Asterakia
Για να μπορέσετε να διαβάσετε και να απαντήσετε στα θέματα του forum Αστεράκια θα πρέπει να συνδεθείτε.

Αν δεν διαθέτετε λογαριασμό σας παρακαλώ να πατήσετε στο κουμπί της εγγραφής.

Η εγγραφή είναι δωρεάν και μέσα σε λίγα δευτερόλεπτα θα είστε μέλος στην πιο τρελή παρέα μαμάδων.

Σας περιμένουμε!

Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Asterakia
Για να μπορέσετε να διαβάσετε και να απαντήσετε στα θέματα του forum Αστεράκια θα πρέπει να συνδεθείτε.

Αν δεν διαθέτετε λογαριασμό σας παρακαλώ να πατήσετε στο κουμπί της εγγραφής.

Η εγγραφή είναι δωρεάν και μέσα σε λίγα δευτερόλεπτα θα είστε μέλος στην πιο τρελή παρέα μαμάδων.

Σας περιμένουμε!
Asterakia
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Για τους γονείς και τα Αστεράκια τους


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Ανακυκλώνουμε;

2 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

1Ανακυκλώνουμε; Empty Ανακυκλώνουμε; Τρι Μαρ 24, 2009 11:50 am

Mamma El

Mamma El
Admin
Admin

Διαβάστε εδώ σχετικά με την ανακύκλωση. Ποια είναι τα πιο συνηθισμένα λάθη, πως θα είμαστε καλοί ανακυκλωτές και τι πρέπει να φροντίσουμε πριν ανακυκλώσουμε τις συσκευασίες:

http://www.kathimerini.gr/4dcgi/_w_articles_kathcommon_2_14/02/2009_1288092

https://www.facebook.com/group.php?gid=56916183326&ref=mf

2Ανακυκλώνουμε; Empty Απ: Ανακυκλώνουμε; Πεμ Ιαν 07, 2010 4:27 pm

mamaleyteraki


Star Members
Star Members

ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΕΓΙΝΑ ΜΗΤΕΡΑ νιώθω ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ευθηνή προς το ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ

Έχω αγωνιά για το περιβάλλον και την ρύπανση

Από μεριάς μου το μονό που μπορώ να κάνω είναι να ανακυκλώνω τα πάντα σίγουρα ένας κούκος δεν φέρνει την άνοιξη άλλα όπου σταθώ και οπού βρεθώ λέω για το πώς πρέπει να ανακυκλώνουμε τα ΠΛΑΤΣΙΚΑ και τα χάρτινα αντικείμενα
stars stars stars stars ΤΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΠΟΥ ΠΕΤΑΜΕ ΣΤΑ ΣΚΟΥΠΙΔΙΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΚΟΥΠΙΔΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΚΥΚΛΩΣΙΜΑ stars stars stars stars stars stars

3Ανακυκλώνουμε; Empty Απ: Ανακυκλώνουμε; Σαβ Ιαν 09, 2010 12:44 am

Mamma El

Mamma El
Admin
Admin

Θα συμφωνήσω μαζί σου.
Ο Δήμος μας είχε μοιράσει ειδικές τσάντες για να μαζεύουμε τα ανακύκλωσιμα σκουπίδια!
Αλλά ο άντρας μου κάπου την ξέχασε. Evil or Very Mad
Τώρα προσπαθούμε ότι μπορούμε να το ρίχνουμε στους μπλε κάδους.
Τα περισσότερα τα φροντίζει η μεγάλη μας κόρη με όσα ακούει στο σχολείο αλλά και από εμάς. trilly
Μέχρι και μπαταρίες παίρνει στο σχολείο της αφού διαθέτουν τον ειδικό καδο.

https://www.facebook.com/group.php?gid=56916183326&ref=mf

4Ανακυκλώνουμε; Empty Απ: Ανακυκλώνουμε; Σαβ Ιαν 09, 2010 1:13 am

mamaleyteraki


Star Members
Star Members

Δεν νομίζω ότι η σακούλα κάνει και πολύ δουλεία εγώ παίρνω μια πλαστική και τη κρεμά στο καλοριφέρ και εκεί βάζω τα πάντα που θα μπορούσαν να ανακυκλωθούν (π.χ. κυπελάκι από γιαούρτι περιτυλίγματα φυσικά πάντα τα ξεπλένω με νερό να μην υπάρχουν υπολείμματα τροφών )

όσο για τις μπαταριές υπάρχουν καδί ΑΦΗΣ σε πολλά σουπερ μάρκετ και πολύ καλές είναι οι επαναφορτιζόμενες

Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης