Asterakia
Για να μπορέσετε να διαβάσετε και να απαντήσετε στα θέματα του forum Αστεράκια θα πρέπει να συνδεθείτε.

Αν δεν διαθέτετε λογαριασμό σας παρακαλώ να πατήσετε στο κουμπί της εγγραφής.

Η εγγραφή είναι δωρεάν και μέσα σε λίγα δευτερόλεπτα θα είστε μέλος στην πιο τρελή παρέα μαμάδων.

Σας περιμένουμε!

Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Asterakia
Για να μπορέσετε να διαβάσετε και να απαντήσετε στα θέματα του forum Αστεράκια θα πρέπει να συνδεθείτε.

Αν δεν διαθέτετε λογαριασμό σας παρακαλώ να πατήσετε στο κουμπί της εγγραφής.

Η εγγραφή είναι δωρεάν και μέσα σε λίγα δευτερόλεπτα θα είστε μέλος στην πιο τρελή παρέα μαμάδων.

Σας περιμένουμε!
Asterakia
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Για τους γονείς και τα Αστεράκια τους


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Τα καθημερινά νέα μας

+15
PARIS37
Τζοτζομαμά
PINIW
Xara
Αλεξάνδρα
eugenia
biskotaki
Ina
ANTZY
μαρια
xristinaki
tinkerbell
ΚΑΤΙΑ
bebinos
Mamma El
19 απαντήσεις

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 12 ... 21, 22, 23 ... 29 ... 37  Επόμενο

Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 22 από 37]

526Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 22 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Κυρ Απρ 18, 2010 9:32 pm

eugenia


Star Members
Star Members

Ευχομαι να περασατε τελεια Χαρουλα μου !!!!!!

Περιμενουμε να μαθουμε τι εγινε στο παρτυ του Κων/νου!!! Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 22 519942

527Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 22 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Δευ Απρ 19, 2010 8:56 am

Mamma El


Admin
Admin

Αχ Βασούλα μου πως σε νιώθω δεν φαντάζεσαι.
Έτσι ήμουν και εγώ στην πρώτη μου εγκυμοσύνη.
Δεν ήθελα να πηγαίνω πουθενά, είχα βαρεθεί να περιμένω, με το ζόρι έβγαινα για το καθιερωμένο περπάτημα με τη μαμά μου και γενικώς ήθελα να κοιμάμαι συνέχεια.
Οι μέρες περνούν γρήγορα. Υπομονή και θα έρθει και το μωρουλίνι σου.
Και μετά θα μας περιγράφεις πόσο όμορφα νιώθεις. little hug

Χαρούλα περιμένουμε τα νέα από τα πρώτα σας γενέθλια. kisses

https://www.facebook.com/group.php?gid=56916183326&ref=mf

528Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 22 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Δευ Απρ 19, 2010 3:18 pm

Kalli


Admin
Admin

Γειά σας κοριτσάρες!! Χαρά περιμένω κι εγώ νέα από τα γενέθλια!! Καθώς και φωτό από την τούρτα!!
Σήμερα μουτζούφλης ο καιρός, και τελευταία έτσι είναι συνέχεια!! Δεν μου αρέσει...

http://myownkallisblog.blogspot.com

529Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 22 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Δευ Απρ 19, 2010 3:42 pm

Mamma El


Admin
Admin

Kalli έγραψε:Γειά σας κοριτσάρες!! Χαρά περιμένω κι εγώ νέα από τα γενέθλια!! Καθώς και φωτό από την τούρτα!!
Σήμερα μουτζούφλης ο καιρός, και τελευταία έτσι είναι συνέχεια!! Δεν μου αρέσει...

Μπορεί να είναι μουτζούφλης ο καιρός αλλά κάνει ζέστη και έχει τρελή υγρασία.
Η στάχτη από το ηφαίστειο μας λείπει μόνο! kafe

https://www.facebook.com/group.php?gid=56916183326&ref=mf

530Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 22 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Δευ Απρ 19, 2010 3:58 pm

μαρια


Star Members
Star Members

Αναμένουμε τα νέα από το πάρτυ εννοείτε! Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 22 83481



Η Έλλη μου μάλον ξανακύλησε, δεν μας έφταναν οι μύξες που της είχαν μείνει τώρα που ξύπνησε έχει πάλι πυρετό Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 22 879218 στις 8 θα την πάω στην παιδίατρο.



Και δυστυχώς επειδή μας κόλησε η Έλλη ενώ την Παρασκευή ήταν να πάω να δω το Μαράκι μας και τον πριγκιπάκο της δεν πήγα γιατί δεν είναι για να κολάνε ιώσεις τώρα......και πολύ στεναχωρήθηκα, είχα ετοιμάσει και το δωράκι τους Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 22 Icon_cry Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 22 Icon_cry Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 22 Icon_cry σήμερα λογικά έχουν επιστρέψει στο σπιτάκι τους, με το καλό να σαραντήσουν και θα τους δούμε μετά!

531Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 22 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Δευ Απρ 19, 2010 4:03 pm

Mamma El


Admin
Admin

Περαστικούλια στη μικρούλα σου Μαράκι μου! oregonian

https://www.facebook.com/group.php?gid=56916183326&ref=mf

532Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 22 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Δευ Απρ 19, 2010 6:12 pm

Xara


Star Members
Star Members

Περαστικούλια Μαράκι για το κοριτσάκι σου.

Το πάρτυ του Κωνσταντίνου ήταν υπέροχο, ο μικρός ήταν χαρούμενος γιατί ήταν με αγαπημένα πρόσωπα.

Το κεράκι εννοείται ότι το σβήσαμε ομαδικός οι μεγάλοι ο Κωνστανίντος έβαλε μόνο το χεράκι του και άφησε το αποτυπωμά του.

Ημούν ιδιαίτερα συγκινημένη για τα πρώτα γεννέθλια του παιδιού μου.

Και σε δύο τρια χρονάκια, οταν θα αρχίσει να καταλαβαίνει ο μικρός και θα μου ζητάει και θα έχει άποψη επί του θέματος, θα μαζευόμαστε όλες μανούλες από το φόρουμ με τα παιδάκια μας να γιορτάζουμε τα γεννεθλιά του μικρού.

533Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 22 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Τρι Απρ 20, 2010 8:49 am

giotanik33


Star Members
Star Members

Πάλι μάχη δόσαμε σήμερα... Γιώργος - σχολικό σημιόσατε 2. να δούμε πως θα γυρίσει το μεσημέρι... Ευτυχώς δεν δόσαμε μάχη για να τον ντύσω... Σήμερα θα πάμε με τη μπουμπούκα σούπερ...ελπίζω να μην κουραστεί. Πρώτη φορά θα την πάρω μαζί μου. Χθές είχε η μικρή μου κεφάκια το βράδυ και ήθελε να παίξει. Είχε πάει 11.30 και δεν έλεγε να κοιμηθεί

534Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 22 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Τρι Απρ 20, 2010 8:50 am

eugenia


Star Members
Star Members

Μπραβο Χαρουλιτα μου !!!! Να χαιρεσαι τον γιοκα σου !!! Αν μπορεις βαλε μας καμια φωτο να δουμε τον εορταζοντα !!!! Πολλα φιλια Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 22 14333

535Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 22 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Τρι Απρ 20, 2010 8:52 am

eugenia

eugenia
Star Members
Star Members

Αχχχ βρε Γιωτακο μου... δεν συνηθισε ακομα ο Γιωργης ε?? Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 22 Icon_eek Ειναι δυσκολο και για το παιδι αλλα και για την μητερα να τον βλεπεις να κλαιει και να μην μπορεις να αντιδρασεις Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 22 125222 .
Τελος παντων... στεναχωριεμαι πολυ με κατι τετοια.. Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 22 Icon_cry
Αληθεια.. σημερα εχετε απεργια Γιωτουλα?

536Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 22 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Τρι Απρ 20, 2010 9:00 am

giotanik33

giotanik33
Star Members
Star Members

Ναι... Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 22 2839 Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 22 2839 Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 22 2839 Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 22 2839 Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 22 2839 Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 22 2839 Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 22 2839 Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 22 2839 Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 22 2839 Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 22 2839 Σήμερα κοιμήθηκα μέχρι τις 8. Το καταχάρικα... Να ξεκουραστούμε και εμείς λίγο... Ο άντρας μου θα ξυπνήσει αύριο Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 22 826700 Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 22 826700 Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 22 826700 Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 22 826700 Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 22 826700 Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 22 826700

537Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 22 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Τρι Απρ 20, 2010 9:38 am

Mamma El

Mamma El
Admin
Admin

eugenia έγραψε:Αχχχ βρε Γιωτακο μου... δεν συνηθισε ακομα ο Γιωργης ε?? Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 22 Icon_eek Ειναι δυσκολο και για το παιδι αλλα και για την μητερα να τον βλεπεις να κλαιει και να μην μπορεις να αντιδρασεις Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 22 125222 .
Τελος παντων... στεναχωριεμαι πολυ με κατι τετοια.. Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 22 Icon_cry
Αληθεια.. σημερα εχετε απεργια Γιωτουλα?

Αααα απεργία έχουν για αυτό είναι κλειστά καλέ τα περίπτερα; laughing laughing laughing

Ακόμα στην αρχή είναι βρε Ευγενία. Μεσολάβησε και το ΣΚ λογικό είναι να τσινάει ο μικρός. Υπομονή Γιωτούλα μου. Θα συνηθίσει σιγά-σιγά! Εσύ όπως είπαμε. Στο ύψος σου μέχρι να φύγει το σχολικό. Μετά μπορείς να ξεσπάσεις όσο θέλεις! Είναι λίγο δύσκολο να τα βλέπεις να κλαίνε και να μη θέλουν ενώ εσύ πρέπει να τα αφήσεις από την αγκαλιά σου γιατί δεν μπορείς να κάνεις αλλιώς αλλά εγώ είδα μεγάλη διαφορά στις δικές μου με τα χρόνια. Και ξεκίνησαν και πολύ πιο μικρές από τα δικά σας κορίτσια. 20 μηνών ήταν όταν πήγαν για πρώτη φορά παιδικό! Είδα όμως ότι προσαρμόστηκαν πιο εύκολα μετά στο νηπιαγωγείο και στο δημοτικό τώρα η Νεφέλη από άλλα που δεν πήγαν καθόλου παιδικό σταθμό! Θυμάμαι στο νηπιαγωγείο είχαν ένα αγοράκι που πριν δεν είχε ξαναπάει πουθενά. Όλη τη χρονιά κορίτσια την έβγαλε στην πόρτα μυξοκλαίγοντας! Τι πήγαινε η δικιά μου και του έλεγε: "Έλα μέσα να παίξουμε, να ζωγραφίσουμε, να διαβάσουμε παραμύθια" εκεί αυτός στην πόρτα!

https://www.facebook.com/group.php?gid=56916183326&ref=mf

538Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 22 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Τετ Απρ 21, 2010 9:01 am

μαρια

μαρια
Star Members
Star Members

Κοριτσάκια μου ευχαρισώ Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 22 14333 τελικά η παιδίατρος μας είπε ότι ξαναέκανε πυρετό γιατί το ένα αυτάκι της έχει υγρό και ο βήχας με τα φλέματα δεν σταμάτησε. Βροχίτιδα μας είπε με πολλές μύξες. Μας φώρτωσε αντιβίωση, συνεχίζουμε μεγαλύτερη δόση το σιροπάκι για τον βήχα και σταγονίτσες για την μύτη. Αν δεν βελτιωθεί λέει μέχρι σήμερα πάμε για εισπνεόμενα. Την βλέπω καλύτερα όμως και δεν ξαναέκανε πυρετούλι. Άντε να πάρουμε τα πάνω μας!!!

Η άλλη μπουμπού από κοιλιάς έχει αρχίσει και ξεσαλώνει, συνήθως είναι ξύπνια και δίνει καλά σημάδια, η κοιλιά μου άρχισε να κάνει κύμματα Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 22 618344 Το βράδυ έκανε την χάρη και στον άντρα μου να την νοιώσει γιατί μέχρι τώρα με το που έβαζε το χέρι του σταματούσε Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 22 258155

539Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 22 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Τετ Απρ 21, 2010 9:39 am

Mamma El

Mamma El
Admin
Admin

Ευχάριστα τα νέα σας Μαράκι μου. Να γίνει περδίκι η μικρούλα σου.
Όσο για την άλλη σουσουράδα από τώρα τσαχπίνα φαίνεται. goofy

https://www.facebook.com/group.php?gid=56916183326&ref=mf

540Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 22 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Τετ Απρ 21, 2010 10:16 am

giotanik33

giotanik33
Star Members
Star Members

Καλημέρα κορίτσια. Σήμερα μπήκε στο σχολικό χωρις κλάματα. Βέβαια πριν έρθει το σχολικό μου έλεγε να πάω και εγώ μαζί του... Μπήκε αλλά είχε ένα βλέμμα...με σκότωσε... Μες την πίκρα ήταν το μανάρι μου...

541Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 22 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Τετ Απρ 21, 2010 11:02 am

Mamma El

Mamma El
Admin
Admin

Γιωτούλα υπομονή! Δεν είπαμε κάθε μέρα και καλύτερα θα είναι! little hug

https://www.facebook.com/group.php?gid=56916183326&ref=mf

542Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 22 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Τετ Απρ 21, 2010 2:45 pm

Kalli

Kalli
Admin
Admin

Υπομονή Γιωτούλα, σε ζυγίζει να δει τί θα κάνεις!! Είναι ένας αυτός!! Σε πουλάει και σε αγοράζει!!
Μαράκι και εγώ θυμάμαι κάθε φορά που ήθελε ο σύζυγος να το νοιώσει το σποράκι αυτό μουλάρωνε και δεν κουνιόταν καθόλου!! Μόνο όταν η κοιλιά μου έπερνε περίεργα σχήματα μπόρεσε και το κατάλαβε! Περιτό να πω ότι τον πήραν τα ζουμιά Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 22 618344

http://myownkallisblog.blogspot.com

543Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 22 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Τετ Απρ 21, 2010 4:32 pm

vasso24

vasso24
Star Members
Star Members

Α καλά εδώ με εμάς να ακούσετε τι γίνεται....Ο Σταύρος για να μιλήσει στο μωρό βάζει το στόμα του στο αφαλό μου γιατί εκεί είναι η ενδοεπικοινωνία λέει!!!!!!

Προχθές λοιπόν γυρνάμε από το νοσοκομείο και ξαπλώνω στον καναπέ. Έρχεται μου σηκώνει την μπλούζα για να συζητήσει με το γιο του....Ξαφνικά πετάγεται και φωνάζει:"Παναγία μου! Βούλωσε η ενδοεπικοινωνία!!!!!" Είχε κολλήσει ενα κομμάτι χαρτί στον αφαλό μου από αυτό που με καθάρισαν μετά τον υπέρηχο...
Κόντεψα να κατουρηθώ από τα γέλια και όχι τίποτα άλλο δεν μπορούσα να τρέξω και στο μπάνιο έτσι ξαπλωμένη που ήμουν!!!!!

Σήμερα ήμαστε χαλαρά..Ηρθε η μαμά μου με κάτι θείες για καφέ το πρωί να δούνε και το σπίτι γιατί δεν είχαν έρθει μετά το γάμο, έκατσαν οι δικοί μου για φαγητό και τώρα που έφυγαν όλοι χαλαρώνω στη βεράντα μου και απολαμβάνω την εξοχή και την ησυχία...

Αύριο μάλλον θα ανεβούμε Πάτρα μια βόλτα γιατί έχω κάτι δουλειές στο ΤΣΜΕΔΕ, να φέρουμε τις βαλίτσες για το μαιευτήριο που τις έχουμε στην κουνιάδα μου και να ψωνίσουμε και απο το ΜΑΚΡΟ γιατί κοντεύω να ξεμείνω από αποθέματα!

544Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 22 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Τετ Απρ 21, 2010 10:38 pm

giotanik33

giotanik33
Star Members
Star Members

Και πάνω που είπα δόξα το θεό...πάρε για να έχεις... Ο Γιώργης μου αναίβασε 39 πυρετό. Είχε ένα μπουκοματάκι απο χθές αλλά δεν έδωσα και πολύ σημασία γιατί κάθε χρόνο την άνοιξη μπουκώνει. Σήμερα λοιπόν το απόγευμα μίλαγε βραχνά, έχει λίγο βήχα και έχει αναιβάσει πυρετό. Στις 3 με 3,5 ώρες μετά το αντιπυρετικό πέρνει την ανηφόρα και πάλι... Σε λίγο θα έρθει η παιδίατρος να τον δεί. Ελπίζω μόνο να είναι κρύομα και όχι ιοσούλα, μην μου κολλήσει και τη μικρή και κάηκα...

545Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 22 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Πεμ Απρ 22, 2010 9:10 am

eugenia

eugenia
Star Members
Star Members

Περαστικουλια στον Γιωργη μας Γιωτα !!!!

546Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 22 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Πεμ Απρ 22, 2010 9:19 am

Mamma El

Mamma El
Admin
Admin

vasso24 έγραψε:

Προχθές λοιπόν γυρνάμε από το νοσοκομείο και ξαπλώνω στον καναπέ. Έρχεται μου σηκώνει την μπλούζα για να συζητήσει με το γιο του....Ξαφνικά πετάγεται και φωνάζει:"Παναγία μου! Βούλωσε η ενδοεπικοινωνία!!!!!" Είχε κολλήσει ενα κομμάτι χαρτί στον αφαλό μου από αυτό που με καθάρισαν μετά τον υπέρηχο...
Κόντεψα να κατουρηθώ από τα γέλια και όχι τίποτα άλλο δεν μπορούσα να τρέξω και στο μπάνιο έτσι ξαπλωμένη που ήμουν!!!!!


Απίθανος ο άντρας σου! laughing laughing laughing laughing

Γιωτούλα μου περαστικούλια στον μικρούλη σου! kisses

https://www.facebook.com/group.php?gid=56916183326&ref=mf

547Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 22 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Πεμ Απρ 22, 2010 3:03 pm

Kalli

Kalli
Admin
Admin

Περαστικά στο αντράκι σου Γιωτούλα μου!! Μακάρι να πέσει ο πυρετός και μήνει απύρετος!

http://myownkallisblog.blogspot.com

548Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 22 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Πεμ Απρ 22, 2010 4:13 pm

μαρια

μαρια
Star Members
Star Members

giotanik33 περαστικά στο αντράκι σου! εύχομαι ήδη να είναι καλύτερα Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 22 62140


Η υπόλοιπη οικογένεια κοιμάται, εγώ παρ' όλο που ξάπλωσα δεν τα κατάφερα Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 22 Sleep και πίνω καφεδάκι τώρα Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 22 441380 με πονάει και η μέση μου λίγο. Σαν να βάρυνα πολύ....

Επίσης για κάποιον λόγω το ιντερνετ μου είναι εκνευριστηκά αργό Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 22 879218

549Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 22 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Σαβ Μάης 01, 2010 11:00 am

Kalli

Kalli
Admin
Admin

Καλημέρα Κοριτσάκια!! Θα με συγχωρέσετε που έλειπα τόόόόόσο καιρό από το φόρουμ... καλέ πολύ καιρό έχω να γράψω... ντροπήήήήήή Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 22 Icon_redface Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 22 125222
Διάβασα πολύ ωραία νέα πάντως!! Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 22 314842
Εμείς καλά ήμαστε... στα καθημερινά. Ο μικρός μεγαλώνει και αγριεύει και η μεγάλη επίσης μεγαλώνει αλλά σοβαρεύει.... αυτά τα παιδιά το αντίθετο ένα πράγμα!!! Εγώ έχω ξεκινήσει μαθήματα μανικιούρ-πεντικιούρ-ονυχοπλαστικής και περνάω 2 φορές την εβδομάδα από ένα 3ωρο την κάθε φορά σούπερ! Λες είναι παιδική χαρά είναι εκείνες τις ημέρες για εμένα! Και μόνο δηλαδή που ασχολούμαι με κάτι και βγαίνω εκτός σπιτιού και κάνω κάτι για εμένα... είναι το κάτι άλλο!!! Είχα ξεσυνηθίσει να μετακηνούμε με λεοφωρείο και να περιποιούμε κάτι τις παραπάνω Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 22 2839
πολλά φιλάκια σε όλες σας Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 22 14333

http://myownkallisblog.blogspot.com

550Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 22 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Σαβ Μάης 01, 2010 11:02 pm

Mamma El

Mamma El
Admin
Admin

Εσένα θα σε συγχωρήσω κιουρία μου μόνο επειδή τα λέμε καθημερινά όχι μόνο γραπτώς από αλλού αλλά και από το τηλέφωνο. Καλέ τι είναι αυτό; Ούτε να γνωριζόμασταν από τα γεννοφάσκια μας! Τόσο αυτοκόλλητες πια; goofy
Κατά τα άλλα να μας θυμάσαι και από εδώ λιγουλάκι γιατί άντε εεεεεεεε; 33
Κοριτσάκια ετοιμάστε τα νύχια σας, έρχεται η Kalli. Προς το παρόν κάνει πρακτική μόνο στον αντρούλη της. laughing

https://www.facebook.com/group.php?gid=56916183326&ref=mf

551Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 22 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Κυρ Μάης 02, 2010 7:52 am

μαρια

μαρια
Star Members
Star Members

Μπράβο σου Kalli , Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 22 314842 είναι ωραία και αν έχεις λίγο κύκλο ξεκινάς αμέσως μετά τις περιποιήσεις! Και μια ξαδέλφη μου έβγαλε την ίδια σχολή μαζί με μακιγιάζ σε ταχύρυθμα.

Και επίσης τι καλά να βγαίνεις και λίγο έξω......μου έλειψε και εμένα πολύ.....να ντυθείς λιγάκι, να περιποιηθείς τον ευατό σου......και από ότι φαίνετε θα αργήσω ακόμα..... Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 22 728297


Κατά τα άλλα ο πόνος στην μέση έχει γίνει συνεχώμενος και πιο δυνατός. Δεν βολεύομαι με κανένα τρόπο και νιώθω συνεχώς κουρασμένη. Ούτε να κοιμηθώ καλά δεν μπορώ.......παλεύω όλη την νύχτα με σκεπάσματα και μαξιλάρια!!!

552Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 22 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Κυρ Μάης 02, 2010 10:45 am

Kalli

Kalli
Admin
Admin

Ευχαριστώ για την κατανόηση Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 22 656855 Ελίζα εάν δεν ταιριάζαμε δεν θα συμπεθεριάζαμε!! Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 22 Icon_biggrin Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 22 62140
Την Παρασκευή έκανα τα νυχάκια του άντρα μου και το Σάββατο της μαμάς μου Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 22 618344 καλά, πολύ μου αρέσει ε; Αλλά σε εμένα βαριέμαι να τα κάνω... προτιμώ να με περιποιούνται φαίνεται Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 22 618344
Μαράκι όταν είχα πόνους στην μέση... και σκέψου ότι στην πρώτη εγκυμοσύνη είχα μείνει για 3 ημέρες στο κρεβάτι... έβαζα ένα μικρό μαξιλαράκι από πίσω όταν καθόμουν στον καναπέ, και ποτέ σε όρθια τελειώ στάση... λίγο πιό πίσω το κορμί ίσα ίσα. Ήταν πολύ πιό ξεκούραστα Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 22 314842 επίσης να αποφεύγεις το πολύ ζεστό μπάνιο γιατί επιδυνώνει την κατάσταση Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 22 314842 το είχα ψάξει το θέμα Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 22 302820 αλλά εγώ είχα και ιστορικό με την μέση, και από τότε πάω σε οστεοπρακτικό... τώρα έχω κοντά 3 χρόνια να πάω και όταν με δει θα μου βάλει τις φωνές Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 22 Icon_redface

http://myownkallisblog.blogspot.com

553Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 22 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Κυρ Μάης 02, 2010 8:51 pm

μαρια

μαρια
Star Members
Star Members

Αχ έχω δοκιμάσει όλες τις στάσεις.....με μαξιλάρια και χωρίς, πιο καθιστή, πιο όρθια, στο πλάι.....Με πονάει χαμηλά στην ουρίτσα, τι άλλο να κάνω για εκεί? Στον τσακ είμαι να πάρω τηλ. τον γιατρό μήπως υπάρχει κάτι που επιτρέπετε να πάρω Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 22 Icon_rolleyes αλλά όλο συγκρατιέμαι και κάνω υπομονή ότι θα περάσει Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 22 824938

Αυτός ο οστεοπρακτικός τι σου κάνει?

554Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 22 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Δευ Μάης 03, 2010 12:04 pm

Mamma El

Mamma El
Admin
Admin

Εμάς το Σαββατοκύριακο μας ήταν γεμάτο κορίτσια!
Λόγω Πρωτομαγιάς η Νεφέλη μας δεν είχε δραστηριότητες στο σχολείο οπότε ντυθήκαμε και πήγαμε μια βόλτα από το καινούργιο σπίτι να δούμε πως προχωράνε οι εργασίες. Οι συνάδελφοι του άντρα μου από το ΕΚΑΒ ήταν ήδη μέσα και έτριβαν και στοκάριζαν τους τοίχους! Τις επόμενες μέρες θα πέσουν και τα πρώτα χέρια μπογιάς στους τοίχους για να μπορέσει να μπει και ο πατωματζής μέσα! Καθίσαμε λίγο να δούμε πως πάει και μετά εγώ πήρα τις μικρές και κατεβήκαμε στην πλατεία που είναι ακριβώς απέναντι να παίξουν γιατί μέσα στο διαμέρισμα είχε πολύ σκόνη! Πίσω έμειναν ο άντρας μου ο πεθερός μου και ο κουνιάδος μου να κατεβάσουν μερικά μπάζα!
Το μεσημέρι κλασικά πήγαμε στην πεθερά μου για φαγητό, μετά σπίτι για ύπνο και το απόγευμα με μια καλή φίλη και τα μικρά της πήγαμε στο πανηγύρι της Αγίας Φωτεινής όπου και ψωνίσαμε αρκετά μικροπράγματα οφείλω να ομολογήσω. Κάναμε καλή κατάθεση!! laughing laughing laughing

Την Κυριακή με έφαγε το μέσα μέχρι το απόγευμα τουλάχιστον, γιατί έπρεπε να κάνω οπωσδήποτε δουλειές για να ξεβρωμίσουμε innocent
Το απόγευμα όμως ήρθε η καλή μας η Kalli με την κορούλα της και πήγαμε μέχρι το Λύκειο της Λεοντίου, που είναι σχεδόν δίπλα μας, να παρακολουθήσουμε μια υπέροχη παράσταση με τραγούδια, χορό και διάφορα σκετσάκια από ταινίες του Disney. Στο μουσικό σύνολο έπαιρνε μέρος και η κουμπαρούλα της Kalli μας που έπαιζε υπέροχα πιάνο!!! Οι μικρές οφείλω να ομολογήσω, και η αφεντομουτσουνάρα μου, μαγευτήκαμε από την οργάνωση και την καταπληκτική παρουσίαση και τον υπέροχο συγχρονισμό όλης της ομάδας που αποτελούνταν από παιδάκια στην ηλικία της κόρης της Kalli μέχρι μεγάλους κοντά στην ηλικία μας!!!
Το πιο ωραίο για εμένα ήταν ένα χορευτικό εμπνευσμένο από τη μουσική που ακούγεται στη ταινία "Ο Τελευταίος των Μοϊκανών" αλλά και "Οι Σκιές στο δάσος" όπου όλη η ομάδα φορούσε μαύρα ρούχα με άσπρα γάντια και με ειδικό φωτισμό φαινόντουσαν μόνο τα άσπρα γάντια που παρίσταναν τα ζώα του δάσους αλλά και τα κλαδιά των δέντρων. Ειλικρινά κορίτσια είχα μείνει με το στόμα ανοιχτό!!!! Cool

Ευχαριστώ την Kalli μας για την όμορφη πρόσκληση. Πραγματικά το απολαύσαμε!!! kisses

Η δε κορούλα της έδωσε τη δική της παράσταση. Κάθε φορά που έβγαινε καινούργια ομάδα στη σκηνή εκείνη ρωτούσε αρκετά δυνατά μπορώ να πω "Τι είναι ατό;" goofy
Όταν δε βγήκε έξω η Kalli μας να φέρει τον αντρούλη της εκείνη δεν κρατιόταν με τίποτα. Βρε τι να της λέω ότι η μαμά της πήγε στην τουαλέτα, τίποτα αυτή. Μέχρι που είδε ότι δεν υπήρχε περίπτωση να περάσει από εμένα και τι έκανε το θηρίο; Έσκυψε και πέρασε κάτω από την καρέκλα της για να ξεφύγει από εμένα την αυστηρή που δεν την άφηνα να πάει στη μαμά της innocent Γυρνώντας πίσω την έπιασα από το μπράτσο για να μη τη χάσω μέσα στο σκοτάδι και μου έριξε ένα βλέμμα εντελώς δολοφονικό laughing laughing laughing Ευτυχώς όμως κατάφερα να πάρω την Kalli τηλέφωνο και με αυτό ηρέμησε μέχρι να έρθουν μέσα οι γονείς της. Όταν είδε τον πατέρας της φυσικά κόντευε να ξεσηκώσει όλο το θέατρο με τις φωνές της!!! Η δε Kalli κρυβόταν με το πρόγραμμα. Εγώ από την άλλη μεριά την απόλαυσα wide smile wide smile hearts hearts

https://www.facebook.com/group.php?gid=56916183326&ref=mf

555Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 22 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Δευ Μάης 03, 2010 2:22 pm

Kalli

Kalli
Admin
Admin

Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 22 Rofl_3g Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 22 Rofl_3g Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 22 Rofl_3g έτσι όπως τα λέει η Ελίζα είναι!! Η παράσταση καταπληκτική!! Εάν δεν μου το έλεγε η κουμπάρα μου δεν θα το ήξερα!! Πραγματικά καλή δουλειά και προσεγμένη!! Αυτό με τις σκιές στο δάσος όντως ήταν όλα τα λεφτά!! Στην αρχή του προγράμματος ήταν τα πολύ μικρά παιδάκια ηλικίας 3 χρόνων και ήταν το ένα καλύτερο από το άλλο!! Ειδικά ένα κοριτσάκι με κοτσιδάκια τσαχπίνα και ναζιάρα!! Προσπαθούσε να κάνει τις κινήσεις και τα βήματα με σκέρτσο!! Ένα άλλο παιδάκι τραγούδαγε και έβγαζε την γλώσσα του από έξω!! Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 22 Rofl_3g Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 22 Rofl_3g Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 22 Rofl_3g
Για την κόρη μου τί να πω;; Ακουστήκαμε σε όλο το θέατρο!! "Μαμά τί είναι αυτό" "Μπράβο" να χτυπάει παλαμάκια ενώ στην αίθουσα είχε ησυχία και όλα αυτά σε ένταση για να μας ακούσουν όλοι Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 22 Icon_eek Η αδυναμία στον πατέρα της φάνηκε νομίζω Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 22 Adiaforos Να θέλει να κάνει τα ακροβατικά της και τα χάδια της τστστστσ μα τί σου είναι οι κόρες τέλος πάντων!! Πάντως κάνανε καλή παρεούλα οι κόρες μας, και περισσότερο η Νεφέλη με την Μαρία, τί να κυνηγιούνται σε όλο το θέατρο μετά το τέλος της παράστασης, τί να παίζουν εν ώρα παράστασης, χαχανιτά και γέλια!! Το ευχαριστήθηκαν πάρα πολύ!! Με το που ήρθαμε σπίτι, άλλαγμα, γάλα και νάνι!!
Η δε Ναντίνα να έχει μείνει με το στόμα ανοιχτό και να σιγοτραγουδάει τα τραγουδάκια που ήξερε, Χιονάτη, Σταχτοπούτα, Πεντάμορφη και το Τέρας... φαίνεται ταλέντο η μικρή Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 22 365532

Μαράκι ο οστεοπρακτικός είναι σαν φυσιοθεραπευτής... αλλά καμία σχέση!! Δουλεύει με τα χέρια του. Φέρνει όλους τους σπονδύλους στο σωστό σημείο. Εάν δηλαδή έχεις κύλη πχ με τις ασκήσεις σε φέρνει στα ίσια σου! Εφ' όσον αυτό το πρόβλημα είναι από ατύχημα, κούραση, ορθοστασία, όχι εκ γεννετής! Εάν θες μπορώ να σου δώσω το τηλέφωνό του για να σου δώσει κατευθύνσεις... σίγουρα θα σε βοηθήσει εάν μπορεί!

http://myownkallisblog.blogspot.com

556Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 22 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Δευ Μάης 03, 2010 2:31 pm

Mamma El

Mamma El
Admin
Admin

Καλέ τι λες; Εδώ βλέπει τις συγκεκριμένες ταινίες πάνω από 10 φορές μέσα στην εβδομάδα. Φυσικό είναι να ξέρει απ' έξω όλα τα τραγούδια!!!! goofy

Ξεχάσαμε να αναφέρουμε το χαμό που έγινε μετά μέσα στο αυτοκίνητο! Να γαργαλιούνται εναλλάξ η Μαρία με τη Νεφέλη, να τρώμε κάτι αδέσποτες εμείς από τα ποδαράκια της Μαρίας, να τσιρίζουν και τα τρία μέσα στο αυτοκίνητο και εγώ να προσπαθώ να δώσω οδηγίες στον άντρα της Kalli για το πως θα βγούμε στο σπίτι μας!!! Μια οπτασία ήμασταν laughing laughing laughing

https://www.facebook.com/group.php?gid=56916183326&ref=mf

557Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 22 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Δευ Μάης 03, 2010 2:36 pm

Kalli

Kalli
Admin
Admin

ΑΑΑΑΑ ναι!!! Αυτό που το πας;;; Αφού βγήκες εσύ και η Ναντίνα ζωντανές από το αμάξι μη μιλάς καθόλου!! Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 22 Rofl_3g Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 22 Rofl_3g Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 22 Rofl_3g

http://myownkallisblog.blogspot.com

558Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 22 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Δευ Μάης 03, 2010 2:38 pm

Mamma El

Mamma El
Admin
Admin

Kalli έγραψε:ΑΑΑΑΑ ναι!!! Αυτό που το πας;;; Αφού βγήκες εσύ και η Ναντίνα ζωντανές από το αμάξι μη μιλάς καθόλου!! Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 22 Rofl_3g Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 22 Rofl_3g Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 22 Rofl_3g

Άγιο είχαμε laughing laughing laughing

https://www.facebook.com/group.php?gid=56916183326&ref=mf

559Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 22 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Δευ Μάης 03, 2010 7:52 pm

tinkerbell

tinkerbell
Admin
Admin

Κορίτσια, περιμένουμε τον παιδίατρο να μας πει αύριο αν παχύναμε, πως τα πηγαίνουμε αν τα καταφέρνω με τον αποκλειστικό θηλασμό!!!
Στην ημερήσια διάταξη γλιτώσαμε απο την πολυ ζήλια και γκρίνια της Ευγενίας, ο μικρός έχει πολύ γκρίνια και τρώει όλη μέρα και τη νυχτα δεν τον ξυπνάς με τίποτα στην ώρα του, κάθε τρεις τέλος πάντων ώρες και δεν έχω κουράγιο γιατί δεν ακούω και το ξυπνητήρι. Αλλά το πιο περίεργο απ΄όλα είναι ότι έχει ένα αυτί τρελά ευαίσθητο, ξυπνάει με το παραμικρό!!! Και μετα θέλει να φάει και όλη μέρα πρέπει να ασχολούμαι μ΄αυτόν... ευτυχώς έχω και πάλι τη μανούλα μου, είχα την προηγούμενη εβδομάδα την πεθερά μου, δεν έχω παράπονο αλλά η μαμά μου με βοηθάει πολύ πιο πολύ, τα καταφέρνει καλύτερα με την Ευγενία και δεν της δίνει να τρώει βλακείες. Κατά τα άλλα, η Ευγενία το προηγούμενο Σάββατο κατούρησε για μια μοναδική κάι τελευταία φορά στο γιογιό της και την ίδια μέρα έπεσε κι ο αφαλούλης του μπέμπη!!!
Νομίζω ότι ο μικρός χρειάζεται πιπίλα γιατί με χρησιμοποιεί όπώς τον βολεύει αλλά η υπεύθυνη θηλασμού, μου είπε ότι θα του δημιουργήσει σύγχυση στην αρχή αν θηλάζει... αλλά το μεγαλύτερο μας πρόβλημα είναι ότι τσακ να ακούσει, ανοίγει τα μάτια και γκρινιάζει και στο ριλάξ κάθεται μόνο κοιμισμένος.
Μαράκι περαστικουλια σου με τη μέση, η αλήθεια είναι ότι κι εμένα με τρελαίνει η ουρίτσα μου μόνο ενώ δεν έχω κανένα πρόβλημα με τη μέση αν κάτσω στο αυτοκίνητο και ειδικά όσο ήμουν έγκυος, ευτυχως δεν έχω πρόβλημα τώρα, γιατί αν με πείραζε με το θηλασμό τώρα, θα με είχε στείλει...
Τσούπρες, χαίρομαι πολύ που εσείς και οι κοριτσάρες περάσατε τόσο υπέροχα στην παράσταση που πήγατε!!!

https://asterakia.forumotion.net

Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 22 από 37]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 12 ... 21, 22, 23 ... 29 ... 37  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης