Asterakia
Για να μπορέσετε να διαβάσετε και να απαντήσετε στα θέματα του forum Αστεράκια θα πρέπει να συνδεθείτε.

Αν δεν διαθέτετε λογαριασμό σας παρακαλώ να πατήσετε στο κουμπί της εγγραφής.

Η εγγραφή είναι δωρεάν και μέσα σε λίγα δευτερόλεπτα θα είστε μέλος στην πιο τρελή παρέα μαμάδων.

Σας περιμένουμε!

Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Asterakia
Για να μπορέσετε να διαβάσετε και να απαντήσετε στα θέματα του forum Αστεράκια θα πρέπει να συνδεθείτε.

Αν δεν διαθέτετε λογαριασμό σας παρακαλώ να πατήσετε στο κουμπί της εγγραφής.

Η εγγραφή είναι δωρεάν και μέσα σε λίγα δευτερόλεπτα θα είστε μέλος στην πιο τρελή παρέα μαμάδων.

Σας περιμένουμε!
Asterakia
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Για τους γονείς και τα Αστεράκια τους


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Παραλίγο ράμματα....

+2
μαρια
Mamma El
6 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

1Παραλίγο ράμματα.... Empty Παραλίγο ράμματα.... Κυρ Ιαν 03, 2010 12:56 am

Mamma El

Mamma El
Admin
Admin

Και είχαμε ξυπνήσει τόσο καλά το πρωί, φάγαμε πρωινό με γέλια, ετοιμάσαμε και τα δωράκια των παιδιών που θα έρθουν στο παρτάκι μας. Και όμως φτάσαμε λίγο πριν την ακύρωση των γενεθλίων της μικρής. :sad:

Το μεσημέρι καθώς ετοίμαζα φαγητό στην κουζίνα, ακούω τη μικρή να κλαίει. Μέχρι να πάω μέσα εκείνη είχε ήδη φτάσει στην κουζίνα κλαίγοντας και κρατώντας το κεφάλι της.
Υπέθεσα ότι χτύπησε κάπου και όντως είχε χτυπήσει στο τραπεζάκι του σαλονιού. Αλλά μέχρι να δω που ακριβώς στο κεφάλι της είχε χτυπήσει δεν είχα ιδέα τι θα αντίκρυζα.
Καθώς έψαχνα το κεφάλι της ξαφνικά βλέπω κάτι κόκκινο και παγώνω Shocked Λέω αμάν τόσο πολύ χτύπησε που τρέχει και αίμα; Τελικά με τα πολλά και προσπαθώντας να την καθαρίσω ανακάλυψα ότι απλώς ήταν μια βαθια γρατζουνιά που όπως μου είπε και ο άντρας μου όταν γύρισε από τη δουλειά ούτε ράμμα δεν θα έπαιρνε. Για καλό και για κακό όμως της το καθαρίσαμε, όσο μπορούσαμε βέβαια γιατί δεν μας άφηνε, με λίγο μπεταντιν και γαζουλες. Προληπτικα της βαλαμε και ενα αυτοκολλητο ραμμα.
Μεχρι να έρθει ο άντρας μου είχαμε συχνή επικοινωνία στο τηλέφωνο μήπως εμφανίσει η μικρή ζαλάδες ή τίποτα άλλο από το χτύπημα έτσι ώστε να ερχόταν να μας πάρει. Όμως εκείνη ήταν μια χαρά, έφαγε με όρεξη, έπαιζε με τη Νεφέλη και τελικά κατά τις 4 κοιμήθηκε και λίγο.

Τώρα όμως την έχω δίπλα μου γιατί της πονάει λίγο το αυτάκι. Της έδωσα σιρόπι και αν το συνεχίσει θα μιλήσουμε με την παιδίατρο αύριο το πρωί μήπως τελικά πάρει αντιβίωση. Αφού τη δει πρώτα ο Θεός τη Δευτέρα. Ελπίζω μόνο ο πόνος στο αυτί να μη προέρχεται από το χτύπημα στο κεφάλι. confused Αν και η πληγή από το χτύπημα δείχνει να έχει κλείσει αφού έκανε και κακάδι. Και επίσης όταν τη ρωτάω μου λέει ότι το κεφάλι της δεν την πονάει καθόλου αλλά μόνο το αυτί.

Αχ ποιος μου το μάτιασε το κοριτσάκι μου μια μέρα πριν τα γενέθλια του; Crying or Very sad

https://www.facebook.com/group.php?gid=56916183326&ref=mf

2Παραλίγο ράμματα.... Empty Απ: Παραλίγο ράμματα.... Κυρ Ιαν 03, 2010 4:56 am

μαρια

μαρια
Star Members
Star Members

Παραλίγο ράμματα.... Get_well_soon_comment_graphic_10Περαστικούλια σας Ελίζα μου τίποτα να μην είναι!!!

Από το χτύπημα καλά μου φαίνεται, το αυτάκι σας πως είναι? Δεν νομίζω πάντως να το επηρέασε το χτύπημα, μάλον σύμπτωση λέω να είναι.

Να το χαίρεσαι το κοριτσάκι σου και να περάσετε σουπερ σήμερα!!! Παραλίγο ράμματα.... 83481 Παραλίγο ράμματα.... 45466

Παραλίγο ράμματα.... 14333 Παραλίγο ράμματα.... 14333 Παραλίγο ράμματα.... 14333 Παραλίγο ράμματα.... 14333 Παραλίγο ράμματα.... 14333 Παραλίγο ράμματα.... 14333 Παραλίγο ράμματα.... 14333 Παραλίγο ράμματα.... 14333 Παραλίγο ράμματα.... 14333

3Παραλίγο ράμματα.... Empty Απ: Παραλίγο ράμματα.... Κυρ Ιαν 03, 2010 10:12 am

eugenia

eugenia
Star Members
Star Members

Παραλίγο ράμματα.... 692281io7etjpgjb

Καλη αναρωση στη Ναντινα !!!! Τελος καλο ολα καλα !!!!
Να περασετε ενα πολυ ομορφο παρτυ !!!!

4Παραλίγο ράμματα.... Empty Απ: Παραλίγο ράμματα.... Κυρ Ιαν 03, 2010 10:16 am

Ina

Ina
Star Members
Star Members

ΚΑΛΗ ΑΝΑΡΩΣΗ Παραλίγο ράμματα.... 519942
ΠΕΡΑΣΜΕΝΑ ΞΕΧΑΣΜΕΝΑ

5Παραλίγο ράμματα.... Empty Απ: Παραλίγο ράμματα.... Κυρ Ιαν 03, 2010 12:26 pm

stellitsa1978


Star Members
Star Members

Περαστικά να είναι. Δυστυχως πρέπει να συνηθήσουμε τα χτυπήματα στα παιδιά! Παραλίγο ράμματα.... 519942

6Παραλίγο ράμματα.... Empty Απ: Παραλίγο ράμματα.... Κυρ Ιαν 03, 2010 5:49 pm

καρδουλα


Star Members
Star Members

Περαστικά στη μικρή σου κούκλα trilly trilly trilly trilly trilly trilly trilly trilly trilly trilly trilly trilly

7Παραλίγο ράμματα.... Empty Απ: Παραλίγο ράμματα.... Δευ Ιαν 04, 2010 10:03 am

Mamma El

Mamma El
Admin
Admin

Ευχαριστώ κορίτσια.
Ναι τελικά δεν ήταν τίποτα.
Αλλά εμένα ο πόνος στο αυτί και το κεφάλι (ναι, μετά έλεγε ότι την πονάει και το κεφάλι της) με κράτησε ξάγρυπνη σχεδόν όλο το βράδυ.
Και την ημέρα του πάρτι κοιμήθηκα για μια ώρα το μεσημέρι και μετά έτρεχα σαν την τρελή να ετοιμάσω τα φαγητά.
Ευτυχώς είχα δυο φίλες μου και με βοήθησαν. trilly

https://www.facebook.com/group.php?gid=56916183326&ref=mf

Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης