Asterakia
Για να μπορέσετε να διαβάσετε και να απαντήσετε στα θέματα του forum Αστεράκια θα πρέπει να συνδεθείτε.

Αν δεν διαθέτετε λογαριασμό σας παρακαλώ να πατήσετε στο κουμπί της εγγραφής.

Η εγγραφή είναι δωρεάν και μέσα σε λίγα δευτερόλεπτα θα είστε μέλος στην πιο τρελή παρέα μαμάδων.

Σας περιμένουμε!

Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Asterakia
Για να μπορέσετε να διαβάσετε και να απαντήσετε στα θέματα του forum Αστεράκια θα πρέπει να συνδεθείτε.

Αν δεν διαθέτετε λογαριασμό σας παρακαλώ να πατήσετε στο κουμπί της εγγραφής.

Η εγγραφή είναι δωρεάν και μέσα σε λίγα δευτερόλεπτα θα είστε μέλος στην πιο τρελή παρέα μαμάδων.

Σας περιμένουμε!
Asterakia
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Για τους γονείς και τα Αστεράκια τους


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μαξιλάρια Ύπνου

4 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

1Μαξιλάρια Ύπνου Empty Μαξιλάρια Ύπνου Κυρ Φεβ 21, 2010 5:12 am

μαρια

μαρια
Star Members
Star Members


Ποια είναι η σχέση σας με το μαξιλάρι ύπνου σας?

Το πλένετε? Αν ναι κάθε πότε και έχει διατηρήσει την αρχική του μορφή?

Κάθε πότε τα αντικαθιστάτε? (έχω ακούσει από κάπου κάθε 2-3 μήνες που μου φαίνετε υπερβολικό μέχρι κάθε 2 χρόνια!)


Από πριν δυο έβδομάδες που έπλυνα τα μαξιλάρια του ύπνου μας δεν μπορώ να ευχαρηστηθώ ύπνο! Στριφογυρνάω συνέχεια (όχι δεν φταίει η φουσκωτή κοιλίτσα μου Μαξιλάρια Ύπνου 618344 ) και το πρωί σηκώνομαι πιασμένη στον αυχένα και στους ώμους Μαξιλάρια Ύπνου 824938

Μου αρέσει να είναι το μαξιλάρι μου λίγο φουσκωτό αλλά μαλακό να παίρνει την ανατομία μου. Έτσι ήταν και μέχρι τώρα (γιατί τα έχω ξαναπλύνει) αλλά τώρα έχει αλλάξει και σκληρύνει πολύ για τα γούστα μου. Το έχω βάλει στο πρόγραμμα να πάρω καινούργιο, όμως με την απορία θα μείνω γιατί άλλαξε (ενώ είναι πλενόμενο όπως γράφει και στην ετικέτα του)?

2Μαξιλάρια Ύπνου Empty Απ: Μαξιλάρια Ύπνου Κυρ Φεβ 21, 2010 1:08 pm

giotanik33

giotanik33
Star Members
Star Members

Και εγώ το ίδιο έπαθα με τα δικά μου. Τώρα θέλουν πάλι πλύσιμο αλλά θα τα σουτάρω και θα πάω να πάρω καινούρια.

3Μαξιλάρια Ύπνου Empty Απ: Μαξιλάρια Ύπνου Δευ Φεβ 22, 2010 10:29 am

Mamma El

Mamma El
Admin
Admin

Και εμείς το ίδιο κάνουμε. Καλέ χάνουν που χάνουν το σχήμα τους με τις κεφαλάρες μας που τα πιέζουν και με τον μαξιλαροπόλεμο από τις μικρές, αν τα πλύνουμε κιόλας θα γίνουν...... (δεν το λέω θα με κόψει η λογοκρισία laughing )
Πάντα υπάρχουν 2-3 καινούργια στην ντουλάπα προς αντικατάσταση των παλιών και μέχρι να χαλάσουν και τα καινούργια έχουν αντικατασταθεί αυτά που ήταν στη ντουλάπα!
Δεν μου φτάνουν όσα πλένω στο πλυντήριο θα έχω και τα μαξιλάρια;

https://www.facebook.com/group.php?gid=56916183326&ref=mf

4Μαξιλάρια Ύπνου Empty Απ: Μαξιλάρια Ύπνου Τρι Φεβ 23, 2010 6:07 pm

μαρια

μαρια
Star Members
Star Members

Εχθές το απόγευμα πήρα το καινούργιο μου μαξιλάρι Μαξιλάρια Ύπνου 2839 Μαξιλάρια Ύπνου 2839 Μαξιλάρια Ύπνου 2839 Μαξιλάρια Ύπνου 2839 και εννοίτε ότι το εγκαινίασα το βράδυ Μαξιλάρια Ύπνου 198852 Μαξιλάρια Ύπνου 198852 Μαξιλάρια Ύπνου 198852 ένα καινούργιο αφράτο μαξιλάρι!!!

Το καταευχαρηστήθηκα Μαξιλάρια Ύπνου Sleep Μαξιλάρια Ύπνου Sleep Μαξιλάρια Ύπνου Sleep Μαξιλάρια Ύπνου Sleep Μαξιλάρια Ύπνου Sleep

5Μαξιλάρια Ύπνου Empty Απ: Μαξιλάρια Ύπνου Πεμ Φεβ 25, 2010 10:29 pm

Kalli

Kalli
Admin
Admin

Τελικά κάθε πότε πρέπει να τα αλλάζουμε τα μαξιλάρια δηλαδή; Σίγουρα όταν χάνουν το σχήμα τους, αλλά όταν είναι ακόμη ας πούμε στην θέση τους... είναι ένα πράγμα σαν τις οδοντόβουρτσες που κάθε 3 μήνες τις αλλάζουμε; Όχι τόσο σύντομα θέλω να πιστεύω για τα μαξιλάρια...
Μας είχανε πάρει στπ γάμο μας, μαζί με το γαμήλιο κουβερλί, μαξιλάρια τα οποία ήταν ανατομικά, σαν να είχαν μία ραφή στην μέση κατά μήκος του μαξιλαριού. Ήταν πραγματικά πολύ πολύ άνετα! Είχαμε ευχαριστηθεί ύπνους και ύπνους σε αυτά!
Πρέπει να πάρω καινούρια πλέον κι εγώ γιατί αυτά που έχουμε κάθε άλλο παρά ανατομικά είναι....
Πάντα βάζω μία έξτρα μαξιλαροθήκη πριν βάλω την κανονική, αυτή που θα ακουμπάμε το κεφάλι μας, για περισσότερη προστασία του μαξιλαριού.
Αλλά για πλύσιμο το μαξιλάρι... δεν θα το τολμούσα... μπορεί να κάνει καλό αλλά μετά η φόρμα του χάνεται και κάθε τρεις και λίγο θα θέλουμε άλλα.

http://myownkallisblog.blogspot.com

Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης