Asterakia
Για να μπορέσετε να διαβάσετε και να απαντήσετε στα θέματα του forum Αστεράκια θα πρέπει να συνδεθείτε.

Αν δεν διαθέτετε λογαριασμό σας παρακαλώ να πατήσετε στο κουμπί της εγγραφής.

Η εγγραφή είναι δωρεάν και μέσα σε λίγα δευτερόλεπτα θα είστε μέλος στην πιο τρελή παρέα μαμάδων.

Σας περιμένουμε!

Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Asterakia
Για να μπορέσετε να διαβάσετε και να απαντήσετε στα θέματα του forum Αστεράκια θα πρέπει να συνδεθείτε.

Αν δεν διαθέτετε λογαριασμό σας παρακαλώ να πατήσετε στο κουμπί της εγγραφής.

Η εγγραφή είναι δωρεάν και μέσα σε λίγα δευτερόλεπτα θα είστε μέλος στην πιο τρελή παρέα μαμάδων.

Σας περιμένουμε!
Asterakia
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Για τους γονείς και τα Αστεράκια τους


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Τα καθημερινά νέα μας

+15
PARIS37
Τζοτζομαμά
PINIW
Xara
Αλεξάνδρα
eugenia
biskotaki
Ina
ANTZY
μαρια
xristinaki
tinkerbell
ΚΑΤΙΑ
bebinos
Mamma El
19 απαντήσεις

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 15 ... 26, 27, 28 ... 32 ... 37  Επόμενο

Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 27 από 37]

651Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 27 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Σαβ Ιουν 05, 2010 6:29 pm

eugenia


Star Members
Star Members

Ναι..ναι.. ortisalin ειναι.. εγω επισης του εβαζα εκτος απο φυσιολογικο ορο (στα μεγαλα μπουκωματα) physiomer για παιδια.

652Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 27 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Κυρ Ιουν 06, 2010 3:24 pm

giotanik33


Star Members
Star Members

Κορίτσια δεν μπορεί...κάποιος μας έχει μουτζώσει. Δεν εξηγήτε αλλιώς. Σήμερα ο Γιώργης απο το πρωί ήταν μια χαρά, παίζαμε, γελάγαμε. Ξαφνικά πριν απο λίγο ξάπλωσε στον καναπέ και μου είπε οτι θέλει νάνι. Εγώ απόρησα γιατί δεν παίζει το σενάριο ύπνος το μεσημέρι. Τον πήρα αγκαλίτσα και το κορμάκι του έκαιγε. Του έβαλα θερμόμετρο και έδειξε 39,8. Δεν έχει τίποτα άλλο, μόνο πυρετό. Ούτε συνάχι, ούτε βήχα, ούτε πονάει πουθενά. Πήρα την παιδίατρο και μου είπε οτι αν μέχρι το βράδυ συνεχίσει να κάνει τέτοιο πυρετό θα έρθει να τον δεί. Με έχει αγχόσει το γεγονός οτι δεν παρουσιάζει κάτι που να δείχνει οτι είναι ίωση ή κρύομα κλπ. Δεν ξέρω τι να πώ...δεν μπορούμε να σηκώσουμε κεφάλι απο τη βάφτιση και εδώ...

653Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 27 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Κυρ Ιουν 06, 2010 6:16 pm

Kalli


Admin
Admin

Αμάν αυτό το παιδάκι!! Το έχουν ματιάσει;; Περαστικά του Γιώτα! Δεν νομίζω να είναι κάτι σοβαρό!

http://myownkallisblog.blogspot.com

654Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 27 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Κυρ Ιουν 06, 2010 10:31 pm

giotanik33


Star Members
Star Members

Πριν απο λίγο έφυγε η παιδίατρος. Χτυπήσαμε 41. Φοβήθηκε για μινιγκίτιδα και επιδή ήταν μακρια μου είπε αν δεν πέσει σε ένα τέταρτο να πάμε στο νοσοκομείο. το 41 το έκανε αφού είχε πιεί αντιπυρετικό. Τελικα με ντουζάκι κρύο και κομπρέσες στις μασχάλες τον ρίξαμε στο 39,7 Φοβήθηκα πολύ. Το βράδυ θα είμαστε καραντίνα. Αν αναιβάσει πάλι 40 και δεν πέσει γρήγορα θα πάμε στα επίγοντα. Αν αύριο αναίβει θα πάμε για εξετάσεις. Δεν είδε τίποτα παθολογικό, ούτε λαιμό, ούτε αυτάκια κλπ. Τώρα τον έκανα πάλι ένα ντουζάκι και έπεσε για ύπνο. Σε λίγο θα του δώσω και το αντιπυρετικό του. Ας ελπίσω οτι το βράδυ δεν θα αναίβει. Επίσης μου είπε οτι αν είναι παιδική αρώστια θα φανεί στο επόμενο 24ωρο

655Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 27 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Δευ Ιουν 07, 2010 12:05 am

tinkerbell


Admin
Admin

Περαστικά Γιώτα, κι εμένα η Ευγενια μου έκανε δύο μερούλες μόνο πυρετό χωρίς κανένα άλλο σύμπτωμα, μέχρι 39 βέβαια ήταν ο δικος μας, και δε χάθηκε η όρεξη της αλλά ο πυρετός την έκανε νωθρή και πήρα τον παιδίατρο, μου είπε προς το παρρόν αντιπυρετικό και βλέπουμε. Και μετά έφυγε ο πυρετός, μου είπε ότι ίσως ήταν κάποια ίωση, αλλά δεν κυκλοφορούσε κάτι και και δεν την είχα βγάλει κι έξω απο το σπιτι να ερθει σε επαφή με παιδάκια. question
Να έχετε μια δροσερή νύχτα!!!kisses little hug
Εμείς πάλι σήμερα είμαστε μες στη χαρά, μετά απο ένα πολυ χαλαρωτικό μπανάκι ο μπέμπης μας πηρε πιπίλα και σταμάτησε να ουρλιάζει, γιατί αυτό δεν ήταν κλάμα, τσιρίδες ήταν!!! Βασικά, όσο κουφό κι αν ακούγεται πιστεύω πως ο μικρός στρεσάρεται πολύ και τοτε τον πιάνουν οι εμετοί, είναι και υπερευαίσθητος στους ήχους, δύσκολος στον ύπνο και φοβάμαι ότι του το μεταδίδω κι εγώ γιατί τον βλέπω έτσι και μ΄έχει πιάσει κι εμένα ή οισοφαγική παλινδρρόμηση μου και αγχώνομαι και δεν ξέρω αν του το περνάω σωματικά ή ακόμη χειρότερα με κάποιες ουσίες στο γάλα μου, και αυτό με αγχώνει πιο πολύ... και τώρα μου ανεβαίνουν κι εμένα γουλίτσες!!! Τώρα δέσαμε που λένε, είμαστε ασορτί!!! Crying or Very sad

https://asterakia.forumotion.net

656Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 27 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Δευ Ιουν 07, 2010 7:33 am

vasso24


Star Members
Star Members

ναι το εχω ακουσει και εγω αυτο το ξεβουλωτικο αλλα δεν ξερω αν θα καθεται ησυχος ο μπεμπης για να το κανω...εδω για να βαλουμε τον φυσιολογικο ορο πρεπει να ειναι σχεδον κοιμισμενος αλλιως θα μας φαει!!! μιλαμε για νευρα οχι αστεια...

αυτη την εβδομαδα μου ξαναγυρισε στο ξυπνημα ανα 3ωρο (το πολυ) τα βραδυα...κριμα γιατι μου αρεσε που ξυπναγε μια φορα το βραδυ, ειχα συνηθισει!

657Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 27 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Δευ Ιουν 07, 2010 8:51 am

eugenia


Star Members
Star Members

Γιωτα.. τι κανει ο Γιωργακης? Ετσι ηταν ακριβως και ο Σωτηρης.. χτυπησε 40 πυρετο.. με κανενα αλλο συμπτωμα κρυολογηματος η ιωσης. Κρατησε 2 μερες και την 3η μερα αρχισε να πεφτει (με αντιπυρετικα βεβαια..κομπρεσες, ντουζακια κτλ).
Και εγω ειχα ανησυχησει πολυ.. αλλα τωρα ειναι πολυ καλα !!!

658Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 27 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Δευ Ιουν 07, 2010 8:52 am

Mamma El


Admin
Admin

Γιωτούλα μου εύχομαι ο μικρούλης σου να είναι καλύτερα σήμερα.
Και εγώ το έχω το ξεβουλωτικό για τις μύξες αλλά κορίτσια δεν με βόλεψε καθόλου.
Μια φορά το χρησιμοποίησα και μετά έπιασε σκόνες.

Εμείς είχαμε ένα ΣΚ φουλ. Τα πρωινά πρόβες για τη γιορτή της άλλης Κυριακής στο σχολείο της μεγάλης και τα απογεύματα πάρτι!!! Ένα το Σάββατο και ένα την Κυριακή. Έτσι για να μην ξεχνιόμαστε. goofy
Μπήκα και στην ιστοσελίδα που μας πρότεινε η δασκάλα του χορού και βρήκα τη στολή που θα φορέσουν.
Ιδού:

http://www.ellinikesendymasies.gr/gr/nisiros_g.htm

https://www.facebook.com/group.php?gid=56916183326&ref=mf

659Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 27 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Δευ Ιουν 07, 2010 7:11 pm

giotanik33


Star Members
Star Members

Εμείς τελικά πήγαμε στο νοσοκομείο. Έχει πυόδης αμιγδαλίτιδα και του έκαναν και εξετάσεις αίματος. Τα λευκά και το CRP (αν τα λέω και καλά γιατί έχω ένα κεφάλι καζάνι) είναι πολύ αναιβασμένα. Φοβούντε για επιπλοκή. Φύγαμε μετά απο συνενόηση της παιδιάτρου εκεί και τις δικίας μας, με δική μου ευθύνη. Αν δεν συνεργαστεί το παιδί με την αντιβίωση, θα επιστρέψουμε για εισαγωγή για να του δώσουν αντιβίωση ενδοφλέβια. Τώρα γυρίσαμε σπίτι και κοιμάτε. Ταλαιπορήθηκε και πόνεσε πολύ σήμερα το αγοράκι μου. Ελπίζω να ήταν μέχρι εδώ και να πάμε καλά απο εδώ και πέρα.

660Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 27 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Τρι Ιουν 08, 2010 8:40 am

Mamma El

Mamma El
Admin
Admin

Τώρα είστε στην ηρεμία του σπιτιού σας κούκλα μου.
Να τελειώσετε τη θεραπεία με επιτυχία και εμείς εδώ είμαστε για ότι χρειαστείς.
Τη μικρή τελικά την πήρε η μαμά σου;
Πολλά φιλάκια σε όλους σας. kisses

https://www.facebook.com/group.php?gid=56916183326&ref=mf

661Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 27 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Τρι Ιουν 08, 2010 9:21 am

eugenia

eugenia
Star Members
Star Members

Γιωτουλα.. ολα θα ειναι περαστικα !!!!!!! Δωσε πολλα φιλακια στον Γιωργακη !!!!

662Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 27 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Τρι Ιουν 08, 2010 12:17 pm

Kalli

Kalli
Admin
Admin

Περαστικά σας Γιωτούλα!! Στο σπίτι θα ηρεμήσει το παιδάκι!! Με το καλό να αναρρώσει!!

http://myownkallisblog.blogspot.com

663Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 27 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Τρι Ιουν 08, 2010 4:14 pm

Xara

Xara
Star Members
Star Members

Γιωτούλα περαστικά στον Γιωργάκη, όλα θα πάνε καλά, εύχομαι τα καλύτερα.

Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 27 519942 Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 27 519942 Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 27 519942
Η καθημερινότητα κυλάει ήρεμα για μας, τίποτα νεοτερο.

664Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 27 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Τρι Ιουν 08, 2010 9:39 pm

vasso24

vasso24
Star Members
Star Members

Πω πω αυτές οι αμυγδαλές είναι μεγάλο βάσανο....Τις έβγαλα πριν μερικά χρόνια και ξέρω...Θα πρέπει να τον πονάνε πάρα πολύ...αντε περαστικούλια του! μακάρι να μην ταλαιπωρηθεί πολύ...

Εγώ σήμερα πήρα πρώτη φορά τον μικρό μόνη μου στο αυτοκίνητο μέχρι τη μαμά μου...στο port bebe στο πίσω κάθισμα δεμένο με τη ζώνη του και ήταν τέλειος! όλο γέλια μας έκανε σήμερα όλη μέρα...

Αύριο έχει γενέθλια και ο αντρούλης μου!!! θα του μαγειρέψω το αγαπημένο του φαγητό, έχω πει στα πεθερικά και στους γονείς μου να έρθουν το μεσημέρι και θα περάσουμε τέλεια....Πλησιάζει και η πρώτη μας επέτειος και πρέπει να σκεφτώ κάτι ιδιαίτερο!

665Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 27 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Τετ Ιουν 09, 2010 9:02 am

Mamma El

Mamma El
Admin
Admin

Να πηγαίνετε βολτίτσες Βάσω μου με το μωράκι σου!
Εγώ τις έβγαζα πολύ έξω ιδιαίτερα το καλοκαίρι!

Να χαίρεσαι τον αντρούλη σου και να γιορτάσετε την πρώτη σας επέτειο μαζί με το γιόκα σας. trilly

https://www.facebook.com/group.php?gid=56916183326&ref=mf

666Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 27 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Τετ Ιουν 09, 2010 1:05 pm

Kalli

Kalli
Admin
Admin

Χρόνια πολλά Βάσω στον αντρούλη σου για σήμερα!! Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 27 83481

http://myownkallisblog.blogspot.com

667Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 27 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Πεμ Ιουν 10, 2010 2:15 pm

vasso24

vasso24
Star Members
Star Members

Σας ευχαριστώ για τις ευχές σας κορίτσια...Ακόμα με το καρότσι δεν τον εχω βγάλει...Φοβάμαι μήπως κλαίει και δεν μπορώ να τον ηρεμήσω...έχει και ζέστη αυτές τις μέρες..αλλά θέλω πολύ να μάθει να είναι με κόσμο και να μην ιδιοτροπήσει μεγαλώνοντας...Μάλλον αύριο θα το τολμήσω το εγχείρημα και θα σας πω!

668Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 27 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Πεμ Ιουν 10, 2010 2:21 pm

Kalli

Kalli
Admin
Admin

Να το βγάζεις το παιδάκι έξω. Να δεις που θα του αρέσει κι όλας!! Έχεις δει παιδί να μην θέλει την βόλτα;; Μία ιδέα είναι , στην αρχή θα έχεις πολύ άγχος σίγουρα... μετά από μερικές δοκιμές θα έχεις πάρει τον αέρα!! Μόνο να σου πω την αλήθεια εγώ δεν άφηνα να τον πέρνουν αγκαλιά κάθε τρις και λίγο... αλλά αυτό το έκανα εγώ.
Όπως και να έχει να τον βγάζει όποτε έχει καλό καιρό.

http://myownkallisblog.blogspot.com

669Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 27 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Πεμ Ιουν 10, 2010 2:26 pm

vasso24

vasso24
Star Members
Star Members

και εγω συμφωνω για τις αγκαλιες! θα τον βγαλω αυριο κ θα δω!

670Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 27 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Πεμ Ιουν 10, 2010 2:27 pm

Mamma El

Mamma El
Admin
Admin

Άντε καλέ που θα κλαίει. Αντίθετα όταν κουνάς το καρότσι τα νανουρίζει.
Δεν χρειάζεται να βγαίνεται αργά το πρωί ή προς το μεσημέρι.
Ή νωρίς-νωρίς το πρωί ή μετά το απόγευμα!!

https://www.facebook.com/group.php?gid=56916183326&ref=mf

671Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 27 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Πεμ Ιουν 10, 2010 2:29 pm

Kalli

Kalli
Admin
Admin

Περιμένουμε νέα!!! Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 27 314842

http://myownkallisblog.blogspot.com

672Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 27 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Πεμ Ιουν 10, 2010 2:46 pm

Mamma El

Mamma El
Admin
Admin

Καλές βόλτες Βασούλα happy

https://www.facebook.com/group.php?gid=56916183326&ref=mf

673Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 27 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Πεμ Ιουν 10, 2010 4:43 pm

Xara

Xara
Star Members
Star Members

ΒΑΣΩ Η ΒΟΛΤΑ ΘΑ ΑΡΕΣΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΣΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ. ΕΓΩ ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟΝ ΗΡΕΜΗΣΩ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΕΚΝΕΥΡΙΣΜΕΝΟΣ, ΤΟΝ ΒΑΖΩ ΣΤΟ ΚΑΡΟΤΣΙ ΚΑΝΩ ΤΟ ΤΕΤΡΑΓΩΝΟ ΗΡΕΜΕΙ ΑΚΟΜΑ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΚΙΟΛΑΣ ΚΑΙ ΓΥΡΙΖΟΥΜΕ.

ΟΙ ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΕΣ ΒΟΛΤΕΣ ΜΕ ΕΧΟΥΝ ΣΩΣΕΙ.

ΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΣΤΑΔΙΟ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΠΑΙΝΟΥΜΕ ΣΕ ΛΕΩΦΟΡΙΟ ΓΙΑ ΚΟΝΤΙΝΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ ΠΡΩΤΑ.
ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΦΟΒΑΜΑΙ ΜΗΠΩΣ ΚΛΑΙΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟΝ ΗΡΕΜΗΣΩ.

674Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 27 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Πεμ Ιουν 10, 2010 9:51 pm

tinkerbell

tinkerbell
Admin
Admin

Βασούλα, να χαίρεστε τον άντρα του σπιτιού σας!!! Πολύχρονος και γερός να είναι για να σας χαίρεται κι αυτός με τη σειρά του!!!
Εγώ τον έχω πάει πολλές βόλτες με το αυτοκίνητο, τις δύο πρώτες δεν οδηγούσαεγώ αλλά τώρα πια, παίρνω και τα δυο τα μικρούλια μου μαζί και πάμε στη μαμά μου, στη γιαγιά μου, που πήγα και σήμερα!!! Και στο σούπερ μάρκετ πήγα μαζί του και στο τζάμπο. Τον βάζω στο καθισματάκι αυτοκινήτου και μετά τον κουβαλάω με το σλινγκ ή βάζω το καθισματάκι μέσα στο καρότσι του τζάμπο που πήγα, τόσο μικρή ούτε την Ευγενία την είχα βάλει μες στο καροτσάκι, μη χαθεί. Αλλά το καθισματάκι αυτοκινήτου φιξάρει πανω στο καροτσάκι μας, γι΄αυτό. Όσο κουνιέται το αυτοκίνητο πάντως ούτε γκουκ ούτε μουκ και αποκοιμιέται αλλά αν σταματήσουμε ή όταν ξεκινάμε αν μας πιάσει φανάρι, καλύτερα να κατεβώ και ν΄ανοίξω το δρόμο,να σπρώξω τα αυτοκίνητα!!! Shocked

https://asterakia.forumotion.net

675Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 27 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Παρ Ιουν 11, 2010 9:18 am

Mamma El

Mamma El
Admin
Admin

Ε, βρε εσύ οσο κουνιέται το αυτοκίνητο περνάνε πολλές εικόνες μπροστά από τα ματάκια τους και χαζεύουν. Αν σταματήσει το αυτοκίνητο σταματάει και η εναλλαγή εικόνων και σου λέει το μικρό: "Ωχ, τώρα γιατί σταματήσαμε; Δεν μου αρέσει αυτό!!" Πάρε λοιπόν την τσιρίδα σου μαμά ή μπαμπά για να ξεκινήσουμε ΤΩΡΑ!!! goofy

https://www.facebook.com/group.php?gid=56916183326&ref=mf

676Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 27 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Παρ Ιουν 11, 2010 7:29 pm

Xara

Xara
Star Members
Star Members

Βασούλα χρόνια πολλά για τον άντρα σου, να τον χαίρεσαι, πολύχρονος με υγεία.


Πάντως ο μικρός με το που βγαίνει βόλτα μαρμαρώνει, ήσυχος κιχ δεν ακούγεται του αρεσει και εγω ησυχάζω γιατι είναι περιορισμενος και δεν τον κυνηγαω. Εμεις δεν πέρνουμε το αυτοκινητο αλλα το 4 Χ 4 καρότσι και οργώνουμε τους δρόμους. Δίπλωμα έχω από τα 22 από τότε όμως η επαφη με το αυτοκίνητο ουδεμια. Ευελπιστω ότι καποια στιγμη θα ξαναρχισω μαθήματα να θυμηθω την οδήγηση και μετά ποιος μας πιάνει.

677Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 27 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Σαβ Ιουν 12, 2010 11:51 am

Kalli

Kalli
Admin
Admin

Χαρούλα μια ιδέα είναι όλα! Εάν το πάρεις απόφαση τότε όλα τα άλλα έρχονται εύκολα!! Θα σου λύσει τα χέρια με τον μικρό!!

http://myownkallisblog.blogspot.com

678Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 27 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Σαβ Ιουν 12, 2010 5:49 pm

Xara

Xara
Star Members
Star Members

Είναι αλήθεια οτι το αυτοκίνητο είναι μεγάλη ανακούφιση και είσαι πιο ανεξάρητη στο να πας μια βόλτα όπου θέλεις , χωρις να εξαρτάσαι από κανέναν. Απο Σεπτέμβρη αν τα οικονομικά μου το επιτρεψουν θα αρχισω να το σκεφτομαι σοβαρά.

679Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 27 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Σαβ Ιουν 12, 2010 6:03 pm

Xara

Xara
Star Members
Star Members

Την Παρασκεύη 10/6/2010 έκλεισα ένα χρόνο στο φόρουμ , είμαι πολύ χαρούμενη γιατί γνώρισα νέες μαμάδες, ανταλάξαμε , εμπειρίες, απόψεις, και σε κάθε προβληματισμό μου έβαζα θεματάκι και μάζευα ωραία πραγματάκια. Τα πράγματα που πήρα είναι πολλά και χαίρομαι. Είναι μια παρεούλα ευχάριστη και ζεστή. Εύχομαι η παρεούλα μας, να συνεχιστεί για πολύ , να μην είναι κάτι επιφανειακό και ελπίζω στο μέλλον να γνωριστούμε με ολες απο κοντά. Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 27 519942 Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 27 519942 Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 27 519942 Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 27 83481 Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 27 83481 Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 27 83481 Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 27 83481 Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 27 83481 Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 27 83481

680Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 27 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Σαβ Ιουν 12, 2010 8:59 pm

Kalli

Kalli
Admin
Admin

Έκλεισες έναν χρόνο κι όλας;;
Μακάρι να περάσουμε ακόμη πολλά πολλά χρόνια εδώ μαζί, παρεούλα όλες!! Μακάρι οι ευχές να βγουν πραγματικότητα που λες Χαρά μου!! Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 27 62140 Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 27 14333

http://myownkallisblog.blogspot.com

681Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 27 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Σαβ Ιουν 12, 2010 9:43 pm

vasso24

vasso24
Star Members
Star Members

Τελικά κορίτσια δεν τον έβγαλα με το καρότσι...κάνει πάαααρα πολύ ζέστη τις τελευταίες μέρες και γκρίνιαζε και ο άντρας μου οτι είναι μικρός ακόμα (πράγμα που θεωρώ υπερβολικό)...είχα και εγώ τα νεύρα μου με τσίτωσε και αυτός λες και εγώ θέλω το κακό του παιδιού και βουτηχτήκαμε! τελος πάντων..δε θα σκάσω κιόλας..αλλά του είπα ΄"αν μεγαλώνοντας το παιδί και όντας σε κόσμο γκρινιάζει γιατί έχει μάθει μέσα στο σπίτι με εμάς και τις γιαγιάδες, θα σε πάρει και θα σε σηκώσει!" μου έχει σπάσει και τα νεύρα ο πεθερός μου με την υπερπροστασία του "μην το βγάζεις έξω έχει αέρα...που θα πας τωρα με το αυτοκίνητο με το μωρό, άσε να σε πάω εγώ...αν θες βγες και θα το κρατήσει η πεθερά σου το παιδί..." μέχρι που του απάντησα ευγενικά μεν to the point δε και μαζεύτηκε! άντε γιατί είναι να μην τα πάρω!!!!!!

682Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 27 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Σαβ Ιουν 12, 2010 10:02 pm

Kalli

Kalli
Admin
Admin

Όπως είχα πει και πριν, η πρώτη κρυάδα είναι. Εάν την περάσεις μετά δεν θα μένεται μέσα!! Ναι έχει ζέστη αυτές τις ημέρες και έτσι θα είναι από εδώ και πέρα. Η καλύτερη ώρα για βόλτα είναι είτε πολύ νωρίς το πρωί, είτε το απόγευμα μετά τις 6 - 6.30.
Σήμερα μετά τις 7 πήγαμε στις κούνιες και πραγματικά το ευχαριστηθήκαμε γιατί ενώ όλη την ημέρα είχε πολύ ζέστη, εκείνη την ώρα είχε πολύ μα πολύ δροσούλα! Ε δεν είπαμε ότι θα το βγάλεις και μέσα στον ήλιο το παιδί!!!
Δεν χρειάζεται να έρχεστε στα άκρα με τον άντρα σου. Μια καλή συζήτηση μόνο και ήρεμα! Το παιδί μέσα σε γυάλα δεν μπορεί να μπει! Πότε θα βγει έξω δηλαδή;; Μετά θα αρχίσουν οι αέρηδες, μετά τα προτωβρόχια και μετά τα χιόνια και πάει το πουλάκι πέταξε!! Δεν είναι μόνο του άντρα σου παιδί αλλά και δικό σου... τους υπόλοιπους (γιαγιάδες - παππούδες) δεν τους υπολογίζω. Εντάξει φοβούνται αγχώνονται αλλά έως ένα σημείο όμως!!
Για πρώτη φορά, πήγαινε μαζί με τον άντρα σου βόλτα με το μικρό στο καρότσι. Για να δει και εκείνος πώς είναι.

http://myownkallisblog.blogspot.com

683Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 27 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Σαβ Ιουν 12, 2010 10:05 pm

vasso24

vasso24
Star Members
Star Members

ο άντρας μου έχει ένα κακό...την πρώτη φορά που θα του πεις κάτι θα αντιδράσει και μετά από λίγο αν δεν του πας κόντρα και δεν τον πιέσεις θα το κάνει μόνος του και δεν θα πει κουβέντα... απλά τα πήρα και εγώ εκείνη την ώρα και γίναμε μπίλιες...έτσι και αλλίως και πριν παντρευτούμε σε κάθε επέτειο μας τσακωνόμασταν..στην επέτειο του γάμου μας θα ήμασταν καλά;;; που θα παει θα στρώσει με τον καιρό!

684Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 27 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Σαβ Ιουν 12, 2010 10:14 pm

Kalli

Kalli
Admin
Admin

Βασούλα δεν θέλω να σε απογοητεύσω, αλλά τέτοια πράγματα δεν στρώνουν! Είναι που λέμε "μετά την απομάκρυνση από το ταμείο κανένα λάθος δεν αναγνωρίζεται";; Ε κάπως έτσι.
Εσύ όμως σαν γυναίκα, μιας και το ξέρεις το "ελλάτωμά του" ξέρεις και πώς να το αντιμετωπίσεις. Γυναίκες ήμαστε, πρέπει να το παίζουμε και λίγο διπλωματία γυναικεία. Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 27 906289
Όχι τίποτα άλλο, αλλά για να μην βγαίνεις κι εσύ από τα ρούχα σου κάθε φορά.
Τσεκαρισμένα πράγματα σου λέω.

http://myownkallisblog.blogspot.com

Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 27 από 37]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 15 ... 26, 27, 28 ... 32 ... 37  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης