pm

Mamma El

Mamma El
Admin
Admin

Χαχα, τη σκαπουλαρες πάλι θηρίο!!! happy laughing
Μάλλον εδώ κολλάει η φράση που έβαλες στο άλλο θέμα (του γάμου ντε!!! innocent ) ότι τα παιδιά καμιά φορά μας σώζουν από γεγονότα που δεν θέλουμε να δηλώσουμε την παρουσία μας!!! Cool

Αμάν και αυτή η θεία πια!!! Χωρίς προσκλητήριο που θέλει να πάει; Φαντάζεσαι να πάνε και να γυρίσουν πίσω με τα δώρα στο χέρι; :O):

https://www.facebook.com/group.php?gid=56916183326&ref=mf

784Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 31 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Τετ Ιουλ 07, 2010 2:03 pm

μαρια

μαρια
Star Members
Star Members

Άντε άντε την γλύτωσες Χαρά Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 31 618344

Όλο και καμιά διαφορά θα έχουν και τα δίδυμα, με μια ματιά που να καταλάβεις, η μάνα όμως τα έχει μάθει Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 31 Icon_wink

Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 31 από 37]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 17 ... 30, 31, 32 ... 37  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης