Asterakia
Για να μπορέσετε να διαβάσετε και να απαντήσετε στα θέματα του forum Αστεράκια θα πρέπει να συνδεθείτε.

Αν δεν διαθέτετε λογαριασμό σας παρακαλώ να πατήσετε στο κουμπί της εγγραφής.

Η εγγραφή είναι δωρεάν και μέσα σε λίγα δευτερόλεπτα θα είστε μέλος στην πιο τρελή παρέα μαμάδων.

Σας περιμένουμε!

Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Asterakia
Για να μπορέσετε να διαβάσετε και να απαντήσετε στα θέματα του forum Αστεράκια θα πρέπει να συνδεθείτε.

Αν δεν διαθέτετε λογαριασμό σας παρακαλώ να πατήσετε στο κουμπί της εγγραφής.

Η εγγραφή είναι δωρεάν και μέσα σε λίγα δευτερόλεπτα θα είστε μέλος στην πιο τρελή παρέα μαμάδων.

Σας περιμένουμε!
Asterakia
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Για τους γονείς και τα Αστεράκια τους


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Επιστρέψαμε επιτέλους.....

5 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

1Επιστρέψαμε επιτέλους..... Empty Επιστρέψαμε επιτέλους..... Παρ Αυγ 14, 2009 6:39 pm

Mamma El

Mamma El
Admin
Admin

στα πάτρια εδάφη της Αττικής και μπορώ να σας γράψω!!!!!! wide smile little hug tongue

Μέχρι τώρα μόνο να σας βλέπω μπορούσα. Καταραμένο κινητό. 102 102

Τουλάχιστον δεν έχανα τα νέα σας. wide smile

Μου λείψατε κοριτσάκια. group hug

Περισσότερες λεπτομέρειες το βράδυ που θα είμαι μόνη μου στο σπίτι και θα έχω την άνεση μου. laughing laughing kisses

https://www.facebook.com/group.php?gid=56916183326&ref=mf

Mamma El

Mamma El
Admin
Admin

Δυστυχώς παρόλο που είχε ασύρματο ιντερνετ το ξενοδοχείο δεν μπορούσα να συνδεθώ. Αλλά όχι μόνο εγώ. Γενικώς όσοι είχαν λαπιτόπια δεν μπορούσαν. Τελικά το είχε κάνει μόνο για τον εαυτό του φαίνεται laughing

Στην Εύβοια περάσαμε υπέροχα. Κάθε μέρα μπανάκι αφού η απόσταση της θάλασσας δεν ξεπερνούσε τα 10 βήματα από εκεί που ήταν τα δωμάτια. Και κάθε βραδάκι εκτός από το τελευταίο την περνάγαμε στην όμορφη Αμάρρυνθο. Οι μικρές έκαναν παρέες μιας και το μέρος είναι τόσο οικογενειακό που τραβάει αποκλειστικά οικογενειάρχες, άντε και λίγους ηλικιωμένους. Αλλά για να πω τη μαύρη μου αλήθεια ούτε εμείς θέλαμε να φύγουμε. goofy Περάσαμε τόσο ωραία που σκεφτόμαστε να πάμε και του χρόνου. Θυμήστε μου να σας βάλω ιστοσελίδα να το δείτε. Σας το συνιστώ κορίτσια αν θέλετε ένα μέρος για λίγες μέρες το καλοκαίρι. Είναι ιδανικό ακόμα και για οικογένειες με μωράκια.

Τα δωμάτια είναι εξοπλισμένα με κουζινάκι, ψυγείο, πιατικά, ποτήρια και πηρούνια. Δεν σερβίρεται πρωινό και το όλο κλίμα θυμίζει λίγο κάμπινγκ μόνο που σου λείπει η σκηνή. Το δωμάτιο μοιάζει σαν γκαρσονιερούλα. Και η τιμή δεν ξεπερνά τα 50 ευρώ. Μάλιστα γνωρίσαμε και τρία ζευγάρια με τα παιδάκια τους και έχουμε ανταλλάξει τηλέφωνα για να βρεθούμε το χειμώνα. Την τελευταία μέρα ήρθε ένα ζευγάρι ηλικιωμένοι (ε, όχι και πολύ για να πω την αλήθεια) με τα τρία από τα τέσσερα παιδιά τους και τα δύο τους εγγονάκια. Επειδή πιάσαμε την κουβέντα οι συγκεκριμένοι έρχονται στην Αμάρρυνθο και στα ίδια δωμάτια επί 20 ολόκληρα χρόνια Shocked Βασικά τα παιδιά τους εκεί τα μεγάλωσαν. Από αυτό και μονο μπορείτε να καταλάβετε για τι μέρος μιλάμε. Very Happy

Αλλά και στο Πήλιο περάσαμε ωραία. Ο άντρας μου και η μαμά μου δεν κατάφεραν ούτε και φέτος να ξεπεράσουν τις διαμάχες που προκύπτουν όταν βρίσκονται κάτω από την ίδια στέγη αλλά σε γενικές γραμμές τα πήγαν καλύτερα από πέρσι. laughing

Στις 8 του μήνα γιορτάσαμε τα γενέθλια της Νεφέλης μας. Που αλλού; Στην πλατεία του χωριού. Και φέτος ξεπεράσαμε το ρεκόρ των 27 παιδιών! Ξεσηκώσαμε όλη την πλατεία!! Και καλά κάναμε εδώ που τα λέμε. Βέβαια στην Αλεξάνδρα έστειλα μήνυμα να ανοίξει θεματάκι αλλά εκείνη πέρα βρέχει. goofy

τις 9 του μήνα ο αντρούλης μου έφυγε και μείναμε στο σπίτι της μαμάς μου τέσσερις γυναίκες μόνες τους. Και τα περάσαμε φίνα Ήρθε και η φιλενάδα της Νεφέλης μου και είχαμε όχι δύο αλλά 4 πιτσιρίκια κάθε μέρα στο σπίτι από το πρωί μέχρι το βράδυ. Κουρκούτι έγινε το μυαλό μου.

Κάθε πρωί κατεβαίναμε στην πλατεία για τα καθιερωμένα ψώνια. Ξέρετε τώρα. Ψωμί, γάλα και καμπά Και ξεχνάγαμε να γυρίσουμε.

Χθες λοιπόν πήραμε το τρένο από Βόλο, με μια μικρή στάση στη Λάρισα, και ήρθαμε στα πάτρια εδάφη της Αττικής. Καλώς σας βρήκαμε ξανά!! group hug

https://www.facebook.com/group.php?gid=56916183326&ref=mf

agkyrovoli

agkyrovoli
Star Members
Star Members

... Kαλώς μας ξανα ήρθες Ελιζάκι μου!

group hug group hug group hug

Χαίρομαι πάρα πολύ που περάσατε όμορφα εύχομαι το ίδιο να περάσετε και του χρόνου!

stars stars stars

Η απουσία σου αισθητή...

Αυτό έχω να το λέω ...


Επιστρέψαμε επιτέλους..... 1015758bdl1bosmta



oregonian oregonian oregonian


Να χαίρεσαι και την μικρή σου έστω και καθυστερημένα!




Πολλά πολλά φιλάκια! ...


Επιστρέψαμε επιτέλους..... 1840287fudtftz67z




stars stars stars

http://agkyrovoli.forumotions.net

Mamma El

Mamma El
Admin
Admin

little hug kisses thanks hearts hearts hearts

https://www.facebook.com/group.php?gid=56916183326&ref=mf

Xara

Xara
Star Members
Star Members

Ελίζα μου καλως ήρθες!!!!
Και εγώ επέστρεψα πριν μια βδομάδα από το ταξίδι Θεσσαλονίκη Κωνσταντινούπολη.
Περάσαμε μαγευτικά, παραμυθένια. Πέρασα τόσο ωραία που έκλαιγα επειδη γυρίσαμε στην πραγματικότητα δεν έμπαινα στο φόρουμ επειδή η στεναχώρια μου ήταν μεγάλη από την καλοπέραση και δεν είχα κουράγιο να κάνω τίποτα.
Η Κωνσταντινούπολη είναι μια πολύ ωράια πόλη με ωραία πάρκα και με το ελληνικό στοιχείο πολύ έντονο. ΄Παλιά νεοκλασσικά εγκαταλελειμένα ή καμμένα σου φέρωνουν μια θλίψη. Το Πατριαρχείο και το Φανάρι πήγαμε στις 6 Αυγούστου είχς λειτουργία λόγω του Σωτήρος είμασταν οι μόνοι Ελληνες μεγάλη συγκίνηση. Πήγαμε στην Βλαχέρνα εκεί γραφτηκε ο Ακαθιστος Υμνος μπήκαμε μεσα στην εκκλησια και ψάλλαμε όλο το γκρουπ την Υπερμαχω Στρατηγό. Η Αγια Σοφια δεν υπάρχουν λόγια να σας περιγράψω την ομορφία της , μόνο οταν την δεις απο κοντα μπορεις να δεις την μαγεια, δεν υπάρχουν λόγια για αυτο το αριστούργημα. Απο τα Πριγκηπόνησσα, πήγαμε στην Πρίγκηπο δεν μπορειται να φανταστείται την ομορφιά απο τις νεοκλασσικές βίλλες.Λες και βρίσκεσαι σε μαι άλλη εποχή . Δεν υπάρχουν αυτοκίνητα κάνεις το γύρω του νησιου με αμαξες με αλογακια. Το βραδυ πίναμε το ποτο μας στο ρουφ γκαρντεν του ιντερκοντινενταλ και βλέπαμε τον Βόσπορο και τον Κερατιο και όλη την πόλη να απλόνεται μπροστα μας. Αυτο το ταξίδι μου προκαλεσε έντονη συγκίνηση σκεφτομαι τι είχαμε και τι χάσαμε . Πιο όμορφη πόλη δεν έχω ξαναδεί, το πιο όμορφο και το πιο παραμυθένιο ταξίδι της ζωής μου. Ότι έχει να δείξει αυτη η πόλη είναι Ελληνικό. ΤΟ Ελληνικό στοιχειο και ο Ελληνικός Πολιτισμος κυριαρχεί.

Mamma El

Mamma El
Admin
Admin

Χαίρομαι που περάσατε ωραία Χαρούλα μου. Τουλάχιστον ξεσκάσατε λιγάκι. Θα περιμένουμε φωτογραφιούλες ε; wide smile

Τώρα που επιστρέψαμε στις βάσεις μας καιρός είναι να κανονίσουμε και συναντησούλα. Θα μιλήσουμε και στο τηλέφωνο. Θέλω να δω το νινί σου. kisses

https://www.facebook.com/group.php?gid=56916183326&ref=mf

Xara

Xara
Star Members
Star Members

Ελίζα μου,
θα ήθελα πολυ να τα πούμε και απο κοντά.
Τώρα δεν μπορω να μπαίνω συχνά στο φόρουμ έχει ψιλο χαλάσει το κομπιούτερ.
Και μέχρι να πάρουμε καινούργιο θα είναι δύσκολο να μπαίνω γιατι ο υπολογιστης σβήνει.

Xara

Xara
Star Members
Star Members

Χρονια πολλά και για την Νεφέλη να την χαίρεσαι και να την καμαρώσεις όπως επιθυμείς με υγεία και να είναι καλότυχη!!!

Mamma El

Mamma El
Admin
Admin

Xara έγραψε:Ελίζα μου,
θα ήθελα πολυ να τα πούμε και απο κοντά.
Τώρα δεν μπορω να μπαίνω συχνά στο φόρουμ έχει ψιλο χαλάσει το κομπιούτερ.
Και μέχρι να πάρουμε καινούργιο θα είναι δύσκολο να μπαίνω γιατι ο υπολογιστης σβήνει.

Καλέ μη σε νοιάζει. Εμείς εδώ θα είμαστε. Δεν πάμε πουθενά. Άλλωστε τη συνάντηση την κανονίζουμε και μέσω τηλεφώνου. little hug

Ευχαριστώ και για τις ευχές σου. Τις επόμενες μέρες θα περάσω και φωτογραφιούλες. Wink

https://www.facebook.com/group.php?gid=56916183326&ref=mf

Ina

Ina
Star Members
Star Members

καλως την Ελιζα κι εμεις σημερα γυρισαμε φιλακια

Mamma El

Mamma El
Admin
Admin

Σιγά σιγά επιστρέφουμε στις βάσεις μας μου φαίνεται. Θα σε πάρω και τηλέφωνο Ιουλία μου. Περάσατε καλά τουλάχιστον; Ξεκουραστήκατε; Αυτό έχει σημασία τελικά. Την έχουμε ανάγκη την ξεκούραση περισσότερο από τους υπόλοιπους.

Σε αφήνω τώρα γιατί μπήκα στα κλεφτά. Ίσως καταφέρω να ξαναμπώ το βράδυ. kisses

https://www.facebook.com/group.php?gid=56916183326&ref=mf

Ina

Ina
Star Members
Star Members

Kαλα περασαμε Ελιζακι πηγαμε Ερατεινη οπου ηταν τελεια γιατι δεν ειχε αερα και λιωσαμε στα μπανια και στο φαγητο νιωθω τα ψαρια και τα κοψιδια να μου βγαινουν απο τα αυτια..........
Πηγαμε και την κρουαζιερα στο Κουσαντεσι οπου εκανα σοπινκ θεραπι με βλακειες....
Περιμενω τηλεφωνακι Ελιζακι...........Δεν θελω να σου πω καλο χειμωνα γιατι θα με παρει απο κατω την γυναικα......

Mamma El

Mamma El
Admin
Admin

Χαίρομαι. Μα υπάρχει κάποιος που επιθυμεί τόσο πολύ τις διακοπές και να μην περάσει καλά; trilly

Εννοείται θα σε πάρω τηλέφωνο. Το είπα και στο σύζυγο και συμφώνησε και εκείνος να βρεθούμε. Και ξέρεις για τον άντρα μου είναι λίγο δύσκολο να πει με την πρώτη για καφέ. Είναι λίγο μονόχνωτος σε αυτά. Αλλά εσένα σε συμπάθησε από την πρώτη στιγμή. Η Αριστούλα τι κάνει; Να της δώσεις πολλά φιλάκια. Very Happy

https://www.facebook.com/group.php?gid=56916183326&ref=mf

Ina

Ina
Star Members
Star Members

Αντε να το κανονισουμε.Η Αριστουλα εχει γινει ο εξω απο εδω μεταμορφωμενος αστα shocked
Τα ζουζουνια σου καλα?Φιλακια και στα δικα σου little hug

Mamma El

Mamma El
Admin
Admin

Μια χαρά είναι. Γιατί νομίζεις ότι η Ναντίνα πάει πίσω; Τι θα κάνω με αυτό το παιδί; Δεν ακούει κανέναν. Να φανταστείς τη μαλώνουμε και εκείνη γελάει innocent Μας ειρωνεύεται και από πάνω. Και είναι μόνο 3,5! Τι με περιμένει άραγε πιο μετά; Shocked

https://www.facebook.com/group.php?gid=56916183326&ref=mf

16Επιστρέψαμε επιτέλους..... Empty Απ: Επιστρέψαμε επιτέλους..... Τετ Αυγ 19, 2009 10:43 am

μαρια

μαρια
Star Members
Star Members





Επιστρέψαμε επιτέλους..... 008 ΣΕ ΟΛΕΣ ΣΑΣ!!!!!!



Επιστρέψαμε επιτέλους..... WELCOME200BΕπιστρέψαμε επιτέλους..... 007

ΤΙ ΚΑΛΑ ΠΟΥ ΠΕΡΑΣΑΤΕ ΟΜΟΡΦΑ ΟΛΕΣ ΚΑΙ ΓΥΡΙΣΑΤΕ ΑΝΑΝΕΩΜΕΝΕΣ ΚΑΙ ΜΕ ΩΡΑΙΕΣ ΑΝΑΜΝΗΣΕΙΣ! ΚΑΙ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΣΑΣ ΕΥΧΟΜΑΙ!!!


ΕΛΙΖΑ ΜΟΥ ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΣΟΥ, ΝΑ ΤΗΝ ΔΕΙΣ ΟΠΩΣ ΠΟΘΕΙΣ!!!
Επιστρέψαμε επιτέλους..... 1303952fdyiksfhvk


ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΦΩΤΟΡΕΠΟΡΤΑΖ Επιστρέψαμε επιτέλους..... 53sony_dsc_h2_2




ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΦΙΞΗ ΤΗΣ TINKY!!!

17Επιστρέψαμε επιτέλους..... Empty Απ: Επιστρέψαμε επιτέλους..... Τετ Αυγ 19, 2009 11:05 am

Mamma El

Mamma El
Admin
Admin

Ευχαριστούμε Μαράκι μου.

Περιμένω να επιστρέψει και η συνονόματη σου. Μου έλειψαν τα υπέροχα γραπτά της.

Νομίζω πως τώρα το άβαταρ σου είναι καλό. Το πέρασα στο δικό μου λογαριασμό και το μίκρυνα. Πως σου φαίνεται; stars

https://www.facebook.com/group.php?gid=56916183326&ref=mf

18Επιστρέψαμε επιτέλους..... Empty Απ: Επιστρέψαμε επιτέλους..... Τετ Αυγ 19, 2009 11:11 am

Ina

Ina
Star Members
Star Members

Ευχαριστουμε Μαρακι

19Επιστρέψαμε επιτέλους..... Empty Απ: Επιστρέψαμε επιτέλους..... Τετ Αυγ 19, 2009 11:14 am

μαρια

μαρια
Star Members
Star Members

ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ!!! youhoo oregonian oregonian oregonian
ΕΙΣΑΙ stars little hug little hug little hug little hug little hug little hug kisses kisses kisses kisses kisses

Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης