Asterakia
Για να μπορέσετε να διαβάσετε και να απαντήσετε στα θέματα του forum Αστεράκια θα πρέπει να συνδεθείτε.

Αν δεν διαθέτετε λογαριασμό σας παρακαλώ να πατήσετε στο κουμπί της εγγραφής.

Η εγγραφή είναι δωρεάν και μέσα σε λίγα δευτερόλεπτα θα είστε μέλος στην πιο τρελή παρέα μαμάδων.

Σας περιμένουμε!

Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Asterakia
Για να μπορέσετε να διαβάσετε και να απαντήσετε στα θέματα του forum Αστεράκια θα πρέπει να συνδεθείτε.

Αν δεν διαθέτετε λογαριασμό σας παρακαλώ να πατήσετε στο κουμπί της εγγραφής.

Η εγγραφή είναι δωρεάν και μέσα σε λίγα δευτερόλεπτα θα είστε μέλος στην πιο τρελή παρέα μαμάδων.

Σας περιμένουμε!
Asterakia
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Για τους γονείς και τα Αστεράκια τους


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Προβλήματα ακόμα δεν μπήκαμε.......

4 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Mamma El

Mamma El
Admin
Admin

Μα ήταν δυνατόν να μην έχουμε προβλήματα;
Είναι γεγονός με εμάς...... όταν κάνουμε κάτι καινούργιο κάποιος δεν μας αφήνει να το χαρούμε.
Γιατί συμβαίνει αυτό δεν ξέρω shrugging

Λοιπόν για να τα πάρουμε ένα-ένα!!!
Πρώτον δεν έχουμε τηλέφωνο και ούτε θα έχουμε αν δεν αξιωθούν από τον ΟΤΕ να φτιάξουν καινούργιο ΚΑΦΑΟ (ή όπως αλλιώς το λένε τελοσπάντων) γιατί αυτό που υπάρχει γραμμή δεν έχει ούτε για δείγμα. mad1 Οι 4-5 γραμμές που είπε ο τεχνικός είναι μέσα στην πολυκατοικία μας αλλά αν δεν έχει γραμμή το ΚΑΦΑΟ πως να τις φτιάξει; Πήγε ο άντρας μου στον ΟΤΕ Καλλιθέας και έκανε γραπτά παράπονα. Και εκεί που περίμενε ότι η αίτηση παραπόνων του θα κατέληγε στον κάλαθο των αχρήστων τσουπ να σου τηλέφωνο στο κινητό. Ήταν μια κοπέλα και του είπε όλα τα παραπάνω και συν τοις άλλοις ότι τηλέφωνο μετά από 2 μήνες affraid Πήγα σήμερα και ρώτησα στη Wind, έτσι μήπως κάνουμε κάτι, αλλά τελικά αν δεν υπάρχει γραμμή ούτε αυτοί μπορούν να συνδέσουν............. την τύχη μου μέσα 102 102 102 Ευτυχώς που έχουμε τα κινητά για μια ώρα ανάγκης.

Το ξεπερνάμε αυτό και προχωράμε στις κουρτίνες. Ω, ναι στις κουρτίνες και μάλιστα του σαλονιού. Θυμάστε που είχαμε τσακωθεί για τα μέτρα; Ε, τελικά έγινε το λάθος και οι κουρτίνες του σαλονιού ήθελαν 2-3 πόντους ακόμα μείωση γιατί τώρα σέρνονται στο πάτωμα. mad1 Πύραυλος έγινε ο δικός μου χθες με αυτό. "Που επέμενες να δώσουμε τα μέτρα και να τα τώρα τα αποτελέσματα" Έλα όμως που ο κύριος μου τα είπε λάθος τότε. Γιατί έχουμε βάλει κουρτινόξυλο με κρίκους και για να κρεμαστεί η κουρτίνα πήραμε κάτι ωραία μανταλάκια τσίγκινα στο ίδιο χρώμα με το κουρτινόξυλο. Ο δικός μου λοιπόν μου είπε ότι μέτρησε από τους κρίκους και κάτω ενώ είχε μετρήσει από το κουρτινόξυλο innocent Να οι 2 παραπάνω πόντοι!!!! Τώρα θα πρέπει να τις πάμε πίσω να τις σηκώσει λίγο ακόμα και αυτό φυσικά το βαριέται αφάνταστα. Και επειδή το βαριέται έπρεπε να τσακωθούμε. Σας φαίνεται λογικό εσάς αυτό; Rolling Eyes

Έχουμε κι άλλο δεν τελειώσαμε εδώ. Έτσι, για να λέμε ότι τρίτωσε το κακό!!! innocent Πήγε και πήρε ένα καπάκι τουαλέτας (ο Θεός να το κάνει laughing ) μάλλον φτηνιάρικο και είπε να το βιδώσει. Αμ, έλα που δεν το έσφιξε με αποτέλεσμα να κουνιέται και ενώ του το έχω επισημάνει χιλιάδες φορές ότι "Θέλει σφίξιμο το καπάκι" εκείνος πέεεεερα βρέχει!!! Τι να πρωτοπρολάβω να κάνω εγώ; shrugging Τελικά κάθισε χθες η Νεφέλη και έσπασε!!!! fighting Τώρα θέλουμε καινούργιο καπάκι!!!!

Αααα και το πρωί η μικρή έχυσε και το γάλα πάνω στον φρεσκοβαμμένο τοίχο!!! 102 102 102

https://www.facebook.com/group.php?gid=56916183326&ref=mf

eugenia

eugenia
Star Members
Star Members

Ελιζακι... συγγνωμη αλλα με την περιγραφη σου.. (αν και εσυ καιγεσαι και εχεις δικιο) με επιασαν γελια Προβλήματα ακόμα δεν μπήκαμε....... Icon_biggrin!!!! Ισως τοοοοσο περιγραφικη.. που λεω... βρε.. τοση γκατνεμια πια !!! Προβλήματα ακόμα δεν μπήκαμε....... Icon_biggrin Υπομονη ομως... ειναι μεχρι να μπουν τα πραγματα σε μια σειρα.

Mamma El

Mamma El
Admin
Admin

Να σου πω την αλήθεια και εγώ γελούσα μετά που το διάβαζα!!!
Άστα Ευγενία μου για γέλια και για κλάματα είμαστε.
Και μετά με τα νεύρα που είχε ούτε που ήθελε να κρεμάσουμε τις κουρτίνες στα παιδικά δωμάτια.
Με το ζόρι τον έπεισα να κρεμάσουμε τη μια για να δούμε μήπως έχει και εκείνη πρόβλημα.
Τελικά ολα καλά με τα παιδικά. Κάτι μέτρησε και σωστά. :O):

https://www.facebook.com/group.php?gid=56916183326&ref=mf

Xara

Xara
Star Members
Star Members

Eλίζα υπομονη πρώτα απ' ολα.

Μια μετακομιση δεν είναι εύκολη υπόθεση, οσο καλα αν τα εχεις οργανωσει και τα εχεις φτιάξει απροοπτα υπάρχουν. Είναι και η κουραση ολης της χρονιας που εχει συσωρευτη και σίγουρα νεύρα και εκνευρισμος θα υπαρχει.Οταν μετακομισε και μενα η μητερα μου ενα προβλημα μεταφορα τηλεφωνου το αντιμετωπισε εμεινε ενα μεινα χωρις τηλεφωνο. Δεν στο λεω για να απελπιστης αλλα θελει υπομονη και να τους κυνηγας για να γινει η δουλεια σου.

Θα δεις που όταν ολα θα μπουν στην σειρας τους και σιγα σιγα θα απολαμβανεις καλυτερα το νεο σας σπίτι.

Ενα γλυκο φιλι και μια ζεστη αγκαλια. Και ευχομαι τα πραγματα απο δω και περα να είναι πιο βολικά και οπως επιθυμειται!!!

Kalli

Kalli
Admin
Admin

Συγγνώμη αλλά γέλασα πάρα πολύ!! Έπεσε στα πατώματα ένα πράγμα!! Μα κι αυτή η ριμάδα η προαίσθησή μου το έλεγε ...κάτι θα πάει στραβά με τις κουρτίνες!! Από την αρχή όταν ξεκινάει κάτι στραβά, συνεχίζει και στραβά βρε παιδί μου. Αλλά μικρό το κακό, διορθώνεται!
Εμ η μετακόμιση δεν είναι εύκολη υπόθεση!

http://myownkallisblog.blogspot.com

Mamma El

Mamma El
Admin
Admin

Καλά δεν θα τους αφήσουμε σε χλωρό κλαρί στο ΟΤΕ.
Μισό να καταπιώ το καρπούζι laughing

Πήγα και ρώτησα στη Vodafone και μπορεί να μου δώσει μια καρτούλα, να τη βάλω σε ένα παλιό κινητό και να γίνει σαν ασύρματο το οποίο θα έχω στο σπίτι. Το νούμερο θα ξεκινάει από 213............ και θα πρέπει να το διατηρήσουμε για δύο μήνες το μέγιστο. Και θα πληρώνουμε μόνο 15 ευρώ το μήνα.
Καλό; Cool

Προς το παρόν ζήτησα μόνο για τηλέφωνο γιατί για ιντερνετ πάει το στικάκι και δεν ξέρω αν θέλω να δεσμευτώ για ένα χρόνο και να πληρώνω 50 ευρώ τζάμπα!!! Βέβαια το 50αρικο ισχύει για το απεριόριστο. Υπάρχει και με τα 5 Giga στα 29 ευρώ αλλά δεν παίρνεις το λαπτοπάκι δώρο. wide smile

https://www.facebook.com/group.php?gid=56916183326&ref=mf

Mamma El

Mamma El
Admin
Admin

Και σιγά μη τέλειωναν τα προβλήματα μας εδώ!!!! innocent
Χθες το βράδυ άναψα το καινούργιο κλιματιστικό που τοποθετήσαμε τη Δευτέρα στο μεγάλο παιδικό προκειμένου να δροσιστεί το δωμάτιο ώστε να κοιμηθούν οι μικρές. Συμφωνήσαμε με τον άντρα μου να το ανάβουμε νωρίτερα γιατί εκεί που μπήκε δυστυχώς χτυπάει τη μικρή στο κεφάλι και ακόμα δεν έχουμε βρει λύση!!!
Και ήταν η μόνη θέση που μπορούσε να μπει! :sad:
Όμως είχαν ξεχάσει να κόψουν το σωλήνα που βγάζει το νερό και ήταν πολύ μακρύ με αποτέλεσμα όλο το νερό να το γυρίζει πίσω και να στάζει στο πάτωμα affraid Ευτυχώς που ήταν μονο 1 ώρα ανοιχτό και όχι όλο το βράδυ γιατί τώρα θα είχαμε πλημμυρίσει. Lips Sealed
Πριν βάλω τις μικρές για ύπνο άκουσα κάτι να στάζει στο πάτωμα. Άναψα το φως και τι να δω; Μια μικρή λιμνούλα κάτω από το κλιματιστικό και ο τοίχος επίσης μούσκεμα. Πήρα τη σφουγγαρίστρα και μάζεψα τα πολλά και τα υπόλοιπα με χαρτί κουζίνας. Είπα και στη Νεφέλη να φέρει μια μικρή λεκανίτσα γιατί παρόλο που το έκλεισα έσταζε ακόμα!!!
Μίλησα και με τον άντρα μου και μου είπε να κόψω το σωλήνα αλλά τελικά δεν το δοκίμασα γιατί φοβήθηκα!!! Σήμερα που το άναψε εκείνος δεν έσταζε. Θα το ξαναδοκιμάσουμε το βράδυ!!!
Τι γκαντεμιά είναι αυτή; mad1 Και εν τω μεταξύ τη βιβλιοθήκη ήταν να τη φέρουν χθες αλλά τελικά δεν...... Τι άλλο θα μας συμβεί; innocent

https://www.facebook.com/group.php?gid=56916183326&ref=mf

Kalli

Kalli
Admin
Admin

Για κάντε έναν αγιασμό!! Άντε γιατί είναι καινούριο σπίτι και δικό σας!!! Σε κάθε σπίτι που μπορεί να μετακομίζαμε, είτε δικό μας είτε όχι, έκανα αγιασμό!! Για πολλούς και διάφορους λόγους!! Μην ξεχνάς ότι όταν κάποιος μένει σε έναν χώρο "μένει" εν μέρη και η ενέργειά του, καλή ή κακή!! Ε λοιπόν εάν είναι στραβή και κακή γιατί να την αφήσεις και να μην την διώξεις;; Δυσειδεμονίες πείτε το, αλλά εγώ τα πιστεύω!! Τυχαίο,,, δεν νομίζω!!

http://myownkallisblog.blogspot.com

Mamma El

Mamma El
Admin
Admin

Δεν είν' κακό!!! Βέβαια ο δικός μου υπάρχει περίπτωση να με πετάξει από τον τέταρτο, όχι τόσο γιατί δεν πιστεύει (που δεν πιστεύει εδώ που τα λέμε) όσο για τα ευρώπουλα που θα δώσει στον παπά.
Μήπως να το κανονίσω με την πεθερά μου; wide smile
Μα και εσύ βρε παιδάκι μου πόσα σπίτια αλλάξατε; question

https://www.facebook.com/group.php?gid=56916183326&ref=mf

Kalli

Kalli
Admin
Admin

Καλέ μην φανταστείς ...αλλά όλοι στην οικογένειά μου το κάνουν, οι γονείς μου, οι παππούδες μου... μία όταν παντρευτήκαμε και πήγαμε στο ενοίκιο και άλλη μία όταν ήρθα στο πατρικό μου.

http://myownkallisblog.blogspot.com

Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης